פלשים מטיפת חלב

פלשים מטיפת חלב

היום ליונתן היתה בדיקת רופא בבי"ס. במקרה בעלי היה צריך להיות שם, אז הוא נכנס איתו. הם מדדו לו משקל וגובה, בין השאר. ואכן, הוא באחוזון 5 מבחינת משקל, ואחוזון 10 מבחינת גובה. האחות מלמלה משהו בסגנון "בטח אצלכם אתם קונים הכל דל שומן" והציעה שיכנס לדיאטה עתירת שומנים ופחמימות. ואותי זה מרגיז - היא לא טרחה באמת להבין מה אנחנו אוכלים בבית (ואנחנו אוכלים הכל - בשר, פסטות, לחמים, ירקות, גבינות לאו דווקא שמנות. וגם מתוקים - בהגבלה. לא נראה לי הכרחי שהילדים יאכלו טילון כל יום). פשוט יונתן לא התאים לה לעקומות. הוא ילד רזה, שרץ כל היום ומשחק כדורגל. גם אחותו רזונת (גבוהה ממנו בס"מ ושוקלת קילו יותר). הזכיר לי את הפעם שבטיפת חלב - אחרי חודשים שהם היו מחוץ לעקומות בגלל משקל לידה נמוך - טענו שהם תינוקות שמנמנים מדי, ושנקצץ להם באוכל. בקיצור - האם להתרגש? האם להאביס את הילדים באוכל שמן יותר?

MAMALY

New member
אוי האשמה הנוראה של אנשים חסרי שכל

אני כותבת את זה, כי????? כי זוהי בדיוק הבעיה שמוציאה אותי מדעתי בכל מה שקשור למסגרות סביב הילדים שלנו אם מדובר באיזו ילדונת שגמרה לפני שניה פסיכולוגיה ואין לה שום מושג מעשי בשטח אבל אחלה ציונים... או איזו אחות בית ספר שראתה ילד שאולי לפי הסטטיסטיקות שלה (עקומה... אמא שלה עקומה) הוא לא נכנס בדיוק ברובריקה.. אבל הכי קל הכי טוב והכי כסת"ח זה כמובן להאשים את אמא אנחנו מגוננות יתר עושות דיאטת רצח לכל בני הבית לפעמים אנחנו גם אובססיביות בכל מה שקשור לבריאות / הלבשה/ תזונה... אני שמה לב לזה בהמון סיטואציות מטיפת חלב (טפשת חלב ברוב המקרים) ועד לאנשי "חינוך".... יודעי כל הכי קל זה לעורר אצל אמא אשמה.... (זה גם הכי בטוח..) תמיד אנחנו מפחדות לטעות ורוצות הכי טוב לילדים שלנו , לפעמים נותנים לך את ההרגשה שזה ממש פשע.. או במקרה שלי"את עלולה להזיק לילד"... גם את "היזהרי" שלא להרעיב את ילדך... נו באמת. יקירתי אם הילד בריא מה טוב שלחי אותה איפה שאין שמש ועקומה???? למי אכפת אמא שלה עקומה

ב ד י ו ק ../images/Emo88.gif../images/Emo88.gif

הוצאת לי את המילים מהפה, בעיקר על ה"עקומה"....

נורא מרגיז

אני מבינה שהיא חייבת לציין את העובדה שהוא במקום נמוך באחוזונים (כסת"ח, כפי שנטען כבר לפני), אבל מפה ועד המלצה לדיאטה עתירת שומנים הדרך ארוכה. מה הסיפור שלהם עם שומן? עוד כמה שכבות שומן יחזקו את הילד? יפתחו אותו מהר יותר? כל עוד הילד רגוע, בריא, מתפתח טוב מוטורית ושכלית אני לא הייתי דואגת. מישהו צריך למלא את המשבצת הזאת באחוזונים, אחרת לא היו אחוזונים...

גם שגיא רזה. מאוד רזה. גבוה ורזה.

