פגיעות במדיטציה.

פגיעות במדיטציה.

אכן מצב אפשרי. כשאדם נכנס למצב מדיטטיבי ,הוא נכנס למצבי הכרה שונים . כשהאדם במצב תת הכרתי,או תת מודע. דברים רדומים או דברים שבמצב רגיל המודע מגן אליו מפניהם,דברים אלו (פחדים פנימיים ,הדחקות ,וגורמים חיצוניים) יכולים "לתקוף" אותו . זו הסיבה שלא רצוי (לפחות בהתחלה)למודט בצורה אינטנסיבית. למשל בקורס וויפאסנה בו השתתפתי ,מספר אנשים חוו מצבים פסיכוטיים ....... וזה כתוצאה מתרגול אינטנסיבי מיידי... אז בזהירות ,ובהצלחה. יאיר.

drall

New member
זה באמת קורה בויפאסנה

וסביר להניח שזה יקרה שם . זו דוגמא טובה לטכניקה טובה שהקורס שלה הוא דפוק. אני חושב שמדריכי הויפאסנה כל כך רוצים להוכיח שהקורסים שלהם פועלים עד שהם דוחפים את התלמידים למצבים כל כך קיצוניים עד שהתלמיד מוצא את עצמו באטמוספירה שונה לחלוטין מהאטמוספירה הטבעית שלו ונעשה למעשה זר לעצמו. זה פסיכוטי. זו טרנספורמציה כוחנית ותו לא. דרול

תומך לחלוטין בדרול.הוויפאסנה מסוכנת

תומך לחלוטין בדרול. הוויפאסנה מסוכנת ,ולא מומלצת!!! יותר מידי אנשים שאני מכיר נפגעו ממנה ,אנא הישמרו לנפשותיכם.

drall

New member
ויפאסנה

בהזדמנות אני ארחיב אולי קצת יותר אבל בעיקרון ויפאסנה זו מדיטציה בה אתה יושב ושם לב לתחושות שעוברות בגוף. בסך הכל טכניקה מצויינת אבל לדעתי היא לא מתאימה למתחילים

למעלה