עצה בתכן רשת - צעבורת multicast

• פותח הנושא BMWE
  • פורסם בתאריך

BMWE

New member
עצה בתכן רשת - צעבורת multicast

שלום,

הבעיה שלי כזאת:
קיימות 2 רשתות - האחת היא מבוססת על נתבים תקניים כדוגמת סיסקו וג'וניפר. השניה מכילה שני נתבים, כאשר kontron FASTPATH משמש כנתב אליו מתחברים מקורות ה multicast.
נתבי הקצה שלי בשני הרשתות הם בפיתוח וניתן לשים שם את מה שאני רוצה מבחינת התוכנה.

קיימות כמה רשתות מסוג ראשון וכמה רשתות מסוג שני, כשאר לכל אחת מהן כתובות MC/UC יחודיות. כל מקור ברשת השניה יכול להגיע לכל יעד ברשת הראשונה.

הרצון שלי, זה שפלוני הנמצא ברשת הראשונה הוא זה שיזום את בקשת ה IGMP לקבל את ה MC והעץ הפצה יבנה לפי PIM-SSM.
הנתב של KONTRON אינו תומך ב PIM-SSM, אלא רק ב PIM-SM או PIM-DM.

אשמח לעזרתכם מה ניתן לעשות בנתב של KONTRON?

לחילופין, אשמח לרעיונות אחרים (למשל אפשרי לגרום לשתי הרשתות להיות מוגדרים ב domain שונה כל אחת - אם יש 4 רשתות מסוג א' ו4 רשתות מסוג ב', צריך יהיה להגדיר 8 domain).

SysAdmin1

New member
KONTRON באמת לא תומך ב PIM-SSM, אלה רק ב...

KONTRON באמת לא תומך ב PIM-SSM, אלה רק ב PIM-SM , PIM-DM וגם ב DVMRP . בגלל שרוב הסיכויים שלא תרצה להשתמש לא ב DVMRP וגם לא ב PIM-DM , כך שהאפשרות המתאימה ביותר בשבילך, היא PIM Sparse Mode שתתן אפשרות ליצור unidirectional shared trees . לצורך זה אתה צריך להגדיר בהתאמה את יתר הנתבים לכל אורך הדרך של הניתוב.
צריך לקחת בחשבון ש KONTRON זה לא באמת נתב מוכלל כמו נתבים של CISCO, אלה שזה מחשב משובץ ישן שמריץ סוג של LINUX שמסתתר מאחורי interpreter שבנו. הרבה יותר היגיוני יהיה להחליף את המכונות של KONTRON בנתבים אמיתיים מתאימים שתומכים בצורה מלאה בפרוטוקולי ניתוב של Multicast הנדרשים.

BMWE

New member
האם אפשרי שרק ה kontron

יהיה ללא SSM וכל השאר כן כדי לממש את התעבורה?

(תעבורת ה mc היא דו כיוונית).

לצערי, החלפת ה kontron אינה אפשרית

SysAdmin1

New member
רוב הסיכוים שזה לא אפשרי...

בשביל עבודה תקינה של מנגנון SSM יש צורך בזה שכל הנתבים בדרך יתמכו בו וב IGMPv3 . בחלק מהמקרים אפשר להשתמש במקום זה ב static Source to Group mapping לצורך הגדרות ידניות, אבל כנראה לא במקרה הזה.
את העבודה של המנגנונים האלה אתה יכול לבדוק ברשת פיתוח ולקבל את התמונת מצב לפי זה.
אפשרות נוספת, היא ליצור קשר עם המח' פיתוח של kontron ולבדוק היתכנות של מימוש המנגנונים החסרים בגרסאות FIRMWARE חדשות שלהם. אם אתה לקוח אסטרטגי מספיק גדול שלהם, זה יכול להצליח.
בכל מקרה בדרך כלל את הטופולוגייה של הרשת ושל רכיבי המערכת מתכננים ובונים לפי הדרישות ולא הפוך.
גם לא ברור האילוץ שלא מאפשר להחליף את kontron בנתב תיקני.

למעלה