פורסמו שאלות ותשובות בנוגע למכרז - חלק א'

מצב
הנושא נעול.

שילה1

New member
חוקרים משמע בודקים,כך נקראת הפעלה.

גדי-במשטרת ישראת חוקרים כל תלונה של אזרח כנגד
שוטר,והכללים אידים בכ הארץ. בכל מקרה-מעולם לא שמעתי על שטר שעבר הליך גישור עם אזרח שהתלונן נגדו,וגם אחרים לא שמעו. אם אכן מבוצעים גישורים שכאלה-אשמח לשמוע פרטים.
חוקרים משמע בודקים,כך נקראת הפעלה.
וחוקי המשטרה זהים בכל הארץ,מהטעם הפשוט כי מדובר באותה משטרה.ואם אני טועה-אשמח באם תאיר את עיניי,בעובדות מוצקות ,בבקשה.

שילה1

New member
את המרכז בחיפה מכירה,ובשל כבודו,

מרכז הגישור הקהילתי
יש היום כמה עשרות מרכזי גישור קהילתיים ששמו לעצמם כמטרה ליצור תרבות אחרת של פתרון קונפליקטים בקהילה. המרכזים הנמצאים בערים ובמועצות איזוריות מביאים את בשורת הדיאלוג וההסכם לתושבים שלא היו נחשפים לזה בצורה אחרת. הגישורים נעשים ע"י מתנדבים מהקהילה שעברו קורסי גישור ופרקטיקום בדגש קהילתי ומלווים מקצועית ע"י מחלקה למרכזי גישור קהילתי שקמה במשרד המשפטים. הגישורים במרכזים אלו הם החל מסכסוכי שכנים דרך סכסוכי תביעות קטנות וגישורי משפחה ועד לגישורים רב צדדיים בנושאים קהילתיים ובין תרבותיים, כל מרכז על פי מיומנויות המגשרים שבו והחזון שלו. המגשרים מתנדבים והמגושרים מקבלים את השירות תמורת סכום סמלי. יש מרכזים שמרכזים פרוייקטים שונים בתחום הגישור באיזור שלהם כמו למשל הקניית שפה גישורית בבתי הספר. יש מרכזים שהם עמותות ויש המופעלים ע"י הרשות המקומית בעצמאות מלאה. גם בחיפה יש מרכז כזה. במידה ויהיו שאלות נוספות אשמח לענות
את המרכז בחיפה מכירה,ובשל כבודו,
וכבוד המקצוע שלנו-לא אכביר מילים. הבנתי שהגישור מבוצע בממתנ"סים. עד כמה שהבנתי-את הגישור "לקחו, במכרז,היינו:קבלו על כך כסף.ואם כך פני הדברים-מדוע אין משלמים למגשרים? (ואגב-כל האמור לעיל-באיזור שלי,ובמקום ספציפי). וולנושא העבודה בהתנדבות-מן הראוי פתוח שרשר נפרד.

כל הכבוד חגי ל"זריקת האנרגיה" שלך.

