פיתוח אפליקציה

jack90

New member
פיתוח אפליקציה

שאלה: נפגשתי עם בחור שיש לו רעיון לאפליקציה שכוללת בין היתר שימוש ברכיבים שונים של הטלפון וגישה לתוכנה שנמצאת על שרת , כמה בערך לוקחים על כתיבה של זה(אני טירון בתחום..)? דבר שני- הוא מציע לי גם אחוזים מרווחים עתידיים שמתבססים על פרסום באמצעות גוגל..איך לשלב את האחוזים ודרישת השכר? תודה

BravoMan

Active member
אני לא פרילנסר, אבל למיטב ידיעתי

אף אחד לא מתמחר פיתוח לפי פיצ'רים אלא לפי שעות עבודה. עליך להעריך כמה זמן ייקח לך ליצור את הפרויקט וכמה כסף לשעה אתה מוכן לקחת ולפי זה ליצור הצעת מחיר. שים לב לעוד דבר חשוב: זכויות על קוד וסעיפים קטנים. אם אתה חותם על הסכמים חוזים או כל דבר אחר, דאג שעו"ד שלך יעבור עליהם ויוודא שאין שם סעיפים שיפריעו לך לעבוד בהמשך. אם אתה לא חותם אלא עובד על "סמוך" דע לך שאתה מהמר בעצם... סתם בתור דוגמה, אם תכתוב פונקציה מסוימת עבור הפרויקט, האם תהיה בסכנת תביעה אם תשתמש באותה פונקציה שכתבת בעתיד? עוד דבר שחשוב מאוד לעשות לפני שתתחיל בכלל את הפרויקט הוא לוודא שכל הדרישות הן בתחום ההגבלות החמורות של Apple כך שהסיכוי שהאפליקציה תדחה ולא תכנס לחנות קטן (אף פעם אי אפשר להיות בטוחים ב-100%). וודא גם לסכם מה קורה אם האפליקציה נדחית שלא תישאר בלי פרוטה בגלל שגאונות של סטיב ג'בס. כמו כן, דאג לעשות הסכם לגבי תחזוקה ותיקנים - לעולם לא תצליח ליצור תוכנה נטולת באגים, וכדאי מאוד שתסכם באופן רשמי מה ואיך יתוקן לאחר הספקת המוצר אחרת עוד תמצע את עצמך עובד על גרסה 2 בחינם. ולגבי אחוזים: נתקלתי פעם בדיון על זה בפורום "עבודה בהייטק". שים לב שאתה עלול להיתקל בבעיות עם מס הכנסה בעניין זה ולמצוא את עצמך בחובות במקום עם רווח. דאג להתייעץ עם רוא"ח מקצועי לפני שאתה מסכים לדברים כאלה. בהצלחה!

jack90

New member
תודה

אפשר לדעת בערך כמה לשעה לוקחים ומה הטווחים של המחירים עבור פרוייקט , 10k זה לדוגמא יותר מידי? אני משער שייקח לי בערך 200 שעות, שאלות של טירון..

למעלה