ערב טוב לכם !

מצב
הנושא נעול.

דודי 10

New member
ערב טוב לכם !

ערב טוב לכם !
בהסכם שאנו מגבשים אצל עו"ד מגשר שאני לא יודע אם הוא לצידי או לצידה וכנראה הוא לצידו ...
, מסתמן שהיא תקבל חצי מדירה של הורי (אשר ייעדו לי אותה במתנה) וכן תוכל לגור בדירה (שתהיה של שתינו) עד הגיע הבן לגיל 18 ותמורת זאת היא תוותר על דמי מזונות . השאלה שלי היא האם לא יכול להווצר מצב שהיא תקבל חצי דירה כנ"ל על שמה ואח"כ תלך לתבוע מזונות אפילו שבהסכם גירושין היא ויתרה עליהם ? כלומר , מה הפיך ומה לא הפיך אחרי שיהיה לנו הסכם חתום בבית דין ? תודההה

alizakohen

New member
הסכם בלתי הפיך. אין כזה דבר כמעט

ערב טוב לכם !
בהסכם שאנו מגבשים אצל עו"ד מגשר שאני לא יודע אם הוא לצידי או לצידה וכנראה הוא לצידו ...
, מסתמן שהיא תקבל חצי מדירה של הורי (אשר ייעדו לי אותה במתנה) וכן תוכל לגור בדירה (שתהיה של שתינו) עד הגיע הבן לגיל 18 ותמורת זאת היא תוותר על דמי מזונות . השאלה שלי היא האם לא יכול להווצר מצב שהיא תקבל חצי דירה כנ"ל על שמה ואח"כ תלך לתבוע מזונות אפילו שבהסכם גירושין היא ויתרה עליהם ? כלומר , מה הפיך ומה לא הפיך אחרי שיהיה לנו הסכם חתום בבית דין ? תודההה
הסכם בלתי הפיך. אין כזה דבר כמעט
שלום דודי. מהידע האישי שלי ההסכם בינך ובין הגברת שלך לשעבר אינו מחייב את ילדך. ומאחר וילדך ימצאו במשמורתה, והיא תשמש להם כ"פה", בתוקף היותה הורה משמורן, הילד או הילדים יוכלו לתבוע אותך, למרות ההסכם שקיים בנך לבין אימם. בנושא מזונות הכל הפיך. להורה המשמורן יש 2 הזדמנויות. האחת להסכם עימך כבן זוג, ולאחר מכן הוא טוען בשם הילד או הילדים כאשר ההסכם שבינכם ההורים, אינו מחייב את הילדים, והמשמורן משמש כ"פה" לילד. נהוג לנסות להכניס סעיף שיפוי, שבו מתחייב ההורה המשמורן, לפצות את ההורה הלא משמורן, זה שנתבע ע"י הילד לאחר ההסכם, בהפרש שבין סכום ההסכם, ובין סכום התביעה החדשה של הילדים. גם השיפוי לא תמיד עומד במבחן משפטי. בקיצור הכל נזיל ידידי. רק הגט הוא בלתי הפיך.

אתה צודק

ערב טוב לכם !
אתה צודק
בהחלט יכול להיווצר מצב בו הילדים יתבעו מזונות, וחצי הדירה תישאר על שם אימם מבלי יכולת לשנות זאת. צריך לנסח ענין זה בהסכם באופן שינסה חהבטיח אותך (כגון סעיף לפיו אם תוגש תביעה תבוטל העברת הדירה וכיוצ"ב), וכן למצוא דרך לנסח זאת כך שבית המשפט יאשר את ההסכם, בהיבט המזונות שכן בתי המשפט לא נוטים לאשר הסכמים בהם לא נקבע כל סכום מזונות.

ואני מציע לך, לשקול היטב היטב

אתה צודק
בהחלט יכול להיווצר מצב בו הילדים יתבעו מזונות, וחצי הדירה תישאר על שם אימם מבלי יכולת לשנות זאת. צריך לנסח ענין זה בהסכם באופן שינסה חהבטיח אותך (כגון סעיף לפיו אם תוגש תביעה תבוטל העברת הדירה וכיוצ"ב), וכן למצוא דרך לנסח זאת כך שבית המשפט יאשר את ההסכם, בהיבט המזונות שכן בתי המשפט לא נוטים לאשר הסכמים בהם לא נקבע כל סכום מזונות.
ואני מציע לך, לשקול היטב היטב
את משמעות כוונתך לתת לה חצי דירה וגם לתת לה לגור בה עד גיל 18 לילד/ה. הסכם הממון והמזונות הנו אחת העסקאות המשמעותיות ביותר שתעשה בחייך, ותצטרך לחיות עם התוצאות שנים רבות. בעוד 3-4 או 6 שנים, כשתעמוד מול שוקת שבורה, תזכור שהזהרתי אותך.

תשובה

ערב טוב לכם !
תשובה
הסכם גירושין לא מחייב את הילדים שאינם צד להסכם והם רשאים להגיש תביעה למזונותיהם. במצב זה יהיה עליך להגיש תביעת שיפוי נגד האם ולהתבסס על ההסכם. הקושי שלפניך הוא כפול- ראשית ביהמ"ש עלול להגיע למסקנה שויתור על מזונות הוא סעיף שמנוגד לתקנת הציבור והוא בטל ומבוטל. שנית - גם אם הוא תקף לא תמיד מפעילים את תניית השיפוי. לעתים השיפוי נדחה כשמוכח שלאישה אין יכולת לקיים אותו וביצועו יפגע בילד. במקרה דנן בידי האשה מחצית נכס ששויו משמעותי אך השאלה היא האם הוא יהיה ניתן למימוש כשתוגש תביעה למזונות. יתכן שאם האישה עובדת והוענק לה נכס משמעותי הויתור הוא חוקי אך כאמור עליך לקחת בחשבון שאם האישה תוכיח שאין לה יכולת לעמוד בהחזר במסגרת תביעת שיפוי הויתור לא יועיל.