לראות אותו עירום בלי בגדים מוביל למחשבה שהוא מורעב בבית. והילד אוכל מכל הבא ליד. הכל. לאחרונה התחיל לדגום סושי, אפילו. וכמויות האוכל שנכנס לפיו היו יכולות לכלכל כפר קמבודי שחון. אז לא מעניין אותי מה יכולים לומר. איך אומרת רופאת הילדים שלנו? הילד חיוני, בריא, מתרוצץ ועירני - הכל אחלה. אל תאביסו. אל תקנו לו הרגלי אכילה גרועים.

annabe

New member
אצל חלק גדול מאחיות טיפת חלב וגם מהרופאים

עוברים מהר מאוד מרזה מידי לגדל מהר מידי ואוכל יותר מידי. אחרי שהשתגעתי עם התינוק הראשון מצאתי במקרה, ותודה למקרה, באחות שאמר שמה שהתינוק רוצה זה מצויין. גם מעט מידי ןגם הרבה מיד. זה הסתדר מצויין, וכך גם עם התינוקות הבאים. אני מניחה שיש אחיות כאלה גם בגילאים מבוגרים יותר.

עלמתיה

New member
זה נשמע כמו אחות מלפני שלושים שנה

פעם חשבו שילד צריך שומן ולשמן קראו "בריא". היום יודעים שמה שחשוב זה הרגלי אכילה נכונים ובריאים, ונשמע שיש את זה ליונתן. אם בכל זאת את רוצה לוודא שהכל בסדר, תעשי לו בדיקת דם ותבדקי אם יש משהו שחסר לו. אם הבדיקה תקינה, אז לא צריך להתרגש.

תודה על ההרגעה

באמת שליונתן יש הרגלי אכילה טובים. קודם כל, הוא מוכן לטעום מהכל, גם מאוכל חדש שהוא לא מכיר. הוא אוהב ירקות (ילד שמנשנש חסה...), סושי זו ארוחת צהרים קבועה של יום שישי, בעצם - אוהב הכל. אז ברור שלבית הספר הוא הכי אוהב פיתה עם ממרח שוקולד. הוא מקבל את זה פעמיים בשבוע (ובשאר הימים - סנדביץ יותר בריא). "צ'יפס זה גם בסדר" - האחות אמרה לבעלי. אולי יונתן שיחד אותה בדמי הכיס כדי שתגיד את זה?

מעיןבר

New member
רק עכשיו ראיתי

אם הוא שומר על העקומה שלו לאורך השנים ועל האחוזון שלו, לא נראה לי שצריך להתרגש. מישהו חייב לאכלס גם את האחוזונים הנמוכים, זו טבעה של סטטיסטיקה
בכל מקרה, קלוריות הן משהו חשוב מאוד בתהליך הגדילה - הגוף צריך אנרגיה כדי לגדול. אז שומנים נוספים, לא רוויים, אבל למשל גבינות 9% במקום 5% או קצת יותר שמן בחביתה/רוטב של הסלט זה בסדר גמור
.

../images/Emo26.gif עדכון - היום ביקרנו אצל הרופאה

עם שירה (לא משהו מעניין במיוחד - עקיצה בעין שרק רציתי לוודא שהיא לא יותר מזה). על הדרך, היא שקלה ומדדה את שירה (שהיא, כאמור, טיפונת יותר גבוהה ושמנה מיונתן) וציידה אותנו בשלל בדיקות (דם ושתן). אהממממממממממ אני מניחה שטוב לעשות בדיקות. הייתי שמחה אם היא היתה פותרת אותנו ב"שטויות, אתם בסדר". אז ההמשך יבוא... והיו גם חדשות טובות - היא עברה על רישום החיסונים ואשרה את הסברה שלנו - הם קיבלו מחומשת שנה שעברה בארה"ב ולכן לא צריכים לעשות שוב השנה. לפחות זה...

למעלה