פנייה ליאיר לפיד ולמי שמאמין בו...

א ב י ב ן

New member
פנייה ליאיר לפיד ולמי שמאמין בו...

הוי יאיר יאיר... הייתי במפגש לקראת הבחירות שקיימת בטבעון. מכרת לנו צ'יזבט, שביבי פיטר אותך כשר אוצר, משום שלא רצה שתקבל את הקרדיט על תקציב שנתי מאוזן, לאחר שהצלחת לאזן את התקציב. כפועל יוצא מכך, הוא נאלץ לפזר את הממשלה ויצא לבחירות מוקדמות. אז אמרת. אלא שכעת, מסתבר שביבי בעצם הודה, שהוא הקדים את הבחירות, כדי לנטרל את "חוק ישראל היום". כאילו מה? העיתון (הביביתון החינמון), היה חשוב לו יותר מהכל. יותר מאיזון התקציב שלך, ותעלה מערכת הבחירות כמה שתעלה. אז הנה, אמנם עברה תקופה, אבל למרות הכל, המרצע יצא לבסוף מהשק! ובינינו? לא אאמין שאתה לא ידעת זאת כשר אוצר. אבל אתה סיפרת סיפור שהיה לך נוח לספרו... על כוונתו של ביבי לפגוע דווקא בך - ובדרך זו, לעצור את הצלחתך. "אבל אל חשש". (כמו שאמרת אז)? "המפתחות בפנים. כעת צריך רק להתניע ולנסוע". זוכר? אז מה אגיד לך יאיר? כשאדם דובר אמת, הוא מישיר מבט ויושב או עומד זקוף מול המצלמה או מול קהל שומעיו. אבל אתה? אתה תמיד מטה גוף וראש. הבלוף ניכר משפת הגוף שלך. לכן, ראוי שלא תשלה את עצמך! כדאי שתפנים זאת, וראוי שגם הציבור שעדיין מאמין בך יידע, שהסתרת מעמנו אמת מרה, ובדרך זו חיפית על ביבי. נראה שלשניכם היה חשוב יותר להציל את העיתון הזה והעם הטיפש ישלם על כך. כאילו מה? החינמון הזה עלה לעם ישראל הרבה יותר מאשר היה עולה לכולנו לרכוש מדי יום עיתון איכותי במחיר מלא. אבל אנחנו נשארנו עם חינמון ריק מתוכן ועם חור חדש בתקציב. כל זאת בברכת הביבי ובשיתוף פעולה מצדך. אין לי ספק, שאתה קיווית לקצור יותר מנדטים משעלה בידך בפועל, ולכן שתקת. יפה לכם!

dory141

New member
אני מרחם עליך שאת מקדישה כ"כ הרבה זמן ומרץ להשמיץ פוליטיקאי

נכון, הוא לא קדוש ולא בניתי לו פסל מתחת לבית. אני יותר בעד הדעות שלו, מאשר בעדו. ובין השאר, בגלל שהוא לא מנפנף בבת האוטיסטית שלו כמו ד"ר רבינוביץ', שחילק כדורים למטופלי האח הגדול ולא הצליח לבלום את דודו טופז לפני שהתחיל בהרס עצמי.

א ב י ב ן

New member
כדאי שכל בוחר בישראל יפנים, שדעות לחוד ומעשים לחוד.

כשביבי החליט לצאת לבחירות כדי להציל עיתון זבל, יאיר לפיד דיבר על כך, שביבי
הולך לפזר את הממשלה, רק משום שהוא אינו רוצה לאפשר לשר האוצר לצבור
נקודות זכות בגין התקציב שהוא מתכונן להעביר בהצלחה רבה. הלפיד כבה, כשיהיר
ניסה לקטוף לעצמו כוכב הצלחה, בו בזמן שהוא הסתיר מהציבור את הסיבה
האמיתית, שבגללה החליט 'ירום הודו' לפזר את ממשלתו. עלות הקדמת הבחירות
לא עמדה כלל לנגד עיני שר האוצר המפוטר, ומכזה צריך להיזהר. זה הכל. לקחת
זאת בחשבון? נהדר. לא לקחת? אתה עוד תקבל גם ממנו את השוס שהוא יכין
עבורך. והוא יכין, כי כזה הוא.

puma141

New member
נכון מאוד.גם הפעם- שום מילה על מוזס!