הסכנה שבריצה המטורפת אחרי בתי המשפט
את הדברים שאמרת כולם יודעים אבל כמעט אף אחד לא אומר אותם בקול רם. אני מוכן להעיד שאשה ידועה במערכת המשפט שלמדה איתי גישור אמרה לי את הדברים שאת ציינת בפה מלא. משום כך לא נהירה לי ההסתמכות וההללויה שעושים כולם סביב בתי המשפט כאילו הם אלה שיספקו עבודה למגשרים שרוצים להיות מגשרים כמקצוע ראשי. רבותי בשביל זה אתם צריכים לפעול כמו משרדי עו"ד. במילים אחרות להיות עצמאיים ולגייס לקוחות. קונפליקטים יש בכל חור ממשפחה ועד עסקים וארגונים. במקום לחכות לבתי המשפט גייסו את הלקוחות הפוטנציאליים לפני שהם מגיעים לבית המשפט כי ממילא משם חלק גדול מהמקרים ינותבו אל מגשרים אלא שאז יהיו אלה מגשרים מסוימים מאד. מדוע לאבד את הלקוח? תתפסו אותו עוד לפני שהוא מגיע לבית המשפט. מה שהכי משונה זה שאנשים מטמיעים את הכללים "מיהו מגשר" לפי תקנות רשימת מגשרים של בתי המשפט. ממתי בית המשפט מחליט פה מי יהיה מגשר? ואכן כולם שוכחים שבית המשפט כלל לא התימר לעשות כן. בית המשפט לא החליט מי יהיה המגשר אלא מי יהיו המגשרים מטעמו שאליו הוא יוכל להפנות תיקים . זה הכל. !!!! ומה עם כל הקונפליקטים האחרים שאינם מגיעים לבית משפט? הם לא ראויים לגישור? תארו לעצמכם עורך דין שעומד ליד בית משפט ומחכה שהשופט יפנה אליו תיקים להתדיינות. ככה לא בונים מקצוע! עקרונית כל אחד יכול להיות מגשר (מבחינה חוקית אני מתכוון ואל תאכלו אותי פה עכשיו) אם הוא עבר קורסים של גישור ואפילו אם לא עבר קורסים כאלה . אם אדם מחליט שהוא מעונין להיות מגשר משפחתי אפילו שהוא לא בעל תואר שני במדעי ההתנהגות ואיננו עו"ד חמש שנים אף אחד לא יעצור אותו מלגייס לקוחות ולנהל גישורים השאלה כמובן אם לקוחות יבואו אליו. אני מדגיש שוב שאני מדבר על ההיבט החוקי , לא על הרמה המקצועית. רבותי בית המשפט מבלבל אתכם, ובגלל זה אנשים מאבדים את תחושת היזמות. ביחס לקריטריונים של בתי המשפט אני סובר שהקריטריון של השכלה אקדמית תואר ראשון לגישורים כלליים הוא נכון וראוי, אך ההגבלה לתואר שני בתחום של גישור לגירושין היא מוגזמת. נכון אמנם שרצוי מאד שיהיה תואר טיפולי ובמקרים רבים זה תואר שני, כי כך בנויה המערכת האקדמית. אבל מה רע בעובד סוציאלי עם תואר ראשון? ובכלל כידוע לכולכם עו"ד הוא בעל תואר ראשון בלבד וללא שום הכשרה בתחום טיפולי לא תואר ראשון לא תואר שני ואפילו לא מכינה. וזה פתאם כן בסדר? פתאם נעלמת לה פתאם הרגישות והמורכבות שבשל כך דורשים "לפחות תואר שני" בתחום ההתנהגות? נראה לכם שעו"ד צעיר עם חמש שנות ניסיון נהיה פתאם כל כך רגיש ללקוחותיו? אבל אני לא צריך לספר לכם ששופטים ואנשי משפט הם גם עורכי דין. נכון? תתחילו רבותי להעריך את עצמכם לפי יכולותיכם האמיתיות ולהשתלם בגישור כגישור . משום שגישור הוא מקצוע יחודי בעל מאפינים ברורים . הוא לא פסיכולוגיה מינוס או משפטים פלוס. יש בו כמובן הכל מאלה, אבל גישור הוא בראש ובראשונה מקצוע יחודי של ישוב סכסוכים. את זה טרם הפנימו בארץ. אבל זה יבוא. וזה יגיע מהשטח. ולכן אם אתם תקבלו כמו טעטעלך את הכללים של בית המשפט כמי שמעצבים את המקצוע , הוא לעולם ישאר מקצוע בלתי עצמאי. לכן אל תקראו לעצמכם מהנדס ,עו"ד ומגשר , פסיכולוג מטפל זוגי, יועץ נישואין ומגשר, כלכלן רואה חשבון ומגשר, אלא מ-ג-ש-ר ! כפרופסיה ראשית וכזהות מקצועית תכבדו את עצמכם ואת המקצוע. ככה יתפתחו גם התאוריה והמחקר.
כל הכבוד חגי ל"זריקת האנרגיה" שלך.
בהחלט ברור מדברייך שאתה מעודד אותנו לפעולה. אל תחכו שגישורים יגיעו אליכם, אל תסתמכו על אחרים, כדוגמת בית משפט, שיש לו "כללים" משלו, אלא צאו, עבדו והביאו את הגישורים אליכם. מסכימה בהחלט עם הדברים. גם אני תהיתי מדוע בגישור משפחה הדרישות מעו"ד הינה להיות עו"ד עם ותק של 5 שנים, ללא קשר להתמחות, כי הרי אם דורשים תואר שני בפסיכולוגיה או מקצוע טיפולי אחר, אזי יוצאים מנקודת הנחה שיש צורך מיוחד בגישה טיפולית ורגישה יותר לנושא. ואכן, ותסלחו לי, כי אינני זוכרת מהיכן, נתקלתי בהצעה לשנות את הדברים - לא עוד עו"ד בעל 5 שנים, אלא עו"ד בעל ותק של 5שנים בדיני משפחה. זה הרבה יותר הגיוני.

