פינה: טעם של אור: בעל כורחך אתה חי

זמרה

New member
פינה: טעם של אור: בעל כורחך אתה חי

'נולדתי עם תכונות פנימיות שלא אני בחרתי. אחר כך הסביבה, המשפחה והחינוך שקיבלתי פעלו עלי מבחוץ ובנו אותי בצורה מסוימת. וכך אני חי, כתוצאה משני נתונים שלא אני קבעתי.
פתאום מתעוררת בי שאלה: "למה אני חי? בשביל מה?". גם בשאלה הזו לא אני בחרתי, היא פשוט מתעוררת לה מבפנים. זוהי תחילת התעוררותה של "הנקודה שבלב" והיא מושכת אותי לעולם עליון יותר. כאן מתחילה אפשרות של בחירה'

"האדם צריך להאמין שיש לו נקודה שבלב, שהיא ניצוץ המאיר. והניצוץ הזה צריכים תמיד לעורר, כי יש באפשרותו להדליק את המעשים שלו, שיאירו"

הרב"ש, מאמרי "שלבי הסולם"

---> לקוח מתוך הספר 'טעם של אור'

Rinat 789

New member
אני תמיד חפשתי משמעות בחיים -

המעניין לציין שעוד מאמצע שנות ה - 90 ...משהו כזה.

אבל אז, הרגשתי שאני עדיין לא בשלה לזה,
אז הלכתי על סדנאות מודעות
עד שהרגשתי שמיציתי אותן

ובמקביל למדתי עוד דברים
עד שבסופו של דבר חכמת הקבלה התחילה לדבר אליי

שבת שלום חברים

אני זוכר ששאלתי שאלות על משמעות החיים

בגיל די מוקדם, פעם ראשונה אני חושב בסביבות גיל 6.
אחרי גיל עשר הרגשתי את השאלות האלה בצורה מאוד חדה. חיפשתי תשובות במדע, דת, מיסטיקות למינהן, ניו-אייג', פילוסופיות, חקרתי הרבה מאוד דרכים רוחניות, אבל מענה באמת אמיתי לשאלות הפנימיות מצאתי רק כשגיליתי את חכמת הקבלה בצורה האמיתית שלה דרך כתבי בעל הסולם.
מה שנפלא בשיטה הזאת זה שהיא לא מרגיע את האדם בתשובות סתמיות או פילוסופיות אלא מעוררת אותו למסע אחר סוד החיים שהמטרה שלו היא להגיע להרגשה פנימית של כל המערכת הכללית של המציאות. אפשר להגיד שמי שמגיע לקבלה למעשה רק מתחיל את החיפוש הרוחני שלו.

זמרה

New member
אני לעומתכם אף פעם לא חיפשתי משמעות לחיים...

אבל אני זוכרת שהייתי אוהבת מאוד להתעמק באנשים ובאיך שהם פועלים.
מעבר לזה כל החיים עברתי סוג של "סדנת סבל"... התפללתי לבורא שבבקשה יעזור לי שהחיים שלי יהיו טובים יותר.

כשגיליתי את חכמת הקבלה זה דווקא היה כבר אחרי שקיבלתי את עצמי ואת החיים איך שהם.... נסתרות דרכי הבורא

למעלה