פגישת היכרות עם מעצבת פנים

liatka

New member
פגישת היכרות עם מעצבת פנים

שלום לבנות הפורום המקסים,
אני קוראת אתכן כבר תקופה ונהנית מכל רגע והחכמתי רבות בזכותכן.

אני רוצה לעשות שיפוץ במטבח והום סטייליג לחלל המגורים ויש לי פגישת היכרות השבוע עם מעצבת.
אשמח לטיפים מה עליי לצפות מפגישת היכרות כזאת, למה עליי לשים לב, איך בכלל בוחרים מעצבת (רק לפי תחושת בטן ? כימיה? אינטואיציה ?) ?

פיטנגו4

New member
איך בוחרים מעצבת פנים

לא לסמוך רק על כימיה או תחושת בטן. גם כימיה מטורפת יכולה להתברר כמשהו מטעה . אתם לא הולכים להתחתן איתה, רק לעבוד מולה. (מניסיון אישי כלקוחה מאוכזבת מאד של מישהי שהיתה ביננו כימיה מדהימה)
כימיה צריכה לבוא אחרי דברים אחרים.
לא מספיק שהיא נחמדה, ושאתן מוצאות שפה משותפת.
את לא אמורה לחפש חברה, את לא אמורה לחפש חיוך יפה. את אמורה לחפש אשת מקצוע שתהיה איתך בשיפוץ.

בדקי עם לקוחות קודמים דברים כמו אכפתיות, מסירות, זמינות (זה חשוב מאד מאד!),
יכולת לפתור בעיות בצורה מקורית, יושר אישי.
את כל זה אין מצב שאת יכולה "להרגיש" בעצמך בפגישה. את חייבת לדבר עם לקוחות קודמים.

גם לא להתרשם מפעלולים של שיווק ומאתרים עם אפקטים. זה לא אומר שום דבר על המעצב.

להמנע מכל מי שמתחזה למי שהוא לא. זה מראה על חוסר יושר. למשל, ממעצב פנים שמציג עצמו כאדריכל, וטוען שיש לו תואר באדריכלות פנים, כי אין דבר כזה. (יש תואר ראשון בעיצוב פנים) . ראי קישור http://www.xnet.co.il/architecture/articles/0,1471...

אז מה כן?
לדבר עם לקוחות קודמים. לא סתם לשאול "הייתם מרוצים?" אלא לברר האם נענתה לבקשותיהם או שתכננה מה שרצתה בלי להתגמש, האם היתה מקצועית, האם פתרה בעיות בשטח, האם עמדה בכל תנאי ההסכם, האם היתה זמינה בטלפון/אימיילים? (חשוב מאד), האם לקחה עמלות מספקים על חשבון הלקוח, איך היו יחסי העבודה שלה עם המבצעים, מה היתה רמת הפיקוח שלה, וכו'.

לבדוק מה המעצב נותן לך. הצעת המחיר צריכה להיות מפורטת, שיוסבר מה נכלל בעבודה ומה לא. למשל, אם כתוב "ליווי" - מה זה כולל? כמה שעות? כמה פגישות? לא להשאיר כלום נתון להשערות וניחושים.

בהצלחה

טיפים לבחירת מעצב

מבחינה מקצועית – אני ממליצה לבחור במעצב שיודע להתאים את עצמו לטעם של הלקוח ולא בעל סגנון עיצובי אחד.
אני מניחה שהתחברת לסגנון העיצובי של המעצבת ולעבודות שלה
מבחינת זמינות – כדאי לבחור מעצב שפנוי כרגע לעבודה.
מבחינה אישית – כימיה אישית בין הלקוח למעצב חשובה ביותר ו
מבחינת מחיר – כזה שמתאים לתקציב שלכם.
עוד פרמטר חשוב הוא הליווי הצמוד הן בהכנת התוכניות והם בבחירת הריצופים, חיפויים, חומרים, תאורה, צבעים וכו
בהצלחה!

למעלה