עסק חוקי.

dudutito

New member
עסק חוקי.

לא מזמן התחלתי ללמוד ברידמן "עיסוי שבדי". אני מאוד נהנה מזה ומתכוון בסיום הלימודים להתחיל בעבודה "מבית לבית" (לפחות בתור התחלה) שאלתי היא: 1. האם זה ממש מסוכן לעבוד בתחום הזה ללא קבלות? 2. איך עובדים עם קבלות ובכלל באופן חוקי תודה מראש דודו

חן M

New member
dudutito

שלום לך,בכל סוג של עבודה מסוכן לעבוד ללא קבלות משום שביום שייתפסו אותך רשויות המס אתה תשלם קנס מאוד גבוה. בכדי לעבוד עם קבלות ובאופן חוקי אתה תצטרך לפתוח רישיון עסק (פטור,מורשה) במס הכנסה ובמע"מ אך לשם קבלת יעוץ מקצועי בנושא זה פנה ליועץ מס/רואה חשבון לפגישת ייעוץ. וודא מראש שפגישת הייעוץ/היכרות היא חינם.

dudutito

New member
מה הסטנדרט?

קודם כל תודה לך על התשובה המהירה. דבר שני מאוד מעניין אותי לדעת מה הסטנדרט או יותר נכון מה רוב המטפלים עושים בתחילת הדרך? כמובן "למרות שזה לא כדאי ולא חוקי".

אין סטנדרט

קודם כל תבחן את ה"שוק שלך" כלומר, תבדוק כמה מטופלים בכלל יש לך. אם אתה רואה שיש לך סה"כ מטופל בשבוע וגם הוא חבר טוב שלך, אז אין צורך בכלל ללכת ולפתוח תיק. אבל אם יש לך מספר מטופלים בשבוע ואתה מתחיל להתפרנס מזה, אז אתה הולך לפתוח תיק במס הכנסה. זה תלוי בהכנסות שלך, אם אתה מרויח סכום גבוה של כסף אז אתה פותח עוסק מורשה. ואם יש לך רווחים נמוכים אז אתה פותח תיק פתור ממס, ויסבירו לך את זה שם הכי טוב. אני לא מציע לך לעבוד שחור, אם מס הכנסה יגלו זאת, אתה עלול לשלם להם הרבה כסף על זה.

arnongro

New member
עיצה בחינם

כל כלל לחיים בחינם: לפני שאתה הולך לעבור על החוק, דע מה העונש הצפוי במקרה שתיתפס, והחלט על דעת עצמך ששווה לך, או במילים אחרות, שאם יום אחד תיתפס ותצטרך לשלם את המחיר, תידע שלקחת מראש סיכון מחושב ולא תתחרט על מעשיך. כל עבירה על החוק שמקורה במחשבה "אותי לא יתפסו" או עיצות שקיבלת מאחרים ש"שזה בסדר", זו שטות ופזיזות, וזה בלשון המעטה. במקרה דנן, כל אחד יכול להגיד לך "זה בסדר תעבוד שחור", אבל אף אחד לא ישלם במקומך את המחיר כשיתפסו אותך. בהצלחה בכל מקרה.

arnongro

New member
ולגופו של עניין (וזה גם בחינם)

דבר אחד זה להעלים מדי פעם הכנסה (כלומר: טיפלת בחבר או בלקוח קבוע ולא הוצאת קבלה) ודבר אחר זה לא לפתוח בכלל תיק עוסק מורשה/פטור. ועוד כשאתה מתכוון לעבוד מבית לבית... תאר לך שנפלת על איזה פקיד מס-הכנסה, ומתחילות שאלות, ואתה ממש מרגיש בבטן שמשהו לא בסדר, ומת להוציא קבלה, אבל אתה לא יכול, כי אין לך. אז אם אתה מסוג האנשים שאח"כ לא נרדמים בלילה במשך חודש, אז... ואם אתה לוקח דברים כאלו בקלילות, אז סחטיין עליך. זהו. נכנסתי לכאן במקרה כי אישתי מסאז'יסטית וחיפשתי פורום מתאים בשבילה. עכשיו אני פורש כנפיים ועף מפה. בי.

למעלה