פיברו ובוטוקס

Ggold4

New member
פיברו ובוטוקס

היי
הפיברו אצלי מתבטאת בהרבה כיווצי שרירים בפנים. יצר לי עמק במצח ואני חולמת על בוטוקס.
בגדול לא קיימת מניעה מבוטוקס לאנשי פיבי, אבל בגלל שהמחלה כן הפכה אותי למאד רגישה לתרופות ולכך שאפילו תרופות שפעם לא השפיעו עלי, היום גורמים לי לתופעות לוואי מאד קשות.
אשמח לכל דעה, עצה, טיפ ומידע.
תודה :)

אני לא מזלזלת בכלל במצוקה בגלל בעיה אסתטית

קטנה ככל שתיראה למישהו אחר.
הרי בגלל המחלה הדימוי העצמי שלנו הופך לכמעט תת אדם.

כדאי להתייעץ עם רופא שמתמחה בפיברו בשאלה. אבל בכלל לא בטוח שהוא ידע, בעיקר בגלל שהמחלה אינדיבידואלית מאד, באה לידי ביטוי אצל כל אחד אחרת.
וכן, רגישות קיצונית לתרופות וחומרים די מאפיינת.

אני לא יודעת בת כמה את ומה שיגרת (
) הטיפוח שלך, אבל זכרי שבוטוקס מחזיק לחצי שנה בערך וצריך לחזור על זה שוב ושוב, וכנראה שיש אפקט מצטבר של הידלדלות אח"כ. זה חומר שמשתק שרירים, רעל על באמת ולא מטאפורה. ודווקא יש לו שימושים רפואיים אחרים שיכולים להקל על תופעות שחלקנו סובלות מהם.

--
כמי שיש לה קמטי דאגה מגיל די צעיר (שני קויים אנכיים במצח. לא יודעת אם את מתכוונת לקמטים לרוחב המצח), אני מציעה לך (וזה חשוב מה הגיל שלך בהקשר הזה) לעשות תרגילים לפנים (כרגע לא זוכרת איך קוראים לשיטות, אבל יש ברשת). והטיפ שקיבלתי איך להרפות את הכיווץ במצח הוא להתמקד בהרפיית פי הטבעת. ובכלל שיטת פאולה יכולה אולי לעזור גם עם הכאבים, תבדקי בקופ"ח שלך, זה במסגרת רפואה משלימה.

ולתרגל הרפייה באופן יומיומי יכול להחזיק לטווח ארוך. לשנות את ההרגל הזה של כיווץ המצח בגלל כאבים.
כי אם תעשי בוטוקס (וזו בחירה לגיטימית לגמרי) אז נגיד שזה יגרום לך סיפוק למשך כחצי שנה אבל תצטרכי לחזור על זה שוב ושוב. וזה לא יביא לשום שיפור לטווח הארוך אלא תהיי מכורה לטיפול הזה.

בעיני באופן אישי (ואני לא היחידה) השיתוק של הבעות הפנים נראה די נורא, עדיף פנים עם הבעה וקמטים שהזמן גרמם.

בהצלחה

למעלה