עצבר, אתה פה? תראה מה מצאתי

עצבר, אתה פה? תראה מה מצאתי

בויקיפדיה, תחת הערך "טרחן כפייתי", יש ציטוט מתוך ספר, כדלקמן. אולי במקרה אתה מכיר מישהו כזה (אתה יודע, מאפיינים אישיים, ממציא מונחים, טוען שהממסד עושה יד אחת, וכיוב')? בספרו "The Trisectors" (על האנשים העוסקים בשילוש זווית במחוגה וסרגל, בעיה שמתמטיקאים הוכיחו כי אינה פתירה), מציע אנדרווד דודליי (Underwood Dudley) מספר מאפיינים של טרחנים כפייתיים, המבוססים על דוגמאות רבות שהוא מציג. הטרחנים הכפייתיים המתמטיים, לפי דודליי, הם כמעט תמיד גברים, וכמעט תמיד מבוגרים, לרוב בשנים שלאחר הפרישה מעבודה. הם אינם מבינים מה משמעות הטענה המתמטית שדבר מסוים אינו אפשרי. הידע שלהם בתחום שבו הם פועלים חלקי ביותר, ובדרך כלל הם חסרי השכלה פורמלית. הם סבורים שהבעיות שהם תוקפים הן בעלות חשיבות רבה, ונוטים לחשוד שזכויות היוצרים ייגנבו מהם. מעל לכל, לא ניתן לשכנע אותם שהם טועים. בשל חוסר ההכרה בתגליות שלהם, טרחנים כפייתיים טוענים במקרים רבים לקונספירציה לה שותף הממסד המדעי המתנכל להם ומתכחש בכוונה לאמת. טרחנים משתמשים במונחים שהומצאו על ידם שאין להם הגדרה ברורה ונמנעים משימוש במונחים ברורים ומוגדרים היטב. כשהם מתבקשים להסביר את מינוחיהם, הם נוטים לעשות זאת באמצעות מונחים מעורפלים באותה המידה.
 

דיברגנט חדש

Well-known member
הוא כבר סלבס מפורסם
-

Aetzbar proves the concept of variable pi
 
זה לא המקרה

טרחנים מתמטיים הם בדר"כ אנשים בעלי ידע מסוים בתחום המתמטיקה, לפחות ברמה של בי"ס יסודי. זה לא מישהו שטוען ש-2 כפול 2 שווה 3. עצבר זה מקרה אחר. זה סתם ערס, פרחח גס רוח, המכריז שכל המתמטיקאים לדורותיהם, מארכימדס ועד להילברט ולג'ורג' פוליה, היו אידיוטים מוחלטים. זה לא סתם משוגע בלתי מזיק שחושב שהוא נפוליון, אלא טיפוס שחצני ששם פס על כולם, בגלוי ובאופן מופגן.
 

aetzbarr

New member
אין חולק על כך, שארכימדס היה איש מדע דגול רב תחומי,

ארכימדס היה איש מדע דגול רב תחומי, ולפי וויקיפדיה רעיון פאי קבוע בכל המעגלים, התחיל מימי ארכימדס. ניסוי ההיקפן שנערך לא מזמן קבע כי לכל מעגל יש מספר פאי ייחודי, המתאים לגודל הממשי של המעגל. הכלל המנחה: ככל שהמעגל קטן יותר, פאי שלו גדול יותר. תחום השינוי של פאי בין 3.1416 ל 3.164 איך תסביר שאף מתמטיקאי במשך 2000 שנה, לא תפס כי פאי משתנה ?. איך תסביר שעוד לא הופיע מתמטיקאי אמיץ, שיחזור על ניסוי ההיקפן ? אולי אתה הוא המתמטיקאי האמיץ ? לא יכול להיות, הרי אין לך את האומץ להתנצל על הביטוי "משוגע" שהענקת לי . בהיסטוריה של המדע , כל רעיון חדשני פורץ דרך, נחשב רעיון משוגע, כך שאולי באת ללעוג, ונמצאת משבח. א.עצבר
 
אתה גם משוגע וגם גס-רוח.

