עצה בנוגע להתמחות

IWRIS

New member
עצה בנוגע להתמחות

שלום, אני לקראת ההכרעה החשובה היכן להתמחות, וככאלו שמכירים את השוק יותר ממני הייתי רוצה לשמוע על התחומים השונים. אותי באופן אישי מעניינים התחומים של נזיקין, חוקתי, משפחה, דיני עבודה וכל תחום אזרחי שלא קשור למשפט מסחרי. אני בכיוון של המגזר הציבורי, אך אשמח לשמוע ממכם גם על הפרטי בתחומים אלו. מה שחשוב לי לדעת זה מהו אופי העבודה בתחומים הנ"ל בציבורי ובפרטי? האם העבודה כוללת יותר מחקר משפטי, ליטיגציה, מו"מ, ייעוץ? מה שמפריע לי בציבורי זה שלפי מה ששמעתי קשה להישאר שם אח"כ, אבל שם אני רואה את עצמי בהמשך, אז השאלה היא באיזה מגזר כדאי לי להתמחות? אשמח לכמה שיותר מידע, ולעצתכם. תודה מראש

תשובתי-

ראשית, מאחר ואינך הראשון ששואל שאלות אלו - אני מציע לך "לדפדף" בין דפי בפורום ולגלות שם התשובות שכבר כתבנו בנושא. שנית- ולשאלותיך בקצרה: 1. אתה מתעניין במספר רחב של תחומים. אני מציע שתתמקד בתחום אחד, או שלחילופין תבחר לך משרד "בוטיק" שמתמחה במספר תחומים. 2. לגבי כל אחד מהתחומים שציינת יש מגוון רחב של התמקדויות: יש הכותבים כתבי בי-דין, יש העוסקים בלטיגציה, יש כאלה שעושים את שניהם... 3. לגבי התחום הציבורי- לדעתי, אחת הדרכים להשתלב היא דווקא להגיע בהתמחות, להוכיח את עצמך ואח"כ לגשת למכרז או להתמודד על תפקד כזה או אחר. מקווה שעזרתי!

IWRIS

New member
אני בת ../images/Emo13.gif

תודה רבה על תשובתך. 2. לגבי התחומים- האם תוכל למקד יותר באילו מקומות מתמחים/עו"ד עושים גם ליטיגציה וגם מחקר משפטי ובאילו רק אחד משניהם (הכוונה כשמשווים משרד גדול לעומת קטן ולמגזר הציבורי/פרקליטות/משרדי ממשלה). שאלה נוספת- אני יודעת שהשוק מוצף, האם יש תחומים שבהם יש פחות את הבעיה הזו? אשמח לדעת מראש, לפני ההתמחות, אולי זה יסייע לי בהחלטה
שוב תודה

תשובה:

1. כמעט בכל תחום עושים גם וגם.. 2. אני ממש לא יודע... יש מעט משרדים לקניין רוחני, אולי זה אומר משהו.

למעלה