עקיצה?

astrid2

New member
עקיצה?

אני חברה בקבוצת פייסבוק שמוכרים בה ציוד יד שניה.
אתמול ראיתי שם הודעה של בחור אנגלי (אין לי מושג איך הוא הגיע לקבוצה הזו) שבה הוא אומר שהוא מוכר מצלמת קנון 5D mark III + עדשת 24-70 + עדשת 70-2000 ב-9,700 ש"ח (בערך). הוא אומר שהמצלמה והעדשות לעולם לא היו בשימוש, הן חדשות לגמרי, והוא מוכר אותן כעסק בחנות שלו בלונדון.
המחיר היה כ"כ הזוי (ומפתה...) שהייתי חייבת לשאול אותו למה זה כזה זול.
הוא ענה לי:
The camera and lens are cheap because we buy directly from canon retail manufacturer office in Japan, Our sales from them are all in bulk orders from 2000 units to 5000 units in every six months with this we get factory wholesale discount price thats why we sell cheap to our customers.

מה אתם אומרים? נשמע הגיוני או עקיצה?

DorSht

New member
קשקוש בלבוש.

תמיד כשיש את כל ההצעות ההזויות האלו,
מה שנקרא Too good to be true, עדיף לשמור מרחק.

באמת נראה לך שזה הגיוני? אפילו בארצות הברית, לציוד משומש או מחודש המחיר לא כל כך נמוך...
זו עקיצה אמיתית, ולרוב בקבוצות הצילום המדוברות בפייסבוק מוחקים את המודעות האלו מתוך ידיעה שמדובר ברמאות נטו.

בואי נשאל אחרת, האם נראה לך הגיוני, שמסיבה כלשהי, ימכרו סט כזה במחיר נמוך מהותית ממחיר השוק המקובל בארץ ואפילו במדינות הזולות יותר בעולם? לא נראה לי.

dudi4321

Member
לא להתקשר אליו. זו עקיצה או נסיון לעקיצה.

אבל אם יקבל תשלום ב-PayPal יש סיכוי סביר שהכסף לא ישולם אם תהיה תרמית.

Pumi

New member
יש המון כאלו בכל מקום. גם ב yad2

זה הכל עקיצות. הם דורשים העברת כסף דרך הדואר ונותנים כל מיני הבטחות.
נתקלתי כבר בכל מיני פראיירים אשר נופלים עליהם. אני מציע לא להיות פראיירית מספר 1000.
תמיד לקנות ממקום מסודר / יד 2 שאפשר לבדוק לפני / אתר אמין או מוכר אמין ב ebay עם גיבוי של paypal.

astrid2

New member
תודה לכולכם

אכן שיערתי שזה טוב מכדי להיות אמיתי. בכל מקרה, דיברתי עם הבחור עוד פעם ושאלתי אותו אם אפשר לבוא לראות את הסחורה לפני שקונים. כמובן שהוא אמר שלא... מה שהוכיח סופית שמדובר ברמאי... תודה!

steiff

New member
עקיצה בפוטנציה

כדי שהבלוף יהפוך לעקיצה צריך לשלוח לנוכל כסף ולא לקבל בתמורה את הסחורה המובטחת.
אפשר לבדוק אם יש לנוכל כוונות רציניות אם מציעים לו לשים את הכסף בחשבון נאמנות צד שלישי ולהעביר אליו רק לאחר קבלת הסחורה.
בכל אופן, הצעה של שלושה רכיבים במחיר שאמור היה להיות המחיר של כל אחד מהם בנפרד, ותירוץ קלוש של ״הנחת יצרן עבור כמויות״ נשמעים חשודים. במחיר הזה כדאי לקנות כרטיס ללונדון, להיפגש איתו, לראות את הציוד, לשלם במקום ולחזור הביתה. זה עדיין יצא יותר זול מאשר המחיר בארץ.

astrid2

New member

זה בדיוק מה שבן זוגי הציע... מרוב התלהבות הוא כבר התחיל לבדוק טיסות ללונדון אבל אז הבנו שמדובר בעקיצה. תודה בכל מקרה...

למעלה