דודי 10

New member
ראשית תודה לכולם

תשובה
הסכם גירושין לא מחייב את הילדים שאינם צד להסכם והם רשאים להגיש תביעה למזונותיהם. במצב זה יהיה עליך להגיש תביעת שיפוי נגד האם ולהתבסס על ההסכם. הקושי שלפניך הוא כפול- ראשית ביהמ"ש עלול להגיע למסקנה שויתור על מזונות הוא סעיף שמנוגד לתקנת הציבור והוא בטל ומבוטל. שנית - גם אם הוא תקף לא תמיד מפעילים את תניית השיפוי. לעתים השיפוי נדחה כשמוכח שלאישה אין יכולת לקיים אותו וביצועו יפגע בילד. במקרה דנן בידי האשה מחצית נכס ששויו משמעותי אך השאלה היא האם הוא יהיה ניתן למימוש כשתוגש תביעה למזונות. יתכן שאם האישה עובדת והוענק לה נכס משמעותי הויתור הוא חוקי אך כאמור עליך לקחת בחשבון שאם האישה תוכיח שאין לה יכולת לעמוד בהחזר במסגרת תביעת שיפוי הויתור לא יועיל.
ראשית תודה לכולם
שנית , האם מצב שהדירה לא תירשם על שמה אלא נכתוב בהסכם שבמכירת הדירה היא תקבל חצי מהתמורה - תמורת ויתור על מזונות ובתנאי שלא יהיו תביעות נוספות מצידה או מצד הילדים - האם אז זה יבטיח אותי שחצי דירה אכן יהיה תחליף למזונות ? שלישית , באם אני יתעקש לא לתת לה חצי דירה אלא רק מזונות והשתתפות במדור כמה יצא לי הכל יחד בערך כשמדובר על 2 ילדים ?

קח לך עו"ד ויפה שעה אחת קודם

ערב טוב לכם !
שאם לא כן, סופך שגם תאכל צפרדעים - תוותר על חצי דירה וגם תקבל מלקות - תתחייב בתשלום מזונות, בלא יכולת לחזור אל האם.

דודי 10

New member
אתה צודק 100 % , אבל

שאם לא כן, סופך שגם תאכל צפרדעים - תוותר על חצי דירה וגם תקבל מלקות - תתחייב בתשלום מזונות, בלא יכולת לחזור אל האם.
אתה צודק 100 % , אבל
כאשר היא לא מסכימה אצל המגשר על הצעות שבעל פה אני מחכה באם היא תסכים - אלך לעו"ד לברר למה אני יסכים ולמה לא ... כך חשבתי אולי אני טועה

עדיפה רפואה מונעת מריפוי לאחר מעשה

אתה צודק 100 % , אבל
כאשר היא לא מסכימה אצל המגשר על הצעות שבעל פה אני מחכה באם היא תסכים - אלך לעו"ד לברר למה אני יסכים ולמה לא ... כך חשבתי אולי אני טועה
עדיפה רפואה מונעת מריפוי לאחר מעשה
מומלץ להתיעץ עם עורך הדין תוך כדי הגישור ולגבש הסכם תוך כדי הגישור ולא לבוא בסוף הגישור עם "מקצה תיקונים".

mitgaber

New member
סעיף-מתנה המופלא..

ערב טוב לכם !
סעיף-מתנה המופלא..
דודו10 היקר.. הלוואי שלפני 5 שנים הייתי אני מקבל את העזרה-חינם הנפלאה שצוות עו"ד כאן, מעניק בשפע ובתבונה..אשרייך! ולעניין שלשמו התכנסנו כאן היום... אני מתפלא שלא הציעו לכם להכניס את כל נושא הדירה והמגורים-חינם בה:...תחת קורת-גג פשוטה ויעילה של 'סעיף-מתנה'. היה ותפר האישה את ההסכם אזי היא מתחייבת להחזיר לך את המתנה שקיבלה.. בלי-טובות ובלי מריבות.. בהצלחה!.

כדאי לבדוק הפסיקה בענין ביטול מתנה

סעיף-מתנה המופלא..
דודו10 היקר.. הלוואי שלפני 5 שנים הייתי אני מקבל את העזרה-חינם הנפלאה שצוות עו"ד כאן, מעניק בשפע ובתבונה..אשרייך! ולעניין שלשמו התכנסנו כאן היום... אני מתפלא שלא הציעו לכם להכניס את כל נושא הדירה והמגורים-חינם בה:...תחת קורת-גג פשוטה ויעילה של 'סעיף-מתנה'. היה ותפר האישה את ההסכם אזי היא מתחייבת להחזיר לך את המתנה שקיבלה.. בלי-טובות ובלי מריבות.. בהצלחה!.
בטרם מתן עצות סרק.

mitgaber

New member
פסוק לי פסיקתך..

בטרם מתן עצות סרק.
פסוק לי פסיקתך..
הואיל ואני 'בור-משפטי' התייעצתי עם לא מעט עו"ד שהעלו בזמנו את רעיון סעיף-מתנה בהסכם-הגירושין כפתרון למחלוקות ממונית מורכבות.. איש מהם לא ציין בפני שיש פסיקה שלא מאפשרת זאת.. על איזו פסיקה כבודו מדבר?

מצב
הנושא נעול.
למעלה