המלך הבלתי מעורער שלו......הוא סרב להגיד מילה קטנה על מוזס, כלום!
אלק נלחם בשחיתות....
המושחת הראשי,השקרן האנמי הזה, לפיד.
אבל הוא "נלחם בשחיתות"=כמו שהוא "נלחם" בדתיים, כמו שהוא "נלחם" על הדיור,
אבסורד לחשוב שכולם מתעלמים ממה שקרה פה עכשיו, בהקשר של לפיד! באמת- לא ייאמן......
אסור לתת למוזס את המדינה הזו בידיים, דרך לפיד. פשוט אסור!
שמוזס יעשה לו מסיבות לא סודיות, שיתדרך אותו בחיים האישיים לשחיתות ומכירת בני אדם בווריאציות שונות, שלא יעשה את זה ע" חשבון האזרחים כאן.
הוא בעצמו- השנאוצר של מוזס בכל רמ"ח אבריו.....

אביבן ידידי, יכולתי להתלהם לא פחות ממך, אבל אני מתאפקת

יש משפט מאוד נכון לתקופה הזאת,
והמשכיל בעת ההיא יידום.
יאיר לפיד, ואודה לך מאוד אם תפסיק לקרוא לו יהיר לפיד כי זה מעצבן אותי באופן אישי, בזמן ההוא היה משוכנע לפי כל הפרסומים, שנתניהו מאשים אותו בניסיון לפוטש נגדו, ומאחר והוא אישית היה משוכנע שהוא הצליח בתור שר האוצר לעשות אי אילו דברים שבטווח הארוך היה להם סיכוי להצליח ולהביא שינוי דרסטי, ומאחר
והוא למד להכיר את ראש ממשלתינו שהוא אדם שמאוד לא אוהב מצליחנים (בעיני העם, ראה מקרה כחלון) הוא הבין בצדק רב שנתניהו שם לו אמבוש ומצא לעצמו תירוץ לפרק את הממשלה וללכת לבחירות חדשות.
הייתי רוצה שתביא לי איזו אסמכתא שאכן יאיר לפיד היה בסוד העניינים של העיסקה בין נוני מוזס לנתניהו. תביא לי בבקשה הוכחה שיאיר לפיד ידע מה הגורם האמיתי לפירוק הממשלה. תביא לי הוכחה שיאיר לפיד היה איש סודו של נוני מוזס וידע בדיוק מה קורה עם ישראל היום.
לזרוק השמצות ועוד כל מיני דיאגנוזות על שפת גוף, זהו עלבון לאינטליגנציה שלי.
גם אילנה דיין מטה את ראשה לצד ימין כשהיא מדברת וברור לכל בר דעת שהיא לא משקרת. לפעמים יש בעיה בעמוד שדרה צווארי (לדוגמא אצלי) דבר שגורם לראש להיות מוטה כלפי צד ימין או שמאל וזה גם יכול להיות בגלל התחביב שלו
(איגרוף) ובטח ובטח שלא בגלל הפרשנות המגוחכת שלך על שפת גוף. חאלאס.
יש גבול לכמה שטויות אני יכולה לקרוא ביום אחד

אז אני לא מעריצה את יאיר לפיד והוא לא הגורו שלי או של משפחתי, אבל יאיר לפיד השכיל לאסוף סביבו חבורה טובה של אנשים שביחד הם יתפקדו היטב בממשלה חדשה אשר תקום.
אז אני לא רוצה לעשות כאן תעמולה וכולכם כאן אנשים בוגרים ויש לכם מספיק שכל ואינטליגנציה לעשות את חשבון הנפש שלכם ואת מי אתם רוצים לראות בממשלה,
אבל באמת קשה לי עם פוסטים כאלה, מטופשים שמעליבים את האינטליגנציה שלי.
במקום לרכז את כל האש נגד נתניהו, אתה מפזר כוחות ומבזבז אש מיותרת על כוחותינו. ממש לא חכם מצידך. תצביע למי שאתה רוצה, אבל תפסיק לעשות דמוניזציה למפלגה או לאיש שלא הזיק לך שבסך הכל היה בממשלה פחות משנה וחצי. תפנה את האש שלך כלפי ראש הממשלה שכבר עשר שנים עושה כאן כרצונו.

