ערערור תורת היחסות,ע"פ טעות בטרנספורמציית לורנץ:

ערערור תורת היחסות,ע"פ טעות בטרנספורמציית לורנץ:

טרנספורמציית לורנץ מתארת מה ההבדל בין פולס אור שנשלח לכל הכיוונים ממערכת הנמצאת במנוחה,לבין אותו פולס אור ממערכת שנמצאת במהירות v בכיוון ציר ה x יחסית אליה.
ברגע מסוים נמצאות שתי המערכות באותה נקודה בראשית הצירים.
באותו רגע נשלח פולס אור מרחבי משתי המערכות,ומתקבלת כעבור זמן t,מעטפת כדורית של אור סביב המערכת הראשונה.
בעוד המערכת השניה כבר נמצאת במרחק v*t ימינה מראשית הצירים.
היות ואי אפשר להאיץ מעבר למהירות האור,פולס האור המרחבי,
שיצא מהמערכת שבתנועה לא מקבל את התוספת מהירות v,ונראה
בדיוק כמו זה שיצא מהמערכת שבמנוחה.
ומתקבלת התמונה הבאה:
מעטפת כדורית של אור סביב מערכת שבמנוחה מראשית הצירים,
ואותה מעטפת סביב ראשית הצירים,עם המערכת שנמצאת בתנועה,כאשר המערכת שנמצאת בתנועה על ציר ה x,נמצאת מעט ימינה,כאשר היא כבר לא במרכז המעטפת הכדורית.

עד כאן תיאור הטרנספורמציה.

ובכן פולס האור אמור להיות סימלי לכל מאורע שמתרחש על שתי המערכות.
והיות שבמערכת שבתנועה המרחק שעברו קרני האור שונה,מתקצר,
נטען שכל ההתרחשויות עליה מתקצרות בהתאם,ואם כל תנועות החלקיקים,על המערכת שבתנועה מואטות כביכול,חלה התארכות זמן,ונטען לכן ששעון שנמצא על המערכת שבתנועה,על כל ההתרחשויות התנועתיות שמתרחשות בו,יפעל בצורה איטית יותר משעון במערכת שבמנוחה.

ובכן:
א:פולס האור מייצג אך ורק מאורעות שנמצאות במהירות האור,
ולא מייצג מאורעות שמהירותם פחותה ממהירות האור.
אם נניח יש מאורע שמהירותו 0.1 *cבכיוון ציר ה x,ומהירות המערכת שבתנועה היא 0.2*c,בחישוב גס יש לנו סיכום של 0.3*c,
ואין מעבר על מהירות האור.
ולכן אין התארכות זמן.

ב:קרני האור של המעטפת הכדורית אינם נמצאים באותו מרחק בכל המעטפת הכדורית מהמערכת שבתנועה,ולכן גם לפי מאורע במהירות האור יש התארכות זמן שונה לכל קרן שבכל כיוון.

לסיכום:הטרנספורמציה לא מציגה התארכות זמן של מאורעות.

אשמח על תגובה לטענות הנ"ל

אז איך בכל זאת מתיישב הדבר עם ניסויים שמאוששים כביכול את תורת היחסות?
אענה בהמשך.

המשך:ולפי הטענה שהזמן הוא המימד הרביעי-

וההתרחשויות במציאות פרוסות באופן סטאטי על ארבע מימדים.
כמו במחברת אנימציה כאשר הקיים נפרס על שני מימדים ויש השתנות של כל דף לאורך השלוש מימדים.

אפשר לשער שהטענה היא שההתקדמות של מה שקורה בכל מרחב עם החומר
היא במהירות האור,לעבר המימד הרביעי,ואפשר לשער שתנועות במרחב גורעות
מרמת ההתקדמות במרחב הרביעי עפ יחס פיתגוראי.

*גם במקרה כזה-מדובר בהתקצרות זמן ולא בהתארכותו*,כי אם יש התקדמות פחות מהירה במרחב עם מאורעות מסוימים שגורעים מהתקדמות במימד הרביעי של סדרת "האנימציה",אתה תמצא במימד הרביעי בעומק פחות מאשר היית לולא
המהירויות של המערכות היו גורעות מההתקדמות במימד הרביעי.וזה יחסית למערכות שבהם המהירויות פחותות יותר.

בעצם לפי הטענה שהזמן הוא המימד הרביעי-

אני לא יודע אם מדובר בהתקצרות או התארכות זמן.אצטרך לחשוב על זה.
כי הבחנתי במשהו נוסף.

אבל כשאיינשטיין דבר על מאורע של פולס אור בטרנספורמציית לורנץ,הוא לא דבר על ארבע מימדים.וקראתי איפשהו באינטרנט שכשמינקובסקי העלה את הטענה שיש ארבע מימדים,ושהזמן הוא המימד הרביעי-איינשטיין אמר-"מינקובסקי לקח את תורת היחסות שלי ועשה בה משהו שאפילו אני לא מבין אותו".
כך שלא הייתה לו סיבה לדבר על התארכות זמן-עיין ההודעה הפותחת.

אני לא מאמין שהזמן הוא המימד הרביעי-ושיש ארבע מימדים,מהסיבה שהמציאות
מתנהגת כאילו יש שלושה מימדים.
מסה נמשכת למסה ויש תאוצה אחת לעבר השניה-תאוצה זו זה דבר שאמור לקרות אם מדובר באותם מסות באותו מרחב,אבל אם מדובר בסדרה-ברצף של מרחבים עם תמונות סטאטיות של מסה,לא היית מצפה לכזה דבר.
מעבר לזה-לפי הטענה שיש ארבע מימדים הייתי מצפה לזהות של מה שקורה בכל החתכים-לחיתוכים שונים בזוויות שונות בארבע מימדים.ולעומת זאת אנו רואים טור די צר של סדרות מסה לכיוון אחד-לעבר מימד הזמן.
ולא מרחב ארבע מימדי בו סדרות המסה פזורות לכל כיוון.

למעלה