s i l v e r a

New member
כל הכבוד חגי -מילים כדורבנות!!!

הסכנה שבריצה המטורפת אחרי בתי המשפט
את הדברים שאמרת כולם יודעים אבל כמעט אף אחד לא אומר אותם בקול רם. אני מוכן להעיד שאשה ידועה במערכת המשפט שלמדה איתי גישור אמרה לי את הדברים שאת ציינת בפה מלא. משום כך לא נהירה לי ההסתמכות וההללויה שעושים כולם סביב בתי המשפט כאילו הם אלה שיספקו עבודה למגשרים שרוצים להיות מגשרים כמקצוע ראשי. רבותי בשביל זה אתם צריכים לפעול כמו משרדי עו"ד. במילים אחרות להיות עצמאיים ולגייס לקוחות. קונפליקטים יש בכל חור ממשפחה ועד עסקים וארגונים. במקום לחכות לבתי המשפט גייסו את הלקוחות הפוטנציאליים לפני שהם מגיעים לבית המשפט כי ממילא משם חלק גדול מהמקרים ינותבו אל מגשרים אלא שאז יהיו אלה מגשרים מסוימים מאד. מדוע לאבד את הלקוח? תתפסו אותו עוד לפני שהוא מגיע לבית המשפט. מה שהכי משונה זה שאנשים מטמיעים את הכללים "מיהו מגשר" לפי תקנות רשימת מגשרים של בתי המשפט. ממתי בית המשפט מחליט פה מי יהיה מגשר? ואכן כולם שוכחים שבית המשפט כלל לא התימר לעשות כן. בית המשפט לא החליט מי יהיה המגשר אלא מי יהיו המגשרים מטעמו שאליו הוא יוכל להפנות תיקים . זה הכל. !!!! ומה עם כל הקונפליקטים האחרים שאינם מגיעים לבית משפט? הם לא ראויים לגישור? תארו לעצמכם עורך דין שעומד ליד בית משפט ומחכה שהשופט יפנה אליו תיקים להתדיינות. ככה לא בונים מקצוע! עקרונית כל אחד יכול להיות מגשר (מבחינה חוקית אני מתכוון ואל תאכלו אותי פה עכשיו) אם הוא עבר קורסים של גישור ואפילו אם לא עבר קורסים כאלה . אם אדם מחליט שהוא מעונין להיות מגשר משפחתי אפילו שהוא לא בעל תואר שני במדעי ההתנהגות ואיננו עו"ד חמש שנים אף אחד לא יעצור אותו מלגייס לקוחות ולנהל גישורים השאלה כמובן אם לקוחות יבואו אליו. אני מדגיש שוב שאני מדבר על ההיבט החוקי , לא על הרמה המקצועית. רבותי בית המשפט מבלבל אתכם, ובגלל זה אנשים מאבדים את תחושת היזמות. ביחס לקריטריונים של בתי המשפט אני סובר שהקריטריון של השכלה אקדמית תואר ראשון לגישורים כלליים הוא נכון וראוי, אך ההגבלה לתואר שני בתחום של גישור לגירושין היא מוגזמת. נכון אמנם שרצוי מאד שיהיה תואר טיפולי ובמקרים רבים זה תואר שני, כי כך בנויה המערכת האקדמית. אבל מה רע בעובד סוציאלי עם תואר ראשון? ובכלל כידוע לכולכם עו"ד הוא בעל תואר ראשון בלבד וללא שום הכשרה בתחום טיפולי לא תואר ראשון לא תואר שני ואפילו לא מכינה. וזה פתאם כן בסדר? פתאם נעלמת לה פתאם הרגישות והמורכבות שבשל כך דורשים "לפחות תואר שני" בתחום ההתנהגות? נראה לכם שעו"ד צעיר עם חמש שנות ניסיון נהיה פתאם כל כך רגיש ללקוחותיו? אבל אני לא צריך לספר לכם ששופטים ואנשי משפט הם גם עורכי דין. נכון? תתחילו רבותי להעריך את עצמכם לפי יכולותיכם האמיתיות ולהשתלם בגישור כגישור . משום שגישור הוא מקצוע יחודי בעל מאפינים ברורים . הוא לא פסיכולוגיה מינוס או משפטים פלוס. יש בו כמובן הכל מאלה, אבל גישור הוא בראש ובראשונה מקצוע יחודי של ישוב סכסוכים. את זה טרם הפנימו בארץ. אבל זה יבוא. וזה יגיע מהשטח. ולכן אם אתם תקבלו כמו טעטעלך את הכללים של בית המשפט כמי שמעצבים את המקצוע , הוא לעולם ישאר מקצוע בלתי עצמאי. לכן אל תקראו לעצמכם מהנדס ,עו"ד ומגשר , פסיכולוג מטפל זוגי, יועץ נישואין ומגשר, כלכלן רואה חשבון ומגשר, אלא מ-ג-ש-ר ! כפרופסיה ראשית וכזהות מקצועית תכבדו את עצמכם ואת המקצוע. ככה יתפתחו גם התאוריה והמחקר.

