פיצי עושה בעיות

frankthe2

Active member
שבת שלום לכולם
פיצי החתולה שלנו משתגעת ועושה לנו בעיות ולא אנחנו מבינים מה לעשות איתה.
לא ראינו אותה ישנה את אותה כמות שעות כמו שהיינו רגילים מקודם. היא ישנה פחות. היא מייללת מדי פעם בלי סיבה נראית לעין, לפתע היא תצא לצוד את הצעצועים שלה, לפתע היא תרוץ ותצא לחלון, היא לא רגועה ומתנהגת בחוסר נוחות. היום היא יצאה לחצר, נעלמה למשך שעתיים ואז פתאום חזרה מהצד השני של הבית, אחר כך יצאה ושוב נעלמה ושוב חזרה. ניסיתי להשכיב אותה כמו שאנחנו רגילים כדי שתירגע - שכבה 5 דקות, החלה להראות סימנים של הירדמות ואז פתאום קמה, החלה להשתולל - להיכנס ולצאת מהחלון. כשמנסים ללטף אותה - פתאום בלי סיבה היא תוקפת אותנו בחזרה - עד לפני מספר ימים היינו מלטפים אותה על הספה ואז הייתה נרגעת ונרדמת לה תוך כדי ליטוף. עכשיו לא. עוד תופעה ששמנו לב אליה - היא מתלקקת בטירוף.
היא אוכלת רגיל, היא גם שותה ועושה צרכים רגיל.
פיצי עוד מעט בת 8, מעוקרת וחיה לרוב בבית - רוב הלילות בשנה האחרונה עשתה אצלינו בבית, לפני שנה הייתה ישנה בחוץ לא מעט ושאלתי על זה כאן בפורום והנה בשנה האחרונה החלה להיות יותר בבית - מה שמרגיע אותנו (ואותה מן הסתם) שהיא מוגנת מכל מיני מזיקים ופיגעי מזג האויר. אבל עכשיו היא "משוגעת" לגמרי ואנחנו לא מצליחים להבין איך להרגיע אותה.
מה לדעתכם? האם השינויים במזג האויר הם שגורמים להתנהגות החריגה ולא שקטה של פיצי? או שיש משהו אחר שמציק לה? אשמח לתובנות. תודה

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member
שבת שלום לכולם
פיצי החתולה שלנו משתגעת ועושה לנו בעיות ולא אנחנו מבינים מה לעשות איתה.
לא ראינו אותה ישנה את אותה כמות שעות כמו שהיינו רגילים מקודם. היא ישנה פחות. היא מייללת מדי פעם בלי סיבה נראית לעין, לפתע היא תצא לצוד את הצעצועים שלה, לפתע היא תרוץ ותצא לחלון, היא לא רגועה ומתנהגת בחוסר נוחות. היום היא יצאה לחצר, נעלמה למשך שעתיים ואז פתאום חזרה מהצד השני של הבית, אחר כך יצאה ושוב נעלמה ושוב חזרה. ניסיתי להשכיב אותה כמו שאנחנו רגילים כדי שתירגע - שכבה 5 דקות, החלה להראות סימנים של הירדמות ואז פתאום קמה, החלה להשתולל - להיכנס ולצאת מהחלון. כשמנסים ללטף אותה - פתאום בלי סיבה היא תוקפת אותנו בחזרה - עד לפני מספר ימים היינו מלטפים אותה על הספה ואז הייתה נרגעת ונרדמת לה תוך כדי ליטוף. עכשיו לא. עוד תופעה ששמנו לב אליה - היא מתלקקת בטירוף.
היא אוכלת רגיל, היא גם שותה ועושה צרכים רגיל.
פיצי עוד מעט בת 8, מעוקרת וחיה לרוב בבית - רוב הלילות בשנה האחרונה עשתה אצלינו בבית, לפני שנה הייתה ישנה בחוץ לא מעט ושאלתי על זה כאן בפורום והנה בשנה האחרונה החלה להיות יותר בבית - מה שמרגיע אותנו (ואותה מן הסתם) שהיא מוגנת מכל מיני מזיקים ופיגעי מזג האויר. אבל עכשיו היא "משוגעת" לגמרי ואנחנו לא מצליחים להבין איך להרגיע אותה.
מה לדעתכם? האם השינויים במזג האויר הם שגורמים להתנהגות החריגה ולא שקטה של פיצי? או שיש משהו אחר שמציק לה? אשמח לתובנות. תודה
בגיל 8 החתולים כבר נחשבים לקשישים. אני ממליצה מניסיון - לבצע בהזדמנות בדיקת דם ולבדוק אם אין לה פעילות יתר של בלוטת התריס. כשהחתול שלי הראה סימנים של "שיגעון" וחוסר מנוחה, לא עלה בדעתי שהוא חולה במחלה זו ( המוכרת לי מעצמי מלפני שנים רבות. אפילו התרופה שהוא קיבל, היא התרופה שקיבלתי אז...)