א ב י ב ן

New member
כל עוד אינך עוצרת את אחד המדריכים הידועים, שמכנה את נתניהו

'נרונתניהו', ואת האבא של הבן, שמכנה את אותו איש "נהנתניהו", הרי שאין לך כל
זכות לבקש ממני שאחדל לקרוא לבעל הגוף הנטוי "יהיר". לגבי השאר... אין לי דרך
להוכיח לך, אבל עובדה, שאמנון אברמוביץ' כן זיהה את 'פעולות ההצלה' של ביבי
כלפי החינמון הידוע לשמצה. ומכיוון שאם לפיד אינו יהיר, הוא היה אמור לזהות זאת
גם כן. אז... אם אכן צדקתי והוא אכן יהיר להחריד, הוא ראה במעשיו של 'ירום הודו'
ניסיון לפגוע דווקא במוניטין שלו. אז או שהוא יהיר או שהיא שוטה. בכל מקרה. אוותר עליו כמנהיג.

יופי טופי

אז את כל מסע ההשמצה שלך אתה מבסס על ה"עובדה" שאברמוביץ זיהה
את מסע ההצלה של נתניהו לגבי ישראל היום, ואי לכך גם יאיר לפיד היה צריך
לזהות, אז אני מצטערת. אני לא יכולה להתייחס לדבריך ברצינות. לא יהיר ולא שום בולשיט אחר ישכנע אותי שאתה מבין על מה אתה מדבר. בכל העיתונים, בכל כלי תקשורת במדינה הזאת, הגירסה הייתה שירום הודו חשש מפוטש מצידו של לפיד יחד עם ציפי לבני והמלשינים היו החרדים. במשך חודשים רבים יאיר לפיד טען שלא היו דברים מעולם, והוא היה משוכנע שאכן אדון נתניהו חושש ממנו ומהצלחה שלו.
היום, אתה רואה זאת כיהירות, אני רואה זאת כאי ידיעה עד כמה אדון נתניהו הוא מניפולטור שעוד לא ברא השטן. ועל זה אתה צולב עכשיו את לפיד. באמת כל הכבוד. מגיע לך צל"ש.

יחפנית, אל תהי תמימה.

ואני אומרת לך זאת כדי שלא תתאכזבי עד עמקי נשמתך כשהדברים
יחלו לצוף מעל פני השטח. לפיד אינו זך כלל. כמו גם אלו שבחרו לדמום
כרגע. הם אינם דוממים בשם הממלכתיות המתבקשת או בשם איזשהו
עקרון החפות. נהפוכו.

יאיר מאוד מקושר. הקמפיינים מאחוריו רובם ככולם בסיוע אנשי ממון
ותקשורת, לרבות נוני מוזס. בדומה לשקד, ליברמן, בוז'י לבני ובנט.

א ב י ב ן

New member
והאמת שיהיר יותר מהשאר. הוא המשיך וכתב במוסף ידיעות גם כשהיה

אמור לפרוש מהעיתונאות לקראת לכתו לפוליטיקה. וזה כי... השתלם לו.
מה לעשות? גם הוא לא ויתר על מנעמי הצלחת. תמים הוא בטח לא היה.

