עצבנית (וחדשה)

magicpie

New member
עצבנית (וחדשה)

היי בנות, אני קוראת סמויה פה, עד עכשיו לא היה לי מה לשתף אבל היום קרה הקש ששבר גם את הגב של הגמל וגם את גבי.
נתחיל ברקע:אני והחבר,3 שנים יחד, בני 25, קשר טוב ורציני. אמא שלו..סה"כ אישה טובה אבל אין לה שום גבולות ושום כבוד או התייחסות לפרטיות את אחרים או לנורמות חברתיות של מה מנומס ומה לא, ואני ההיפך, מאוד פרטית, לא אוהבת שנכנסים לי לחיים ולא אוהבת שאומרים לי מה לעשות. אני סהכ אדם מאוד סובלני וקרה ב3 שנים שהרגשתי שהיא הגזימה אבל אני מבליגה בכיף ולא נכנסת לקטנות כי חשוב לי שהכל יזרום על מי מנוחות.
לחבר שלי יש אחות בת 17. חמותי ובעלה טסים לחו"ל ביום שישי לשבוע. אני וחבר שלי גרים באותו רחוב באותה עיר, ההורים שלי כבר בחו"ל ואנחנו עזבנו את הדירה שלנו בעיר אחרת כדי להיות בחג בבית של ההורים שלי. אני סטודנטית ועובדת, ואחרי כל מאורעות מבצע צוק איתן בקיץ, קבעו לנו מועדי ג..ובקיצור יצא שיש לי רק שבוע אחד חופש לפני שנת הלימודים הבאה. שבוע אחד ואז מתחיל שוב טירוף העבודה-לימודים-מבחנים.זה השבוע בו גם יש לי את האוטו של ההורים כי הם בחו"ל אז אני חופשיה לנסוע לבקר משפחה וחברים ובכללי לעשות מה שבא לי.
הערב בארוחת חג חמותי שאלה אם אנחנו יכולים בזמן שהם בחו"ל לישון בבית שלה כדי לשמור על אחותו (בת 17!!!), אמרתי שלא. כי אני אוהבת לישון בבית שלי וגם כי כל הפואנטה הייתה שאני אשמור על הבית של ההורים שלי. בסוף ארוחת החג האורחים עזבו והיא ביקשה שאני אשאר בשולחן, ואז היא, ואבא שלה (הסבא) התיישבו והתחילו לתחקר אותי למה אני לא יכולה לעשות עם הסבא תורנויות יום כן יום לא לישון בבית שלהם!. סירבתי שוב (כי לא בא לי!! זכותי שלא יבוא לי, לא אני ילדתי את אחותו ואני לא אחות שלה, ולסבא פשוט לא בא לישון שם כל יום אז מנסים להפיל את זה עליי). הסבא גם גר בעיר הזאת והוא נייד עם רכב, פשוט לא בא לו!! וחמותי התחילה לתחקר אותי, אמרתי שיש לי תוכניות, אז היא שואלת איזה תוכניות ומתי אני חוזרת, ואמרה שאפשר גם שהאחות תישן אצלי בבית! בחיים לא קרה לי שהזמנתי את עצמי לבית של אחרים להתארח! למה שאני ארצה לטפל בה ולהאכיל אותה בבית שלי?? אני בקושי מאכילה את עצמי.זה שבר אותי לגמריי,אני בדכ דיפלומטית מאוד אבל ההרגשה הזו שלחמותי יש בעיה והיא מפילה אותה עליי וגורמת לזה להיראות כאילו אני חייבת לה משהו ממש מעצבנת אותי, אני אף פעם לא ביקשתי ממנה שום טובה בשום נושא, בעיקר כי אני לא רוצה להיות חייבת לה בחיים. אני לא מבינה איך אני הגעתי לרשימת הבייביסיטר לבחורה שעוד שנה תתגייס אבל לא יכולה לישון לבד בבית, בעיר שלנו גר סבא, חברה של הסבא, ושתי משפחות שמוגדרות כ"קרובי משפחה", באיזו חוצפה היא מפילה את הבת שלה עליי?. ובתור אישה שלא יכולה לקבל "לא" בתור תשובה וחסרת כל גבולות אני יודעת שמחר הטלפון שלי יצלצל בלי הפסקה כדי שאני אכנע למה שהיא רוצה, ואני מסרבת, כי מבחינתי זו מלחמה על הפרטיות שלי, והפרטיות שלי חשובה לי מאוד. בסוף חבר שלי בא לשולחן וראה שמשהו מתרחש אז הוא הצטרף לשיחה ונפנף את כולם, אמר "טוב נראה נראה אנחנו הולכים ביי".
ועכשיו 2 בלילה..הוא ישן כמו תינוק..אני עצבנית ולא יכולה להירדם...מה אתן אומרות? אני מגזימה? הייתן נכנעות? מישהי גרה בצפון ויש לה רגיעון?