הרעיון שלך להוסיף לסלט ירקות חול ואבנים במקום ירקות, הוא כמובן חדשני, אבל זה לא הופך אותו לפחות משוגע. אלמלא גסות הרוח שלך, הזלזול הפוגעני שאתה מפגין ביחס לאחרים, היה אפשר להתעלם מהשיגעון שלך. אבל כשהוא נעשה תוקפני וגס רוח, זה כבר מגדיש את הסאה.
 

aetzbarr

New member
ואף על פי כן...פאי משתנה

והאומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם. כדברי גלילי ....ואף על פי כן...נוע תנוע א.עצבר
 
לאות היוונית π קוראים פִּי

כידוע, הטור המספרי האינסופי: 4/1 - 4/3 + 4/5 - 4/7 + 4/9 - 4/11 + 4/13 - 4/15 + . . . מתכנס בערך למספר כזה: 3.14159265358979323846. אפשר לחשב אותו גם ביתר דיוק. מה המספר הזה מזכיר לאנשים שפויים? אם הקבוע π (פִּי) אינו קבוע, אלא משתנה, מי "מהם" הוא המספר הרשום לעיל?
 

aetzbarr

New member
הגיע הזמן שתהיה מקורי ויצירתי, כל אחד יכול לדקלם מוויקיפדיה

 
השיגעון שלך מקורי ויצירתי

מה בדיוק "דיקלמתי מויקיפדיה"?
כצפוי, תשובה לשאלה - יוק. המשוגע, מן הסתם, פשוט לא הבין את השאלה. או, לא טרח לקרוא אותה. מעניינים אותו רק הקשקושים של עצמו. מבחינת המשוגע, פורום זה לא מקום בו משוחחים ודנים בנושאים שונים, אלא במה למשוגע להשמיע את שטויותיו ולהתעלם מדעותיהם של האחרים, בזלזול מופגן. בקיצור, משוגע מתנהל כמשוגע. בושה לנכדיו המסכנים. הם הרי יתבגרו פעם ויבינו את האמת המרה על סבא האהוב.
 

aetzbarr

New member
השתמשת לפתות 5 פעמים במלה משוגע מה קרה לך ? השתגעת ?

יש המון מלים בשפה העברית, כמו כבוד, נימוס, חיוך, יופי, אורך רוח, ידיעה, קבלה, הרכנת ראש,, צניעות, אהבה, נסה להשתמש בהם, אך אל תשכח את סוד השפה האנושית. א.עצבר
 
מה לעשות, אם המשוגע מתעקש להפגין את שגעונו

הרבה יותר מ-5 פעמים? מה הקששר שלך למילים היפות שמניתָ? למשל, "כבוד" ו"נימוס". אדם שפוי, לא משוגע, היה יודע שלהתעלם משהאלה על הטור החשבוני זה לא מכובד ולא מנומס.
 
היזהר שלא תידרדר

לשחק טניס מול שחקן אחר, זה מעניין ומאתגר. לשחק כנגד קיר, זה עוד בסדר, אבל הקיר מחזיר את הכדור בלי ממש לאתגר אותך. מה שאתה עושה כאן, זה לשחק טניס כנגד חלל ריק, ומתלונן שהמשחק לא מתקדם. וזה, ידידי, מעיד שעדין לא הבנת שאין שחקן ואין אפילו קיר...
 