תודה לך ובקשה בצידה

תודה לך ובקשה בצידה
אני סבור שהדברים אותם כתבתי הם התפקיד המרכזי של העמותה שבראשה אתה עומד, והכוונה לבידול המקצוע והפיכתו לעצמאי ובלתי תלוי בגורמים כאלה או אחרים. אני מניח שזוהי מטרתך המוצהרת, אולם אשמח מאד אם תוכל לפרט לנו ולו מעט שבמעט, מה עושה העמותה כדי להביא לידי הבידול הזה. תודה!

s i l v e r a

New member
בקרוב מאד נפרסם את מדיניותנו באיגרת למגשר

תודה לך ובקשה בצידה
אני סבור שהדברים אותם כתבתי הם התפקיד המרכזי של העמותה שבראשה אתה עומד, והכוונה לבידול המקצוע והפיכתו לעצמאי ובלתי תלוי בגורמים כאלה או אחרים. אני מניח שזוהי מטרתך המוצהרת, אולם אשמח מאד אם תוכל לפרט לנו ולו מעט שבמעט, מה עושה העמותה כדי להביא לידי הבידול הזה. תודה!
בקרוב מאד נפרסם את מדיניותנו באיגרת למגשר
לצערי, איני יכול עדיין להשיב לשאלתך. אולם -אנו מכינים אגרת שתישלח לחברי העמותה וגם תתפרסם , על מדיניותנו. ביום 12/12/07 אנו מתכננים אירוע חגיגי ואסיפה, במהלך חנוכה, שבו יימסר דו"ח למגשרים וגם יישמעו דעותיהם. תודה דוד

s i l v e r a

New member
גם תיקים של הפרקטיקום נלקחים בחשבון..

כלומר:מגשר שלא קיבל תיקים מבית המשפט,
(להוציא מכלל זה סטאג'=פרקטיקום)לא יוכל להגיש מועמדותו. ובנינו-כמה מגשרים מקבלים "תקים מורכבים".או תיקים בכלל,ישירות מבתי המשפט? אלו מועברים לעורכי דין,או ל"קרובים לצלחת",שהם שופטיםם בדימוס,וכדומה. צר לי,אבל לפחות באזור שלי-כך פועלים הדברים. וחבל שכך.
גם תיקים של הפרקטיקום נלקחים בחשבון..

מצב
הנושא נעול.
למעלה