פוליטיקה ונשואים

חביף1

New member
בוודאי...

אלא אם כן הפוליטיקה משמשת כתחליף למריבות אחרות, וזה מה שקורה במשפחות רבות

חביף1

New member
פוליטיקה ונשואים

מן המקובלות, שערבי חג בהם המשפחה מתכנסת הינם גורם מאיץ למשברים או לפיוסים. סרטים רבים, תוכניות טלוויזיה ,רומנים אין ספור עסוקים בפיענוח אותם כוחות אנושיים הפועלים סביב אירועי "שבט" כאלה.
גם בחירות ופוליטיקה הינם מסוג "אירועי שבט", במיוחד במשפחות בהן הפטריארכיה [שלטון הגבר ] כבר לא קיים. לא אחת ולא שתיים שמעתי על מריבות איומות בין בני זוג, בין בני משפחה [ אחים, אחיות, צאצאים ] סביב עניינים פוליטיים.
מחד גיסא אין לנו אלא לברך על כך שהישראלים אינם כשאר בורגני העולם האדישים למערכת הציבורית הנבחרת על ידם ומנהלת את חייהם [ כל עוד יש מספיק משאבים לצרכים אעישיים ומשפחתיים וקהילתיים ]. מאידך גיסא המלחמות הפנימיות הללו בתוך המשפחה יכולות לגרום לנזקים במשפחות.
אצלנו הפערים אינם ממש גדולים. יותר ימינה קצת או יותר שמאלה. הויכוחים חלקיים, המִלְיֶה שלנו נמצא במקומות נוחים פוליטית, ישנם ויכוחים אך לא מלחמות הרות גורל.[ עם החתן של בתי אינני מדבר פוליטיקה בכלל, למעט להכריח אותו לצאת ולהצביע, ולא אכפת לי ל-מי], אחי הגדול מזמן אינו בר שיח פוליטי עת נטש "משנת אבות"
, הקטן.. יום חופשה עדיף.
מה קורה אצלכם?

סיגלית 2014

New member
מנהל
למה אתם עושים את זה לעצמכם?

חסרים נושאים אחרים לדיון?
למה שפוליטיקה תהיה גורם למריבות ולאיומים? מדוע לא לבחור בנושאים קלילים, מפייסים, מאחדים, מצחיקים?
אם גם הנושאים אחרים אינם כאלו, מדוע לא לכבד את דעתו של האחר ו"לשחרר"?

אלו כמובן שאלות שאינן מכוונות ספציפית למשפחתך. בעיני פוליטיקה (כמו דת, למשל) הוא נושא בעייתי וסבוך. לכן, אם יש כבוד הדדי וניתן לנהל דיון פורה שבסופו ניתן גם להעלות חיוך, אני אומרת.. לכו על זה.
אם לא, למה להיכנס לזה בכלל?
כנראה שהחתן והאח יודעים ומבינים היטב מה הם עושים.
או שממש לא בא להם לדבר על פוליטיקה מסיבות אחרות...

גם אני לא סובלת לדבר על פוליטיקה.

שיהיו אירועי שבט כיפיים. הכי חשוב, לא?

1precious1

New member
אצלינו

שאישתי ואני הכרנו, היא הייתה הסמן הימני ואני הסמן השמאלני.
כל אחד מאיתנו עם השנים נע ימינה ושמאלה במרקם העדין שאינו כולל את הקיצון לא לשם ולא לשם.
כיום הדעות שלה שמאלניות משלי.
ילדים: הגדול לא משתף את דעותיו הפוליטיות, האמצעי חייל קרבי בעל זיקה ימנית והקטן מבואס שהקדימו את הבחירות כי זה מונע ממנו להצביע (בדיוק על גבול ה 18)
אנחנו מדברים "על הכל", כולל פוליטיקה, לפעמים בעניין רב, לפעמים בציניות ודאחקות ולפעמים כמעט נשברים רהיטים בבית מרוב עצבים.
בסופו של יום, עדיין כולם אוהבים את כולם ומכבדים את הדעה של כל אחד אפילו אם היא שונה ומנוגדת לאחר.

למעלה