uzi2

Member
לאות היוונית π קוראים פִּי

כידוע, הטור המספרי האינסופי: 4/1 - 4/3 + 4/5 - 4/7 + 4/9 - 4/11 + 4/13 - 4/15 + . . . מתכנס בערך למספר כזה: 3.14159265358979323846. אפשר לחשב אותו גם ביתר דיוק. מה המספר הזה מזכיר לאנשים שפויים? אם הקבוע π (פִּי) אינו קבוע, אלא משתנה, מי "מהם" הוא המספר הרשום לעיל?
רק הערה והרחבה: ביוונית אכן קוראים לאות כמו P. אבל זו גם בעיה, כיוון שבמתמטיקה רוצים להבדים בין השמות של האותיות היווניות והאנגליות.
באנגלית, קוראים לאות פָּאִי, ולמרות שזה שיבוש, מרבית האנשים (כולל מדענים יווניים, לפחות כאשר הם מרצים באנגלית) נוהגים מנהג האמריקאים בכל מה שקשור לאותיות. לכן, אכן במקור האות היא כפי שציינת. יחד עם זאת, כדי לא לגרום לבלבול, וכיוון שחוץ מיוונים נדיר שמישהו (גם באקדמיה) קורא לאות פִּי, אני ממליץ לאנשים להשתמש בקונוונציה היותר מקובלת, גם אם היא שונה מהמקורית.
 

guprnds

Member
תגובה קצת באיחור

תראה, אפשר לאמר על עצבר הרבה דברים ובדרך כלל הם יהיו נכונים. אבל אי-אפשר לאמר עליו שהוא "ערס", "פרח" או גס-רוח. זה ההיפך מהאמת. ה"תגלית" שלו באמת אינה מכבדת אותו וזה די מצער שהוא נדבק אליה בעיקשות ומסרב להכיר בשטותיות שלה (סלח לי עצבר על שאינני איש PC). אבל לומר עליו שהוא ערס? גס? זה פשוט לא נכון. מעבר לטרחנות הכפייתית ולטענותיו השטותיות עצבר הוא כנראה דּוֹד רוחש טוב שלא יפגע לרעה באדם. דּוֹד עם פנטזיה ילדותית אך לא מזיקה שהוא הולך לגאול את האנושות מבורותה. אף אחד עוד לא נפגע מחולמניים מסוגו.
 

aetzbarr

New member
נחמד לשמוע את תגובתך לאוזו רוזו קוקורוזו , תודה.

ואני מקבל בהחלט את תפיסתך שרעיון פאי המשתנה הוא שטות. מה פתאום שפאי ישתנה, אם אלפי שנים מלמדים שהוא קבוע ? אתה לא היחיד הפוסל את רעיון פאי המשתנה, ושנים רבות אני מקבל תגובות כאלה. מתמטיקאית ישראלית מפורסמת וידועה , יעצה לי להוריד את הסרטון המתאר את ניסוי ההיקפן, כדי לשמור על שמי הטוב. אבל כפי שברור לך אני ממשיך בדרך. בברכה א.עצבר
 
