ערוץ1 אולמרט מודה נתניהו ניצח והוא

אולמרט לא קובע!

ליברמן קובע

בדנתמ

New member
אולמרט עלול לקבוע...

אם ליברמן יקבע שהוא לא ממליץ על אף אחד לנשיא המדינה, לא יהיה אף מועמד בעל היכולת להרכיב ממשלה, מה שיוביל לבחירות עוד כחצי שנה, ועד אז, אולמרט מאוד יקבע כי הוא ימשיך להיות ראש הממשלה... בקיצור, הוא המנצח הגדול מכל הסחבת הפוליטית הזאת

למה נראה לך

שאם ליברמן לא ימליץ על אף אחד אז ילכו לבחירות? הנשיא בכל מקרה יטיל על מישהו לנסות להרכיב את הממשלה. ליברמן, למשל, יכול שלא להמליץ על אף אחד אבל כן להגיד לנשיא שהוא מעוניין וישב רק בממשלת רוטציה. ככה הוא ממליץ על ליבני מבלי להמליץ עליה...

בדנתמ

New member
לא אמרתי שלא ינסו...

אמרתי רק שבלי ליברמן לא סביר שיצליחו להרכיב ממשלה. הנשיא יטיל על מישהו להרכיב, ההוא לא יצליח, הנשיא יטיל על הבא בתור, שגם ייכשל, וכן הלאה... כךך ייווצר מצב שתוך חצי שנה יש שוב בחירות. אבל לא נראה לי סביר שליברמן לא ימליץ על אף אחד. נראה לי סביר יותר שהוא ינסה לנצל הזדמנות פז לשנות את שיטת הממשל בישראל, גם אם זה אומר הקמת ממשלה קצרת מועד בלית ברירה. נראה לי שגם ביבי ולבני מבינים שבעייתי להמשיך במתכונת הנוכחית וכי שינוי השיטה הוא הכרחי לקיומה התקין של הדמוקרטיה הישראלית. עכשיו הם רק מתכווחים כמו ילדים בגן על מי יהיה זה שיעמוד רשמית בראש הממשלה הזאת... או מי יהיה ראשון אם תהיה רוטציה או וואט אבר...

מולאר

New member
אמביוולנטיות

מצד אחד את באיזשהו מקום שמחה שליברמן הולך עם קדימה (ושם הוא יקבל מה שהוא רוצה) ומצד שני את לא רוצה שהוא יישב עם ביבי (ושם הוא לא יקבל כל מה שהוא רוצה) ובנוסף לכל זה את קוראת לו פאשיסט וקומוניסט (איפה את רואה פה קומוניזם?! אם כבר קומוניזם זה מפלגת העבודה).... ומצד שני את לא באמת יכולה לקשר בין רעיונות הפאשיזם והקומוניזם למצע של ליברמן... מצד אחד את בזה למפלגה של ליברמן והמצע שלו... מצד שני את תומכת בקדימה ששם יש חברי כנסת הכי שפלים של הפוליטיקה הישראלית כולל אולמרט, רמון, בר און, הירשזון שעשו למדינה הזאת נזק שלא יישוער... הבנתי שאת נגד השתמטות של אנשים שפשוט בזים למדינה הזאת ולא מתגייסים כי הם לא רוצים... אבל בו זמנית את אומרת שחוק גיוס חובה צריך לרדת בהדרגה ויש כאלה שצריך לוותר להם... (נכון יש כאלה ויש דרך לבדוק אם באמת יש בעיה או אין, בזה אין שום ויכוח) סוג של פיצול אישיות כבר אמרתי? אין לך באמת פיתרון ממשי לבעיה הערבית פה במדינת ישראל, יש פה קבוצה של ערבים שעושים רצח למדינה הזאת ובדיוק נגדם חוק האזרחות מופעל... זה כל הרעיון בזה ולא שום דבר אחר... גם עוזי לנדאו אמר... "ההבחנה היא לא בין ערבים ליהודים, ההבחנה היא בין אלה שתומכים בטרור לבין אלה שרוצים להדביר את הטרור"... באופן כללי יש לי בעיה עם ערבים בישראל, לא בגלל שהם ערבים... באותה מידה במקום ערבים זה היה יכול להיות כל עם אחר... ערבים בישראל מתרבים בקצב מסחרר ועוד 30-40 שנה אנחנו נמצא את עצמינו במיעוט פה... מה הפיתרון? שני מדינות לשני עמים? נשמע טוב... רק מה? לפי מפלגת חד"ש למשל, הפיתרון הזה אומר שתוקם מדינה פלסטינית לאומית ערבית ולצידה מדינת ישראל שהיא מדינה דו לאומית עדיין... זה נשמע הגיוני? לי לא...

