פניה מאתגרת לעוסקים ברפואה אלטרנטיבית

גיטרה

New member
פניה מאתגרת לעוסקים ברפואה אלטרנטיבית

שלום לכם העוסקים ברפואה האלטרנטיבית. אני פונה אליכם, לכל אחד מכם בפניה שאולי תיראה לכם קצת מוזרה, אבל יש בה הרבה מן האתגר. אז ככה, אני פעיל בפעילות חברתית וציבורית למענם של אנשים החיים ומתמודדים עם הפרעות נפשיות. כוונתי ל-`הפרעות` ולא למחלות ``כבדות`` או כרוניות. אנשים אלו שאני פעיל למענם, חיים בתוככי החברה הרגילה, המכונה:`החברה הבריאה`, מרגישים שייכים ל`חברה הבריאה` ומזוהים איתה. עולמם הפנימי הוא עולם `בריא` ז``א הם חושבים וחיים במושגים `בריאים`, ומשולבים עם החברה הרגילה והבריאה. מדובר באנשים שאם תראו אותם, לא תבחינו עליהם מאומה מהפרעתם הנפשית, היות והם מאוד מודעים לעצמם ולהפרעה ש`נצמדה` להם, הם אינם משלימים איתה, הם שולטים בה שליטה מסויימת, יודעים `לווסת` או להסתיר אותה כפי הצרכים החברתיים והסביבתיים, וגם מודעים מאוד לסטיגמה החברתית שעלולה להיצמד להם עקב ההפרעה, והם עושים הכל כדי שסטיגמה זו לא תדבק בהם. מתוך היכרותי אותם מקרוב, ניסיתי להתבונן בהפרעות מהם הם סובלים, וראיתי שבעצם, ההפרעה מורכבת ממס` `מרכיבים` בסיסיים. כיוון שאני נוטה להשקפת עולם טבעית והוליסטית, אני גם נוכח יותר ויותר שאפשר גם אפשר, לעזור מאוד לאנשים אלה באמצעות הגישות המכונות ``אלטרנטיביות``. אבל, מה הבעיה? למה המטפלים האלטרנטיביים כמעט ואינם מתעסקים עם אנשים אלה בצורה רשמית ומוצהרת? (ואני לא מדבר על בודדים שכן מגיעים אליכם וכן נעזרים) כיוון שיש איזה מכשול הגורם לכך. הבעיה נמצאת לדעתי בתחום הסימנטיקה. למה אני מתכוון? אני מתכוון לכך שכיוון שבד``כ אנשים אלה, שברובם הגדול פונים לרפואה הרגילה כדי להיעזר, רובם הגדול אינם מכירים את הגישות האלטרנטיביות, (ואם כן שמעו על כך, אינם מכירים אותה לעומק), ברובם הגדול, החשיבה שלהם היא צורת חשיבה המקובלת בעולם המערבי לגבי בריאות וחולי. ואף אלה המכירים, רוצים ומוכנים לקבל טיפול אלטרנטיבי לבעיותיהם, הם אינם מגיעים לזה, ומדוע? הייתי אומר שזה לא מעט באשמת הסימנטיקה וגם `באשמתכם` אתם, העוסקים ברפואה האלטרניטיבית. למה אני `מאשים` אתכם? ולמה אני מתכוון שאתם `אשמים`? ובכן הכלים הסימנטיים בהם אתם מציגים את תחום העיסוק שלכם לציבור הרחב גורם לכך שאנשים אלה לא יפנו אליכם. למה אני מתכוון? התפיסה ברפואה ההוליטית היא תפיסה של `ראיית האדם השלם` ז``א אם האדם חולה במחלה `x` אז מטפלים בו כאדם שלם ולא במחלה x (כמקובל ברפואה הקונבינציונאלית) ממנה הוא סובל, וממילא, גם המחלה מתרפאת. טוב, הכל טוב ויפה, וכך גם אני הכותב, חושב. אז איפוא הסימנטיקה אשמה