נומלה

New member
האמת? את צודקת

משני כיוונים. ראשית את לא חייב לה כלום. את אפילו לא משפחה עדיין. שני הבטחת להורייך לשמור להם על הבית ואין סיבה להפר את זה. ושלישית, נערה ב 17 לא צריכה בייביסיטר. אם היא מרגישה לבד היא יכולה לקפוץ לסבא שלה (למה צריך שהוא יגיע אליה?).
מצד שני אני לא מבינה למה בכלל ישבת איתה לשיחה הזו. שתדבר עם הבן שלה. את בכלל לא צד לסיפור.

הדסהש1

New member
חג שמח, אולי הם לא סומכים על הבת שתהייה

חופשיה <font> שבוע ימים, אבל את לא צריכה להיות שומרת הראש שלה</font>
<font>אבל את כבר בסירובך נתת לה עוד סיבה להיות נגדך בכל מה שתאמרי</font>
<font>או תעשי בעתיד, אבל טוב שהעמדת אותה במקום, ילדה גדולה שהיא </font>
<font>בודאי עצמאית לא צריכה ביבי סיטר, והיא לא היתה שומעת בקולך,</font>

magicpie

New member
בעיקר כי אין לה גבולות או הבנה של מצבים חברתיים

אם היא רוצה שמשהו יקרה היא תשיג אותו ולא משנה ממי או איך.
אח"כ גיליתי שהיא דיברה עם חבר שלי שלא הביע התעניינות בנושא ואמר לה "נראה", ואז היא עברה אליי.

kukii im buzuki

New member
אז יש לה ילד לא ממש נחמד, מה הבעיה שלו לישון שבוע בבית של

הוריו?
גם את לא סרבת להוריך שביקשו שתשמרי על הבית שלהם
יותר הגיוני לשמור על בית מאשר על נערה בת 17?

יש לי ילד בן 16 ואני לחלוטין לא ארגיש בנוח להשאיר אותו לבד ובהחלט אשמח להעזר באחיו הגדול
אז היות שאתם בכל מקרה כרגע לא גרים בבית שלכם
מה הבעיה של חבר שלך לעזור להוריו בדיוק באותה מידה שאת עוזרת להוריך?
אתם לחלוטין לא חייבים לעזות את זה אני פשוט לא מבינה למה אתם לא רוצים

רזאי

New member
מסכימה עם כל מילה.

גם לי יש ילד בן 16, ואני לא מרגישה נוח להשאיר אותו לבד. נסענו עכשיו לחו"ל, והאחים הגדולים היו איתו לסירוגין, כל אחד בזמן שהסתדר לו. באמצע היו פעמיים שהוא היה 24 שעות לבדו. אם הבנים הגדולים שלי לא היו עוזרים, הייתי לוקחת את זה קשה.
מצד שני, לא הייתי מבקשת כזה דבר מחברה של הבן שלי. אולי אם הם היו גרים אצלנו בבית, והייתי מרגישה שהיא חלק מהמשפחה.

נומלה

New member
זאת בדיוק הנקודה

מה קשורה החברה של הבן לענין? שהבן יישן בבית עם אחותו. ואגב גיל 17 זה לא בדיוק ילדה. ויש היום טלפון צמוד. אני לא רואה איפה הבעיה ולמה החברה של הבן קשורה לענין.

alice100

New member
magicpie ציינה-היא ובן זוגה החליטו לנצל את ימי החופש כשהבסיס

הנו בית הוריה.
יש להם תכניות ביחד-לכן הוא לא יכול להיות נחמד ולישון בבית הוריו,
כדי לשמור על הבית ועל האחות.
&nbsp
למה לא מתעלקים על הסבא?-כנראה כי כנראה(כך הבנתי) יש שם בת זוג ולא סבתא
וכנראה שזו לא אוהבת שמפילים עליה משימות שהיא לא רוצה.
אז מתלבשים על magicpie.היא אמורה להיות וותרנית,סתגלנית,מתישרת עם רצון המשפחה של בעלה המיועד.

