פיענוח תוצאות

פיענוח תוצאות

אחרי שבועיים שבהם הקאתי את ה- 100 גרם תמיסת סוכר . עשיתי את בדיקת דם כפי שיעצה לי רופאה בבילנסון במרפאת סוכרת הריונית (לאכול מתוק ולעשות בדיקה אח"כ) הרופא שלי לא אהב את הרעיון אבל אני כבר לא יכולתי לשתות שוב את הדבר הנורא ההוא. היום בבוקר אכלתי חבילת שוקולד ואשכול ענבים. אחרי שעה לקחו לי דם ושעתיים. קבלתי את התוצאות : בצום :67 אחרי שעה :104 אחרי שעתיים :72. לדעתי זה בסדר , בשבוע הבא אלך לרופא שיראה את התוצאה. בינתים אני שואלת כאן האם התוצאות הן בסדר?

תשובה

תוצאות אלו, אחרי 100 גר סוכר מעידות שאין לך סכרת
אבל לא יודעת להגיד אם מה שאכלת (שוקולד וענבים) אכן מכילים 100 גר סוכר.

באמת

מבחינת סוכר ומהירות פירוק סוכר- ענבים די עושים את העבודה כמו תמיסת גלוקוז - חבל רק שלא כתבת כמה ענבים אכלת (12 ענבים=מנת פרי= 15 ג"ר פחמימות בערך). לשוקולד אינדקס גלקמי נמוך זה אומר שהוא לא גורם לקפיצת סוכר כמו שעושים הענבים. ועשוי גם לווסת את ספיגת הסוכר של הענבים בכל מקרה הערכים נראים תקינים (תלוי כמובן בכמות שאכלת).

תומרותם

New member
../images/Emo91.gifהרופאה בבלינסון

כמובן שאני לא רופאה, אבל הערכים שציינת נראים ממש בסדר. וחוץ מזה אם את מטופלת בבלינסון במרפאה להריון בסיכון, את בטח אצל ד"ר שינדל. היא, לדעתי, רופאת הסכרת הטובה ביותר שהכרתי (והכרתי הרבה ב-17 השנים האחרונות). היא מקצועית ביותר, נעימה ונוחה, עניינית. פשוט היה כיף להיפגש איתה.
לכן, אם מישהו יכול להגיד לך איזו בדיקה לעשות זו בדיוק היא. והרופא שלך צריך להכיר בעובדה הזו !

תודה על התשובות שלכן , אני לא

מטופלת במרפאה לסוכרת בבילנסון , התקשרתי ודברתי איתה טלפונית. היא היתה מאד נחמדה ועזרה לי מאד. לא נראה לי שיש לי בעיית סוכרת אם אכלתי חבילת שוקולד ובערך 10 ענבים והתוצאות הן כאלה.

למעלה