אתה לא בעניינים

אם הוא היה מסתפק בפרסום קשקושיו, אז היית צודק. גם לא לגמרי: רמזו לו יותר מפעם אחת, שהתפרצותו לפורום מתמטיקה אינה רצויה, והוא מתעלם בעקשנות. כשמישהו נדחף בכוח למקום בו הוא אינו רצוי, זה לא ממש שיא הנימוס. כשניסו להתווכח איתו על תוכן פרסומיו, הוא התייחס בזלזול מופגן לדבריהם של בני שיחו. כשמישהו היה משתמש מולו במילה 'הוכחה', הוא היה מגיב, שזה בסה"כ 5 אותיות: ה-ו-כ-ח-ה. הוא מעולם לא התייחס לשאלות ישירות שהופנו אליו. פשוט התעלם מכל שאלה, באופן מופגן. זה נימוס? זה כבוד? הוא הפגין דרך קבע זלזול מוחלט בהגדרות המקובלות לאובייקטים שונים ולתכונותיהם, למרות שבהגדרות מקובלות אלה משתמש כל העולם, החל מתלמידי יסודי וכלה בגדולי המדענים. עד כאן - מילא. זו "רק" גסות רוח וחוסר נימוס. אבל לאחרונה התפרצה לאוויר העולם מלוא הערסיות שלו. היה לו הסכם מפורש עם מנהל פורום מתמטיקה. לפי הסכם זה, המנהל הרשה לו לכתוב את קשקושיו חופשי, כמה שהוא רוצה, אבל בשרשורים נפרדים, מבלי להכניס את האף לדיונים של אחרים בנושאי מתמטיקה! מובן מדוע: נניח שמישהו בא לפורום על מנת לקבל עזרה או יעוץ בנושא מתמטי, ופתאום הוא מקבל "עזרה" בצורת ההגיגים של עצבר!
לאחרונה המנהל נטש, האתר הולך ומתפרק, ועצבר מרגיש עצמו חופשי להשתולל כאוות נפשו, בדיוק כמו הילד הפרחח כשהמורה יצא מהכיתה! עכשיו הוא מתערב בגסות רוח מופגנת בשיחות של אחרים בנושאי מתמטיקה, תוך התעלמות בוטה מההסכם עם המנהל. למשל, אני מזכיר את מערכת האקסיומות של הילברט [URL]https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%98[/URL] ומיודענו מגיב: מי צריך את 20 האקסיומות האלו! מספיקה האקסיומה האחת של עצבר! הנה תגובתו הערסית - אין הגדרה טובה מזו! - להודעה הזו: [URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/457/184952780/%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%9C%D7%94_%D7%92%D7%91%D7%95%D7%94%D7%94/%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94[/URL] אני מציג הוכחה אלגנטית מטעם אחד מגדולי המרצים, ועצבר מגיב: "מה טעם בהוכחה זו"! זו לא תגובה ערסית, לתפיסתך? הפגנה בוטה של זלזול הן בג''ורג' פוליה, והן במי שהציג את ההוכחה שלו בתור דבר הראוי לתשומת לב. ואז אומרים לך "מי צריך את זה"! וזו לא התגובה הערסית היחידה שלו באותו שרשור! לא אעתיק לכאן את כולן. באופן דומה הוא משתלח בערסיות גם באחרים. אתה מוזמן לבדוק. אלא אם כן בסביבה שלך התנהלות כזאת מקובלת, וללא נחשבת לערסית?
 
למה ללכת רחוק? הנה דוגמה להתנהלותו הערסית

ממש בשרשור זה. הנה ההודעה שלי: [URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2254/184956652/%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%9C%D7%94_%D7%92%D7%91%D7%95%D7%94%D7%94/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A2[/URL] והנה "תגובתו": "הגיע הזמן שתהיה מקורי ויצירתי, כל אחד יכול לדקלם מויקיפדיה"! זה לתפיסתך לא סגנון דיבור ערסי, מתנשא ושחצני? בהודעה שלי סה"כ: א. הפניתי את תשומת ליבו להיגוי הנכון של שם האות היוונית π - פִּי. ב. הצגתי בפניו טור מספרי המתכנס למספר הנ"ל (טור טיילור של ארקטנגנס), ושאלתי אותו, לאיזה מ"הערכים השונים" הוא מתכנס. והוא התעלם לחלוטין משתי ההערות, בלשון ערסית בוטה. החליט לגביי ש"הגיע זמן", חיפש "יצירתיות ומקוריות" בשם של האות היוונית ובטור טיילור של ארקטנגנס, וטען שאני "מדקלם" (כלומר, חוזר כמו תוכי, בלי הבנה). מה בדיוק "דיקלמתי מויקיפדיה"? את השם של האות היוונית, שאני מכיר 60 שנה לפחות? את סכום הטור, שבתור מתכנת אני מחשב את עשרת אלפי הספרות הראשונות שלו בלי מאמץ?
 

aetzbarr

New member
פירשת את תגובתי באופן מחמיר וקשה, ובכל זאת אני מתנצל בפניך.

 
למעלה