פמיניזם... שוביניזם בתחפושת!

tali_le

New member
פמיניזם... שוביניזם בתחפושת!

האם לא נראה לכם שהפמיניזם לאחרונה נעשה דומה מדי לשוביניזם? הפך לקריאה לשלטון נשים ולא לשוויון לנשים?!? אמנם לא בפורום הזה, אבל רוב החברה מסתכלת היום על פמיניזם כ- girl power וזה פשוט חבל...

girl power היא קריאה חיובית. ולמה ?

כי היא מכוונת לקריאת לנשים לקחת כח ולנהל את חייהן ואת מה שהן רוצות, ובמצב בו נניח יש מגזרים שבהם לא יותר מ- 2-3 אחוז מכח הניהול וההנהגה הם נשיים - מה רע בלרצות לקחת כח כדי להגיע לחצי ? אני לא רואה בזה שובניזם אלא אקט לגיטימי של חתירה לשוויון בתפיסה של ``כח לא מקבלים, כח לוקחים``, שהיא גם תפיסתי. זו קריאה לנשים להפוך מפסיביות לאקטיביות. סלוגן מתמרץ. חנה

tali_le

New member
לא ממש...

זו גישה שאומרת שכוח לוקחים לא משיגים ע``י עבודה ומתוך עשייה אמיתית אלא מקבלים כי אני אישה ורק בגלל זה וכי מגיעה לי אםליה מתקנת

אפלייה מתקנת או תיקון אפלייה ?

אני מסכימה שהמונח אפלייה מתקנת אינו במקומו. תיקון אפלייה, לעומת זאת, כן במקומו. בסביבה בה משרות בכירות מוגנות ע``י מערכת חברתית שאני מכנה כאן לעיתים כ- old boys club ויש תקרת זכוכית משוריינת מעל ראשיהן של נשים בדרגי הביניים (ואף למטה מזה בחלק מהמערכות) - תיקון האפלייה הינו מחוייב במציאות. זהו תיקון שיאפשר לנשים מוכשרות ובעלות יכולת לממש את יכולתן ע``י קבלת שיריון שקיים לגברים במערכות של ``שמור לי ואשמור לך`` רק שלא שמים עליו כותרת של ``אפלייה מתקנת`` והוא נראה לכן לכאורה ``טבעי``. שימי לב כמה גברים מצויים במשרות בכירות שלא בזכות כישוריהם (שצריך לעיתים זכוכית מגדלת כדי לאתר אותם). גם אני בגיל צעיר ואופטימי יותר חשבתי שהתקדמות נשים יכולה לקרות רק בזכות כישוריהן...זה לא ככה, וצריך לכן לאפשר לנשים (כמו גם למיעוטים אחרים - מסכימה עם דברי פור-סיזונס שגלשו להודעת כותרת אחרת) מקום אליו תוכלנה המוכשרות שבהן להגיע בזכות - אין כאן חסד. חנה

sista

New member
שוביניזם זה שם כולל להעדפת הקרוב

מה ששלנו יותר טוב, אנחנו יותר טובים או טובות או מה שלא יהיה והאחרים לא שווים. ועוד משהו שמשותף לשוביניזם הגברי והנשי, התוקפנות וצרות הרואי. בעיקרון, בתור מגזר שהיה מקופח בצורה איומה, אנחנו אמורות לדעת טוב יותר ולגלות יותר סובלנות ובכלל לנסות שלא לשפוט אנשים לפי מגזרם, כי זו ראיה מאוד מוגבלת. אז אני מציעה לכל אחיותיי להתמקד בחיובי ולחתור לחיבור, לא להפרדה. אין בעולם הזה קיום ללא זכר ונקבה.

למעלה