עתודה או נס"א?

golanwalker

New member
עתודה או נס"א?

אני בן 20, מסיים עוד חודשיים מסלול שוחרות במכללה הטכנולוגית של חיל החימוש בבה"ד 20 - מסלול להנדסאי מכטרוניקה.
התקבלתי לעשות פרויקט גמר ליח' פיתוח של הצבא - נס"א - יחידת ניסויי איכות. מדובר ביחידה יוקרתית שעוסקת בניסויי איכות לאמצעי לחימה ואמצעי סיוע לחימה שחט"ל (חטיבה טכנולוגית ליבשה) וגופי פיתוח אחרים מפתחים - הם בעצם מהווים את ה"חותמת" להכשרה של המוצרים האלה להכנסה לשימוש. התוכנית היא שאשתבץ ליחדה הזאת מיד לאחר הגיוס.

זה נראה כמו מקום טוב, אבל לאחרונה קיבלתי הצעה לנסות להתקבל לעתודה - ללמוד תואר ראשון למכונות.
הקצ' הוא שזה בחירה בין העתודה לבין המשך השירות שלי ביחידה הזאת. אם אשתבץ ליחידה הזאת - כנראה שהסיכויים שאשלח ללימודי המשך לתואר ראשון יהיו נמוכים מאוד. כלומר, רוב הסיכויים שהמשך השירות שלי יהיה כהנדסאי בלבד - בנס"א, ולא אקבל הזדמנות ללימודי המשך להנדסה, כי רוב הסיכויים שהצורך שלי שם כהנדסאי יהיה גדול מכדי שישקלו לשלוח אותי מטעמם ללימודי המשך...
אני רוצה מאוד ללמוד לתואר ראשון, אבל אני די בדילמה אם ההחלטה ללכת ללימודי עתודה שווה את הויתור על נס"א....

מישהו יכול לתת לי קצת רקע אולי על השירות שם? מישהו שהיה או עדיין משרת בנס"א? או על עתודה בכללי? שווה לי בכלל לחשוב על המסלול הזה של עתודה, או שכדאי לי "להתפשר" על נס"א?

נסא מקום לא רע בכלל

האם תידרש לחתום שם קבע?
אם לא, אני מציע שתתגייס לנסא, תהנה מהשירות ובסיומו תלך ללמוד איזה תואר שתרצה כאדם חופשי..

golanwalker

New member
כנראה שנה קבע

קטע הוא שדרך הצבא זה יהיה יותר קל ללמוד תואר...יש מצב לפירוט קל על המקום הזה?

למעלה