פנייה לפסיכולוג

אפרת1978

New member
פנייה לפסיכולוג

שלום רב, יש לי חבר שבמהלך השנה הקשר סבל מהרבה מריבות, אתמול החבר שלי הבין שיש לו בעיה ושהוא רוצה לטפל בה, ( הבעיה בגלל כל מיני משקעים מהעבר ומשקעים מההווה). אני יציין שהוא בחור בן 33 מהנדס בעל שאיפות, בחור רגיל כמו כולם עובד לומד ... פשוט עכשיו הוא הבין שכנראה הוא צריך לדבר עם פסיכולוג ולנסות להבין ממה נובע כל מיני דברים בחיים שלו, יש לו את הרצון להיות בן אדם טוב יותר ושהמערכת הזוגית תשתנה לטובה. שאלתי היא : מחר הוא קבע תור לרופא במרפאת בריאות הנפש דרך כללית, ושם אמרו לו שתהיה לו שיחה עם פסיכיאטר שיקבע מה הוא צריך ואיך לטפל. ואם בכלל. הוא חושש שהוא יבוא ושהפסיכיאטר יראה שהוא לא במצב לא טוב ,כלומר אין חרדות אין הזיות ודיכאונות וכד' .. אז הרופא יגיד לו שהוא לא רואה סיבה לטיפול. מה את חושבת יגידו לו? שאלה שניה: האם זה טוב שיהיה בן זוג תומך מאחור כלומר להישאר ביחד ולעבור את זה יחד או שעדיף להתנתק במצב כזה עד שהוא ירגיש שינוי??

תשובות לשאלותיך.

שלום לך אפרת, קצת מףליא אותי שכדי לטפל בכל מיני משקעים כפי שתארת, חברך פנה לטיפול פסיכיאטרי בבריאות הנפש. האם לא כדאי יותר לפנות לפסיכולוג קודם? במקרים בהם מוצאים צורך לברר האם כדאי לשלב טיפול תרופתי, כדאי לפנות לפסיכיאטר שיודע לשלב בין הדברים. טיפול פסיכולוגי אפשר לקבל גם באופן פרטי (אצל פסיכולוגים או עובדים סוציאלים שמוסמכים לתת טיפול פסיכותרפי) או דרך קופות החולים ששם בדרך כלל המחיר זול יותר. לגבי שאלתך האם טוב שיהיה ברקע בן זוג תומך: אז כן, כדאי תמיד שתהיה תמיכה בסביבה. השאלה היא האם ניתן להבין משאלתך שהמצב היום ביניכם כל כך רע שקשה לך להיות אתו במצב הזה? האם את יכולה לפרט יותר בפורום ( ואם לא אז אולי במסרים אלי?). לפעמים כאשר היחסים קשים, כל עוד אין נישואין וילדים , כדאי לשקול את המשך היחסים בכלל, כי לא תמיד הבעיות יכולות להיפתר לשביעות רצונך, תוך תקופת זמן סבירה. הכל תלוי כמובן במהות הבעיות ובחומרתן. את מוזמנת לשאול עוד ואענה לך בשמחה, כל טוב,

למעלה