kukii im buzuki

New member
נראה לי שזו החלטה שהחבר היה צריך לעשות

נראה לי גם שזה שלא ישנים באותו בית לא צריך לקלקל תוכניות של היום שאחרי, אבל שוב, אם היא היתה נחמדה כל כך כלפי הוריה יכול היה להיות נחמד שגם הוא ינהג כך עם הוריו

alice100

New member
טוב,שיהיו "נחמדים" לכולם ויתרוצצו בין הצפון לאיזור ירושלים

כי אי אפשר למצוא סידור אחר (שזה הסבא הנמצא 2 מטר משם) או עוד משפחה או כל סידור אחר.
&nbsp
מג'יק פיי גם ציינה שהאוטו של ההורים שלה יעמוד לרשותם-אז עם איזה רכב יתרוצץ הבן?
&nbsp
ומי אמר שה"תכנית" של החמות לעתיד,היא התכנית הטובה?-התכנית שלה פשוט לא לוקחת בחשבון
שלהם יש חיים ותכניות משלהם.
&nbsp
הם רוצים לטוס ולהנות-גם למג'יק פיי יש תכניות והיא רוצה להנות בדרכה.ולהיות עם בן זוגה.
&nbsp
זה לא חלילה מצב חירום שמישהו טס לעבור ניתוח,או מישהו חלה ואין אופציות.
למשל,מה עם לטוס בזמן אחר ?מישהו שאל את בת ה 17 אם היא מקבלת את המרות של הזוג?

קליספרה

New member
אני נשארתי עם אחי הצעיר בחמש שנים שהייתי בת 16

למה אתם חונקים אותם, פלא שהם גדלים תלותיים?
תנו להם לגדול
&nbsp
אלוהים ישמור אצל החברות הדוסיות שלי הילדים מתחתנים בגיל הזה

רזאי

New member
את שני הגדולים השארתי לבד בגיל הזה

בלי בעיה. הילד הזה, פשוט לא מסוגל. צריך להכיר במגבלות של הילד הספציפי.

קליספרה

New member
זה בהחלט מקובל עלי

יש לי חברה שהבת שלה פחדה באופן קיצוני להיות לבד.
אבל אז ההורים שלה פשוט לא תכננו אפילו נסיעה מבלי לבדוק האם יש אופצייה נוחה לכל הצדדים כולל לילה עצמה. אחרת פשוט לא נסעו.
אבל הבחורה בת 17 , מחר היא כבר בצבא - מה אז גם ישלחו את אחיה

&nbsp
&nbsp
&nbsp

רזאי

New member
הבן שלי תמיד אומר שיהיה מאוד משעשע

להיות לידו ולראות אותו מנסה להסתגל למערכת הצבאית.
זה הילד שהחברים שלו מתקשרים בבוקר כשיש משהו מיוחד בביה"ס לוודא שהוא זוכר ללבוש חולצה לבנה/ להביא עבודת הגשה, או כל דבר אחר יוצא דופן.
לדברים הרגילים, אנחנו דואגים. הוא מסוגל ללכת לביה"ס בלי ילקוט (אם הוא לבש מעיל ונדמה לו שיש לו כבר משהו על הגב), בנעלי בית, ואני חושדת שאפילו בפיג'מה. בלי לדבר על הסנדוויץ', או על ארוחת בוקר.

קליספרה

New member
גם שלי היה כזה

המורות שלו היו מתקשרות אליו להגיע לבגרויות
ובכל זאת נשאר לבד מגיל 14 כי החליט שהוא לא בעונש כי אנחנו רוצים לטייל
כמובן שהסבתות הסבא אחי וחברות שלי היו על הדופק קפצו וכו' אבל בגדול נשאר בבית.
&nbsp
אגב בלילה הראשון בבקו"ם הוא הלך לאיבוד

חזר מהמטבח וגילה שכנראה מישהו העיף את הציוד שלו מהמיטה ותפס אותה, אין מיטה אין ציוד.
עד אחת בלילה הינו איתו בטלפון כשהוא מסתובב מיואש מחפש את הציוד
הוא בילה את הלילה במגורי סגל כשאחד מהצוות ראה אותו וקלט שמדובר בהלמוט אמיתי

אותו בחור סיים מצטיין קורס וסירב לקבע

&nbsp
יהיה בסדר אל תדאגי

למעלה