פחד מבובות

ריטה1

New member
היא אכן מקבלת עזרה מקצועית

לאו דוקא בשל הפחד, היא נפגשת עם פסיכולוגית כי יש לה בעיית גבולות ומעט בעיות קשב וריכוז. ביקשתי מהפסיכולוגית שתבדוק את הנושא הזה גם, שבוע הבא יש לי מפגש עם הפסיכולוגית ונראה מה היא תגיד. שנית אנחנו ממש לא מתרגשים מהפחד הזה אלא זורמים איתו, אני רק מנסה להבין מאיפה זה נובע ואיך ניתן לעזור לה תודה על התשובה

ריטה1

New member
המון תודה על התשובה המפורטת

נתת לי כמה רעיונות טובים, ואני אנסה לישם. כעיקרון הפחד הוא מכל בובה בעלת פנים אנושיות, גם בובות סמרטוטיות רכות כל דבר שהוא מעבר לדובי (זה היא מאוד אוהבת, יש לי כבר חנות דובים בבית). מצד שני יש לה את הברבית הזו עם האיפור, שזה רק פנים וממנה היא לא פוחדת, וזה ממש מוזר.

ריטה1

New member
פחד מבובות

הבת שלי בת 5.5 מפחדת מבובות, חייבת להדגיש שמדובר רק בבובות אנושיות, על דובים למינהם היא מטורפת, כל החדר שלה מלא דובים מכל הסוגים, אבל מה שיש לו צורה אנושית מפחיד אותה. היא נכנסת למין השתבללות כזו, ורואים מתגובת הגוף שלה שמתכווץ. מכל השיחות ניסיתי להבין מה מקור הפחד, ולא הצלחתי להוציא ממנה את מקורו, לדעתי היא אף לא יודעת. כידוע רוב הבנות בגילה משחקות עם בובות, והפחד לעיתים גורם לה לבעיות חברתיות. האם מישהו מכיר פחד כזה? יש מה לעשות עם זה?

יש לקבל הפחד ולהתיחס לעולם הבובות

לכל ילד יש פחד ממשהוא כמו גם לבוגר. השאלה היא כמה יכול להפריעה הפחד, לתפקוד היום יומי. לפי הסיפור שלך, לא נשמע שזה מפריעה לה בחיים ועל כן מציע לך, ריטה 1, לא להעצים את הפחד ולהתייחס אליו כעל משהוא חשוב. על פי התייחסותך ,ביתך גם תגיב. אם תקלי ראש בגודל החשיבות של הפחד, ככה יהיה לביתך קל יותר לחיות עם הפחד מסוג הבובות האלה.

ריטה1

New member
אנחנו לא מתרגשים מהפחד הזה

וגם לא נותנים לו חשיבות גבוה בחיי היומיום מה שכן לה זה מפריע במשחק עם החברות, וכמו כן הייתי רוצה להבין מאיפה זה מגיע, ולמה זה פתאום התחיל. יש לה למשל פחד מסבא טוביה שאני יודעת בודאות שנוצר ע"י בן דוד שלה שהפחיד אותה באחד הדיסקים של סבא טוביה, זה דוקא פחד טוב (הלואי וזה היה קורה בדורה ויובל המבולבל...).

למעלה