פיסטולה פריאנאלית והריון

סMויה

New member
פיסטולה פריאנאלית והריון

שלום לד"ר קריב ותודה על זמנך. לפני כעשור סבלתי מפיסטולה פריאנאלית כפולה משני צידי הרקטום. עברתי ניתוח נקזים מוצלח שסגר את שתי הפיסטולות, אך בצד אחד נותרה צלקת רצינית למדי, אשר מפעם לפעם מפרישה כמות מעטה ביותר של הפרשה ו/או דם (מדובר בטיפות בודדות בניגוב, לא יותר). אני כעת באמצע חודש 4 להריוני הראשון, ואני מאד מאד מעוניינת בלידה טבעית, ולא בניתוח קיסרי. לצערי, הרופא שניתח אותי לא נתקל במצב דומה (כלומר אישה בגילי עם מצב שכזה שנמצאת בהריון) ולכן לא יכול לתת לי תשובות, ובחיפושים אחר חומר רפואי בנושא, הגעתי למבוי סתום. אין פגיעה בשלמות הסוגרים, אין לי אובדן שליטה ביציאות ו - US רקטאלי שנערך לי לפני כשנה וחצי (במסגרת מעקב) הראה שריר שלם ו - INTACT, אבל גם הדגים נוכחות ממצא, שעל פי המפענחת יכול להיות פיסטולה חדשה, אבל יכול להיות גם הצטלקות של המצב הקודם. לאור העובדה שבשנה האחרונה לא הייתה התפרצות, אני מניחה שמדובר בהצטלקות קודמת. הארותיך ומחשבותיך בנושא, יתקבלו בברכה. אם תוכל לכוון אותי לחומר רפואי בנושא אודה לך מאד.

פיסטולה אנלית והריון

שלום האם ידוע אם בניתוח הראשון בוצע חיתוך של שרירי סוגר (ספינקטר פי הטבעת)? אם לאו או אם היה חיתוך מינימלי זו אינפורמציה שיכולה להטות את הכף יותר לכיוון לידה רגילה. העובדה שהאולטרסאונד של פי הטבעת תקין בהחלט מעודדת. ניתן להוסיף בדיקת תיפקוד שריר פי הטבעת (מנומטריה) שמבוצעת במכון הגסטרו באיכילוב או במקומות אחרים. אם האולטרסאונד תקין המנומטריה תקינה ואינך סובלת מבעיות בשליטה בצואה איני רואה מניעה מלידה רגילה. לגבי הפיסטולה שקיימת או לא, בדיקת פרוקטולוג יכולה לעזור. העובדה שבכל זאת יש הפרשה מהצלקת מעידה אולי שיש פיסטולה . פיסטולות חוזרות יכולות לעיתים להעיד שקיימת בנוסף מחלת מעי דלקתית כרונית (קרוהן), האם את סובלת מכאבי בטן תכופים שלשול או בעיות אחרות של מערכת העיכול? כאשר פיסטולה היא ביטוי למחלת קרוהן אז יש הגורסים שאם הפיסטולה פעילה יש להעדיף ניתוח קיסרי http://usagiedu.com/articles/analcrohn/analcrohn.pdf כאמור זה רק אם מדובר במחלת קרוהן, וקרוב לודאי שאין לך מחלה זו. בקיצור ממליץ להבדק על יד רופא פרוקטולוג ולשקול מנומטריה. בהצלחה דר קריב

למעלה