א ב י ב ן

New member
מה שבאמת באמת חבל, זה שככל שתרצי לגייס כוחות נגד הנהנתן,

לא תצליחי לנקות את מרבית חברי הכנסת מהזוהמה שדבקה בהם.
ובאמת שלא חשוב, האם זה מישהו מהמחנה הציוני, מש"ס, מדגל אדום, מהליכוד או
אפילו מהמפלגה של ההוא שהעביר פלאפונים למחבלים שיושבים בכלא.
אז... אולי בסוף עוד אחליט לתת את קולי לההם שם. ממרץ. לא שאני בעד, אבל...
מה לעשות? זה מה שנותר.

ואני אומרת דיה לצרה בשעתה. הנבואה ניתנה לשוטים

אני לא מוכנה להתנבא מה יקרה אם זה יעלה או ההוא יעלה לשלטון.
אני מעדיפה לשמור על תמימותי ולהגיב לגופו של עניין בהתאם לידיעות שיש
בידי ולא בהתאם לתעמולה של מישהו אחר. הרי לפי אותו ההיגיון אני יכולה להיות
מושפעת מהתעמולה של שחר ולהחליט שנתניהו הוא הטוב ביותר ואין מלבדו.
אני מעדיפה להיות תמימה ולהאמין למי שאני מאמינה על סמך העובדות שאני יודעת.
ותאמיני לי שאני עוקבת אחרי יאיר לפיד מאז שהחליט לפנות לפוליטיקה. לא תמיד אני מסכימה עם המהלכים שלו, ולא תמיד אני מאושרת מהדברים שהוא אומר, אבל אני מכבדת את ההחלטות שלו ולא דנה אף אחד עד שאני לא מגיעה למקומו, במיוחד בכל מה שקשור לביקור בכותל או הפרשת חלה וקידוש. אני חילונית למהדרין ומדליקה נרות שבת ומאמינה בכל ליבי שיש כוח שהוא מעבר ליכולת הבנתי או השגתי ולוקחת מהדת ומהתורה את מה שעושה לי טוב ומעודד אותי.

אתה יורה לכל הכיוונים ?

יש לך בעיה איתי ?
זה הכינוי הקרוב ביותר למי שהארץ בוערת והוא עסוק בנהנתנות על חשבוני.
ראית את תכנית בית ראש הממשלה החדש שלו?
577.000.000 שקל.
למה? הוא מספר לנו שהוא יישאר לעולם ועד ראש ממשלה?

אפילו בורג ירד מהבמה, אין נצח בפוליטיקה, ובינתיים נירונתניהו טובע בפרשיות ומצפצף על כולם שורף מיליארדים ומתהולל עם משפחתו, כאשר המדינה קורסת בכל התחומים החל בחקלאות וחינוך וכלכלה ועד בריאות ורווחה, בכל תחום ,

ולאן הכסף הולך?
לנירונתניהו ושיגיונותיו (שכחת את המיטה במטוס בחצי מליון שקל?),
לחרדים שמסרבים לשרת בצהל ולא מכירים במדינה (להזכיר לך את אימרת דרעי שאין לעמוד בצפירה לזכר חללי מלחמות ישראל, זה העבריין שהפך להיות שר תחת שלטונו של נירונתניהו) שישמרו על שלטונו,
למתנחלים (שישובייהם פורחים והחקלאות משגשגת כי יש להם שר חקלאות למתנחלים) שבגללם , ובתמיכת הממשלה וסיועה, אנחנו תקועים עם מלחמה בלתי נגמרת מול הערבים.

לגבי לפיד, בעיני הוא היה חשוד מהרגע הראשון שקראתי את מצע מפלגתו כשבין היתר הוא מציע תכנית חומש למאבק בגיוס חרדים.
איך מי שנבחר לארבע שנים הולך על תכנית חומש?
הרי אם ייכשל יוכל תמיד לאמר שלא נתנו לו לסיים את התכנית, משמע, חובה לבחור בו לקדנציה נוספת. בעיני זה היה בלתי מקובל.

ואגב,"אחד המדריכים הידועים" זה לא השם שלי, לי קוראים "מאיר שפירא". מאז ומעולם אני מזדהה בגלוי ולא מסתתר מאחורי שום כינוי.
קפיש?

poseidon111

Active member
איך באמת?