איפה ראית שאני תומכת בקדימה?!

באופן כללי, ההודעה שלך מצביעה על היותך מצביע לעלה ירוק (אחד מהם).

מולאר

New member
תגידי לי רגע...

מה הקטע שאת מחליטה על דעת עצמך מה אני מצביע, אני הצבעתי ליברמן למיטב ידיעתך... למה את יורדת עליי ופתאום באה ביציאות של עלה ירוק? אני לא מבין מה הקטע שלך... וכם לפי ההודעות שלך יש הרגשה שאת מעדיפה קואליציה עם ליבני-ליברמן מאשר ביבי-ליברמן... לא התכוונתי לזה שאת במיוחד תומכת בקדימה... בואי תסבירי לי דבר אחד... מה כ"כ רע בליברמן? ואל תשתמשי לי במונחים של קומוניזם ופאשיזם... תגידי לי בתאכלס מהמצע שלו מה לא בסדר... אל תשתמשי לי בסיסמאות... חוק האזרחות שאומר שרוצים להוציא חוק שתומכי טרור אזרחי ישראל של חמאס וג'יהאד (שעושים את זה בפומבי, מילא זה היה רק דיבורים, אבל הם עושים במעשים, בלי שום בושה, בגלל שבישראל זה מותר, וחבל).. וזה לאו דווקא רק ערבים מסויימים, גם יהודים יש כאלה... מה את כ"כ לא אוהבת פה אני לא מבין?!?!?!?! לגבי שירות צבאי... אני ואת הסכמנו שמשתמטים שלא מתגייסים כי לא בא להם.. לא יקבלו זכויות כמו שמקבלים מתגייסים.. אני ואת הסכמנו על זה... איך יבדילו בין כאלה שעושים הצגות לבין כאלה שלא... זה כבר שאלה אחרת, ועם מספיק משאבים בצה"ל אפשר להבדיל אבל זאת לא הנקודה... מה את כל הזמן עושה פה רעש סביב ליברמן? מה הקשר קומוניזם בכלל? זה רק מראה שבגלל שהוא לא יליד הארץ ועלה לפה בגיל 21 את שונאת אותו... לא מבין בכלל מה את רוצה.. באמת... מה שאת יודעת לעשות זה רק לזרוק על כולם תיאורים כמו "פאשיסט" "מצביע עלה ירוק" "מתלהם"... על סמך מה? על סמך מה בדיוק? תעשי עם עצמך חשבון נפש... ואת יודעת מה? אם יש לך פיתרון חלופי לבעיות העכשיות של מדינת ישראל אני אשמח לשמוע... תעני הפעם ברצינות ולא בציניות כמו הטמבל הזה "יניבל1".. את נשמעת לי הרבה יותר פיכחית וסובלנית ממנו... אז אני מקווה לשמוע ממך תגובה בהתאם

אי אפשר, ואתה יודע למה?

כי בוחרי השמאל האינטליגנטים חשבו ש"רק ציפי תנצח את ביבי". מה שכן אפשר זה שנתניהו וברק יחברו לממשלת חירום לחצי שנה שתשנה את שיטת הממשל, ובמצב כזה יש סיכוי לא רע שקדימה תתפרק ופלג מופז ושאר אופורטוניסטים יחזרו לליכוד וכך ניתן יהיה להרכיב קואליציה כזאת. ככה, בבחירות שיבואו לאחר מכן לא יהיו לנו 5 מפלגות בינוניות במקום 2 גדולות, והכי חשוב - לא תהיה קדימה, מפלגה מרסקת גושים ומעוותת רצון הבוחר בעבור אופורטוניזם טהור. צריך לקוות.

למעלה