פוביה מנחשים.

יועד007

New member
פוביה מנחשים.

שלום. שמי נועה (כותבת בעזרת הכינוי של הדוד שלי), ואני סובלת מפוביה מנחשים. אני רועדת/משקשקת/נחרדת/הסטרית רק מהזכרת המילה נחש. אני גם מאוד מפחדת בקיץ שנחש יכנס אלינו הביתה ולפעמים עושה סיבובים של חצי שעה כדי לא להגיע הביתה בדרך קצרה אך עם דשא, אבנים ושיחים והולכת בדרך הארוכה. אני כל כך, כל כך מפחדת, שאני אפילו לא יודעת מה עוד אני יכולה לרשום כדי להסביר את גודל הפחד. אני אודה לכם אם תגיבו. בברכת חג שמח, נועה.

naja

New member
יתרון אפשרי

תמצאי מישהו\מישהי שמגדל נחש כחיית מחמד, תשכנעי את עצמך שהנחש הזה לא יכול להזיק לך ואז תנסי להתקרב לאט לאט. בהתחלה שישאר בטרריום, אח"כ שמשהו יוציא אותו מרחוק וכך הלאה. בסופו של דבר את תגיעי למסכנה שאין לך מה לפחד(אני מקווה). בהצלחה.

שלום נועה

אני מסכים ב100% עם מה שNAJA אמר לך ואם תגידי לי מאיזה אזור בארץ את אולי אני יוכל לעזור לך למצוא מישהו שיעזור לך להתמודד עם הפוביה הזאת. בתודה מראש יונתן.

liorplot

New member
אני לא כלכך מסכים עם מה שאתם אומרים

הכיוון אומנם הוא הכיוון הנכון... אבל יש אנשים, בעלי מקצוע, שזה בדיוק מה שהם עושים, והם יודעים בדיוק איך לעשות את זה, צעד אחר צעד. זה תהליך מורכב שלדעתי לא כדאי לנסות לעשות לבד. וחומיזה, לא כל אחד מכיר אדם שמגדל נחש...

יפה ליאור בדיוק בגלל זה היא באה הנה

כי היא לא מכירה אנשים כאלו ואנחנו כן. וגם יכולים לעזור בנוגע למטפל. וחוץ מזה שכבר יצא לי להיפגש עם אנשים שסבלו פחות או יותר מאותה הבעיה ולא לקח הרבה זמן עד שהם הבינו שהשד לא כל כך נורא.

Liron Samuels

New member
אפשר לנסות...

את מה ש-NAJA אמר, זה רעיון מצוין. פגשתי פעם מישהי בת 20+ שכל פעם שרק ראתה נחש היא הייתה מזיעה בכמויות לא נורמליות. היא הלכה לכל מיני רופאים ובעלי מקצוע כי היא ממש פחדה מהדברים האלה וההזעה הפריעה לה. במקרה באותו זמן היה איתי פיתון בורמזי של 2 וחצי מטר (בערך) והיא רצתה לברוח כשהיא ראתה את הנחש! כמובן שלפני שהוצאתי את הנחש אמרתי לה שאני מוציא אותו ושמרתי מרחק גדול ממנה...! (חשוב מאוד לא להוציא נחשים ליד אנשים ולהפתיע אותם!) כעבור כחצי שעה היא החזיקה בעצמה(!) את הנחש! ולספקנים שבינכם יש לי אפילו תמונות... (היא כל כך התלהבה ושמחה שהיא ביקשה שאני אצלם אותה). אני פשוט שמחתי מכך שגרמתי לעוד מישהו לראות כמה החיות האלה בעצם מדהימות! :)

למעלה