" לגבי לפיד, בעיני הוא היה חשוד מהרגע הראשון שקראתי את מצע מפלגתו כשבין היתר הוא מציע תכנית חומש למאבק בגיוס חרדים.
איך מי שנבחר לארבע שנים הולך על תכנית חומש"?
למעשה זה די פשוט. זה אדם שמשוכנע שתכניתו היא תכנית טובה ברמה הלאומית, תכנית שיכולה לפתור משבר או להניע תהליך והוא לא חושב שאפשר יהיה לסיימה בארבע שנים.
מכיון שהוגה תכנית החומש לא חושב שהמדינה זה הוא ואחריו המבול, הוא מקווה שגם אם לא יבחר, זה שיחליף אותו יסיים את מה שהוא התחיל.
לפי התיאוריה שלך כל מפעל לאומי, כל תכנית גרנדיוזית, צריכה להיות תחומה לארבע שנים.
משמח לדעת שאלו שהגו את המוביל הארצי לא היו שותפים למחשבותיך ולא תחמו
את הקמתו לארבע שנים. לו עשו כך היה המוביל הארצי מוביל מים לעדרים שליד תעלת הירדן.

לא יכולתי להסביר זאת טוב יותר

היום שמעתי ברדיו את אופיר פינס אצל רזי ברקאי.
מה אני אגיד לך? הוא חזר על כל מה שאני אומרת כאן שוב ושוב על הקטע הזה
שאנשי המחנה הציוני תוקפים את לפיד ברוב טמטום.
הוא לגמרי בעד לפיד למרות שהוא עדיין איש המחנה הציוני, אבל הוא מודה שהמחנה הציוני לא יכול להוות במצב הנוכחי אלטרנטיבה לשלטון, ואי לכך צריך לאפשר למי שיכול לעשות את זה, מבלי לרדת לחייו. חבל שאין לי הקלטה של הראיון איתו. ראיון מאלף למרות שאף פעם לא הייתי מהמחבבות אותו.
וחוץ מזה, כמה פעמים אפשר לחזור על ה"חטא" הגדול של תוכנית החומש?
תודה שהסברת זאת יפה. אני חושבת שלפיד, בסיוטים הכי גדולים שלו, לא חשב על כי אחרי הבחירות יבטלו כל חוק וחוק שהוא יזם, הציע או חוקק.

א ב י ב ן

New member
הוי מאיר יקר! דווקא אתך אין לי שום בעיה.

ציינתי רק, שאתה מכנה את האיש בשם חיבה "נירונתניהו", ואני מכנה אותו
"נהנתניהו". אז אם הגברת היחפה רוטנת, כשאני מכנה את איש הג'ל "יהיר", בו
בזמן שהיא שותקת לנו, זה פשוט לא הוגן. אז גם לך נתתי כינוי, רק כדי לשתף
(גם) אותך כנותן וכמקבל כינויים. מעבר לכך, כל מילה שכתבת כאן, בסלע.
אין כל חילוקי דעות בינינו.

prizman

New member
אני די בספק אם היית רוצה את יאיר לפיד

כראש הממשלה שלך.
הזכרתי בעבר שני שמות, בני בגין וזהבה גלאון,
אבל די ברור שאף אחד מהם יזכה בתפקיד.
אז מי כן, ליברמן או בנט?
אף אחד משניהם לא מבשר טובות.

א ב י ב ן

New member
עד כמה שזה נשמע הזוי, ליברמן השתנה בגישתו למן הרגע בו קיבל

את תפקיד שר הביטחון. מישהו אמר פעם ש"דברים שרואים מכאן לא רואים משם"
והנה לך הוכחה שבאמת זה כך, והתפקיד מצליח להפוך את הבנאדם באופן שלא
ניתן להסבר להדיוט הספקן...
אבל לא. על בנט איני סומך בכלל, ואם כבר לבחור בין השניים, אז רק ליברמן.
בנט אינו "אחי", ואסור בשום פנים ואופן לחזקו.

למעלה