Yukita

Active member
מנהל
יכול להיות שאכן מזג האויר (ופעילות מוגברת של החתולים בחוץ) גורם לעניין.

בכל מקרה כדאי לשים לב בעונה הזו לטיפול נגד פרעושים וכו' - אמנם לא נשמע כל כך שייך אבל כתבת שפיצי "מתלקקת בטירוף" והיא הרי יוצאת החוצה וזו בדיוק עונת הפעילות של המזיקים למיניהם. גירוי בעור הוא לא דבר נעים ויכול לתרום לאי נוחות ולחוסר מנוחה.

frankthe2

Active member
יכול להיות שאכן מזג האויר (ופעילות מוגברת של החתולים בחוץ) גורם לעניין.

בכל מקרה כדאי לשים לב בעונה הזו לטיפול נגד פרעושים וכו' - אמנם לא נשמע כל כך שייך אבל כתבת שפיצי "מתלקקת בטירוף" והיא הרי יוצאת החוצה וזו בדיוק עונת הפעילות של המזיקים למיניהם. גירוי בעור הוא לא דבר נעים ויכול לתרום לאי נוחות ולחוסר מנוחה.
גם אנחנו מתחילים לחשוב כך למרות שימים האחרונים מזג האויר השתגע - אצלנו בחיפה ירדו גשמים רבים, הטמפ ירדה מ 27 מעלות ל 14 מעלות שלשום ואתמול אבל לפני גל הקור היה כאן גל חום ואולי באמת נדבקה בפרעושים. אין לנו ברבקטו אבל יש אדואנטדג', ננסה לשים לה למרות שממש לא נותנת לנו להתקרב אליה.

evike

Active member
מנהל
אני הייתי לוקחת אותה לבדיקה אצל הווטרינר/ית, כדי לשלול בעיה רפואית. בגיל 8 כבר יכולות להיות בעיות רפואיות שלא נראות חיצונית.
וגם אני חשבתי על פרעושים. כי כשמגרד, זה יכול לשגע...
שבת שלום.

frankthe2

Active member
אני הייתי לוקחת אותה לבדיקה אצל הווטרינר/ית, כדי לשלול בעיה רפואית. בגיל 8 כבר יכולות להיות בעיות רפואיות שלא נראות חיצונית.
וגם אני חשבתי על פרעושים. כי כשמגרד, זה יכול לשגע...
שבת שלום.
עדכון:
בליל שישי לאחר ששלחתי את ההודעה, נשכבתי על הספה בסלון, פיצי הגיעה אליי, ליטפתי קצת ונרדמה עלי, שינה לא שקטה, כל כמה דקות התעוררה, חזרה לישון וכולי. המשכתי מדי פעם ללטף ולהרגיע אותה ובעיקר לשדר לה שעסקים כרגיל והכל רגוע... נרדמה... ואז לקחתי את האמפולה, פתחתי ושמתי לה על העורף, אחרי כמה שניות היא התעוררה בבהלה - משהו קרה. עד 2 וחצי לפחות היא הסתובבה חסרת מנוחה, לאחר מכן נכנסה לישון וישנה סוף סוף כמה שעות ברצף... מאז יש שיפור במצב - היא פחות "משוגעת" וכבר יושנת בלילות כמו שצריך...
אבל אליה וקוץ בה - פיצי שוקלת בסביבות 4,2 קילו והאמפולות שלנו מסתבר הן עד 4 קילו... יש חומר אבל כנראה לא מספיק או שיש עוד בעיות. לכן... גם אנחנו חושבים על וטרינר וכנראה ניקח אותה ביום שלישי. זו תהיה קצת טראומה לפיצי - היא ממש לא נהנתה בפעם הקודמת והביקור במרפאה היה עבורה טראומה אבל אנחנו מעדיפים את הטראומה הזו על פני חתולה חולה ומתייסרת כבר לא מעט זמן. אני כמובן אחזור לדווח.
תודה על העצות...

למעלה