ואיפוא אתם `אשמים`? ברגע שאתה כמטפל הוליסטי, בא לאדם סובל מאוד שמה שבראש שלו זה להתרפא ממחלתו, ושצורת ההסתכלות שלו היא מערבית ורואה את הדברים בצורה המקובלת בעולם המערבי, ושמחלה x הגורמת לו סבל רב, ומה שהוא רוצה זה שירפאו לו את המחלה, ואתה כמרפא אלטרנטיבי אומר לו: תשמע חביבי, אצלי אתה לא חולה במחלה x ואני לא מטפל במחלתך, אני רואה אותך כשלימות ואני מטפל בך במכלול והמחלה ממנה אתה סובל תתרפא מאליה, אז מה אתה חושב שהפונה ירגיש באותו רגע? הוא יגיד לעצמו: `עזוב אותי מהשטויות האלה ומהבלבולי מוח שלהם, הבנאדם פשוט לא יודע לעזור לי ולכן הוא מתפלסף אתי בצורה משונה כזאת. אני מבקש שיטפל לי במחלה והוא רוצה לטפל בי כבנאדם. עזוב אותי מהשטויות האלה`. אני כרגע, כמי שרואה ומכיר את הסבל הרב של אנשים אלה איתם אני פעיל, וכמי שמכיר את הכללים והעקרונות הבסיסיים של הגישות ההוליסטיות, אומר לכם המטפלים: עזבו אתכם! אל תנסו לשנות את העולם ואת צורת החשיבה של רוב בני האדם, מה שאני רוצה מכם זה שתעזרו לאנשים אלה ע``י שתדברו בשפתם! אתם המטפלים האלטרנטיביים תחשבו ותדברו ביניכם לבין עצמכם ועם עמיתיכם, בכל `שפה` שתרצו, בשפת `האדם השלם` בשפת האנרגיות ומה שאתם לא רוצים, לא מפריע לי. רק כשאתם באים להציע את `המוצר` שלכם, דברו `בשפת` בני אדם. ולא רק זאת, אלא שחלק מהדיבור בשפת בני אדם, זה גם להכין תוכניות עבודה, הגדרות ומונחים סימנטיים שמדברים ג``כ בשפת בני אדם, וכל זאת, מבלי שתפגעו כהוא זה בגישה עצמה, ובמהות הטיפול. מכירים את הפרסומת הישנה: ``בשבילו זה דני, בשבילך חלב``? זהו. שימו תוכן הוליסטי בתוך כלי מערבי. זו כל התורה כולה. טוב אז מה שאני, בסיכום ההרצאה שלי, מבקש, זה שתרימו את הכפפה שאני זורק לכם. ומה היא? הכינו תוכניות טיפול להפרעות נפשיות, שחיצוניותם (של התוכניות) תהיה מותאמת לחשיבה המערבית, ותוכנם של התוכניות, יהיה נאמן ללא סייג לתפיסה של הרפואה ההוליסטית. אנשים אלה עם ההפרעות הנפשיות סובלים מאוד סבל קשה מנשוא, מה שמעניין אותם זה להשתחרר מהסבל. פילוסופיות לא ממש מעניינות אותם. אולי אתם השליחים לעזור להם? תצא

חשוב מאוד

שלום! הענין לא יתקדם דרך הרשת אלא רק בפגישה יזומה ובה ינוהלו כל ההליכים - סערת מוחות, המלצתי היא לקבוע יום ושה - לפרסם בהתאם, ומשם תבוא הישועה, מאידך תוכל לפנות לאחת החברות שמייצרות אלמנט טיפולי לייצר כנס גישות טיפול ושם לפתח את הרעיון (ספונסר לאירוע) , התכתבות לא נראת לי אופציה יעילה מהירה וברורה! אשמח לעמוד לרשותך עם רעיונות ועצות , אגב, אני אישית מטפל בפגועי ראש כרוני (נכי צהל) וצברתי נסיון טיפולי! תוכל לפנות לדואל להשאיר טלפון.

למעלה