פחות רלבנטיים

פחות רלבנטיים

שמתם לב שנעשינו פחות רלבנטיים בימים האחרונים, כבאילו - הבית בוער, ואלה שם אוספים להם את כרכוביו, עמודי הפינה שלו וחופרים פינות ארכיאולוגיות. והרי קורה משהו מסביבנו, אלוהים, ומה יהיה הסוף?

אם את מתכוונת לפורום שלנו...

אז זו, הרי, מטרתו וייחודו של המדיום המיוחד הזה. כולנו מתאספים כאן, סביב המדורה, כשהמאחד אותנו הוא - בתחילה - נושא משותף אחד. לאט לאט, אנו מבינים שרב המשותף על המפריד, ואנו מכירים, משוחחים, מתעניינים: הכל סביב אותו נושא, אך עם קריצות לצדדים. והלוא, כיצד נשמור על שפיותנו בימים טרופים-באמת אלו, אם לא על ידי בריחה
לדעתי, כמות ההודעות בימים האחרונים ירדה מעט, בהשוואה למה שהיה כאן בשבועיים או שלושה האחרונים. מי אינו מעדיף את המציאות הוירטואלית על פני זו האמיתית, הזוועתית, הנוראה
אפשר לקרוא לזה בריחה, אך אני מעדיף לקרוא לזה: שמירה על שפיות. יום טוב (ושפוי), ארנון

avitalit

New member
רלוונטי לאללה ...

דווקא בימים הקשים כ"כ לעמנו - הפורום הזה , והנהיה אחר שורשי קיומינו - דווקא נותנים את הכח הנפשי והמוסרי להיותנו עם וכאן !!! . אבותינו בגלות היו מיעוט נרדף . עמינו היה מפוזר בין העמים . אבל מכל קצוות הגלובוס - היו כיסופים וחלומות על הארץ המובטחת . בכל קצוות הגלובוס ידעו היהודים - שישיבתם בגלות היא זמנית ושהבית האמיתי לעם ישראל הוא רק בארץ ישראל . עץ שלא מחובר לשורשיו - גם אם יהיה חסון ככל שיהיה - ברבות הימים יקרוס !לא כך עמנו ! - יש לנו שורשים חזקים הנטועים כאן בארץ והנשענים על מסורת אבותינו שמקורה ההסטורי כאן וה"עץ היהודי " חזר לכאן מכל רחבי העולם ! - החיפוש אחר השורשים הוא ההשענות וההצטרפות שלנו לאותה שרשרת שממנה באנו ואליה כדאי שנגדל גם את ילדנו . מה שקורה סביבנו - הוא נסיון מר של אויבנו לגרום לנו לחזור לגלות - "אני מציע ליהודים לחזור לליטא.." צוטט מישהו מבכירי החאמס .. מה שקורה סביבנו - הוא ניסיון להחליש את חוסננו ואת שאלת זכותינו המוסרית להיות פה . אני מציע לך גלילה מערבית - להצטרף לשורותינו ולהתחיל לחפש שורשים . גם ברגעים קשים ,עצובים, בודדים.. זה נותן כח . ואנחנו - כולנו כאן מוכנים לסייע ! איציק

ובכל זאת הספק התגנב

חבר´ה, כל מה שכתבתם גם אני יודעת - את שורשי גם אני מחפשת, יודעת שאני שייכת לעם היהודי וכי עם ומשפחה לא בוחרים. גם אני בורחת לי אל כל מיני מקומות מפלט - הפורום הזה, ספרים טובים, ערוצי טלביזיה נטולי מלחמות, אבל כשאני חוזרת... (והרי כל אחד מאתנו חייב מידי פעם לחזור) - אני שואלת את עצמי, רק לפעמים, אל תכעסו: האם באנו להחריב את האיזור הזה? האם לנצח ילחמו כאן המאמינים? ואיך נמשיך לגדל פה את הילדים, רק על מורשת קרב (היום הוצאתי לאור עלון "ערב יום העצמאות", תאמינו לי שאני יודעת על מה אני מדברת). אולי הגיל מעייף? ותמחלו לי על השתפכותי בפניכם.

הדס ח

New member
לא באנו ליצור חורבן../images/Emo104.gif

ראשוני הישוב היהודי בארץ הגיעו לכאן ללא כל אספירציות להקמת מדינה. מאוחר יותר כשההסטוריה התגלגלה לכיוון של שפיכות דמים ומלחמות היתה נקודת אור קטנה - הצעת החלוקה בכ"ט בנובמבר - אשר באמצעותה יכלו העמים להגיע למנוחה ולרגיעה. היהודים ראו זאת והבינו את המשמעות ולכן גם הסכימו, למרות שהשטח של המדינה היהודית היה קטן, ובעייתי. הערבים לעומת זאת אמרו אז ולצערי אומרים גם היום: הכל או לא כלום !!! כך שעד שיירד האסימון בצד השני אנחנו כנראה באותו מצב.... ורק לידיעתכם באוניברסיטת חיפה בה לומדים ערבים רבים האמירה המפורשת שלהם היא שהטורקים היו כאן והלכו, הבריטים היו כאן והלכו וגם היהודים יילכו - אנחנו נשאר, לנו יש סבלנות.
יום עצמאות שמח

אילה1

New member
מעבר להסכמה גם פרופורציה ../images/Emo104.gif

בנוסף להסכמה מלאה עם הצורך בחיבור לשורשים, העיסוק נותן גם פרופורציה קצת שונה למה שסביבנו. התבוננות במה שעברו הורי הורינו לדורותיהם (כמובן גם בתקופת השואה, אך גם בתקופות רבות אחרות) והסתכלות על המדינה היהודית כיום, נותנים הרבה כח להמשך הדרך הלא קלה בה אנו הולכים כיום. אילה

למעלה