פנים חדשות

NacroMittler

New member
פנים חדשות

אני בטוח שאני לא היחיד אשר כבר לא מתרגש כשאני קורא על עוד פרשת שחיתות בבדיחה העלובה שלה אנו קוראים כנסת. אני גם בטוח שאני לא היחיד שמרגיש גועל מסויים בכל פעם שאני קורא על מע' החינוך הנפלאה שלנו, על האטימות חסרת התקדים, על "התוכנית הכלכלית" ועל "הרפורמה בחינוך". אבל מעל הכל, אני מרגיש מתוסכל. אני מרגיש מתוסכל וחסר אונים, שכן לבוחר הישראלי אין שום אלטרנטיבה. שום אפשרות אחרת. בין אם אבחר ביבי, ובין אם אבחר שרון, דבר לא יישתנה מלבד הסיסמאות הנדושות אשר זמנן עבר מזמן. ועל-כן, אני מרגיש גם בר מזל. בר מזל שאני בן 16, ויש לי עוד זמן עד שאני אגש לקלפי ואבחר. או יותר נכון, לא אבחר. אני חושב שמה שעם ישראל צריך היום זו אלטרנטיבה. פנים חדשות, אשר לא באות מרקע צבאי או פוליטי. פנים חדשות ונועזות אשר יהייו מוכנות לעשות רפורמה בכנסת ובממשלה, לא במע' החינוך. מישהו אשר מטרתו אינה להרחיב את כיסו. מישהו שרוצה לשנות. מישהו שרוצה לשפר. אדם נועז אשר לא מפחד להתחיל מחדש, מאפס. כי זה מה שדרוש פה. לא שם חדש למפלגה ישנה, לא מיקס שמאלמיני (מרכז עלק), אלא פנים חדשות.

bhnadav

New member
פנים חדשות =

חבורה של אנשים מהרחוב (רחוב = אנשים שאף אחד לא מכיר), שיציעו שנבחר בהם
קשה לי להאמין שזה יילך
אני לא אבחר באנשים שלא מראים לי קבלות ושאני לא מכיר אותם, ואני מאמין שכך גם כל אחד אחר.

A m i n a d a v

New member
אתה יכול למצוא נחמה במפלגת העבודה

לשם הצטרף פרופ' אבישי ברוורמן. הבעיה היא שאנשים טובים לא מצטרפים היא הם יודעים איזה עסק מלוכלך זה, אז אנחנו נשארים עם האנשים הקיימים.

טרף טרף

New member
בשביל זה צריך להצביע לירוקים

שידאגו לאיכות הסביבה, הרי ממילא כל הפוליטיקה זה זבל מזוקק, אבל על מה אנחנו נלחמים אם אנו נותנים למפעלים להמשיך לזהם ולתעשיינים להרוס לנו את הים ואת הטבע? לכן במקום כל המפלגות המושחתות המגעילות שיש היום עדיף שלפחות חלק מהחכ"ים יקדישו עצמם לנושא הסביבה

טרף טרף

New member
WTF?

יעצרו את הקידמה?! הרס הטבע זה קידמה? זיהום שמתים ממנו כל שנה מאות אנשים זה קידמה? איזו קידמה ארורה זאת? תדע שדווקא להיפך, דווקא האנשים היותר מתקדמים ומשכילים נותנים דעתם על איכות הסביבה, ודווקא הפרמיטיבים הבורים לא אכפת להם כלל מאיכות סביבה, תן דוגמא איך דאגה לטבע הורסת את הקידמה! מה אתה חושב שהעולם זה פחית של המין האנושי להשתמש ולזרוק?

SHRlKE

New member
תשובה

"יעצרו את הקידמה?! הרס הטבע זה קידמה?" למשל הירוקים מתנגדים לניסויים על בעלי חיים שיכולים להציל את האנשות ממחלות.הירוקים היותר קיצוניים רוצים להרוס את המפעלים וכל משקשור למכונות ולחזור לטבע. "מה אתה חושב שהעולם זה פחית של המין האנושי להשתמש ולזרוק? " אני לא חושב כך.אבל בוא נניח לרגע שכן אז בעצם למה לא?אם נהיה מספיק מפותחים או שנוכל לשקם את כדור הארץ או שנוכל למצוא מקום טוב יותר.

טרף טרף

New member
אתה לא באמת חושב כך נכון?

בקשר לניסויים על בע"ח כל יצור אנושי אמור להתנגד לזה ובכלל זה לא קשור לירוקים אלא לפעילי זכויות בע"ח. אני כלל לא מדבר על הקיצונים שרוצים להרוס מפעלים ולחזור לטבע, הלוואי שזה היה אפשרי אבל איפה שאני מתנדב והאירגונים שנאי מכיר-אף אחד שם לא חושב בצורה כזו אני מדבר על מגמה ירוקה והחברה להגנת הטבע, גרינפיס ועוד, רוצים התחשבות בבני אדם אחרים חוץ מבעלי ההון ובטבע שאנחנו חלק ממנו, מה כ"כ רע בזה? בין אם נהיה מפותחים ובין אם לא זה לא אומר שצריכים להרוס את הטבע והסביבה בדרך, כמו שהסברתי לך-אני לומד על הנושא ודווקא קידמה ואיכות סביבה הולכים יד ביד, דווקא המדינות הפרמיטיביות אין לאנשים שם מושג ולא אכפת להם מאיכות סביבה. למה צריכים לבנות מרינה על חוף הים וגם להרוס לגולשים, גם למתרחצים וגם את החיים של הדגים והאלמוגים רק בשביל שבעלי ההון ירוויחו, למה?!

SHRlKE

New member
תשובה

"בקשר לניסויים על בע"ח כל יצור אנושי אמור להתנגד לזה ובכלל זה לא קשור לירוקים אלא לפעילי זכויות בע"ח." זה החלק מהמצע שלהם.אבל תענה לי על השאלה אם היית הורג 10 עכברים ובכך היית מציל בן אדם היית עושה את זה? "בין אם נהיה מפותחים ובין אם לא זה לא אומר שצריכים להרוס את הטבע והסביבה " יכול להיות שאני מסכים איתך אבל תסביר לי למה?אם בעוד 100 שנה נוכל לשחזר באמצאות הקידמה את הסביבה. "למה צריכים לבנות מרינה על חוף הים וגם להרוס לגולשים, גם למתרחצים וגם את החיים של הדגים והאלמוגים רק בשביל שבעלי ההון ירוויחו, למה?" פה אני מסכים איתך לחלוטין כי זה לא קשור לקידמה אבל צריך להמשיך את הפיתוח ואת מדע ולא לעצור אותו רק כך נוכל באמת לשמור על הסביבה.

NacroMittler

New member
על מה אתה מדבר?!

>"בין אם נהיה מפותחים ובין אם לא זה לא אומר שצריכים להרוס את הטבע >והסביבה" >יכול להיות שאני מסכים איתך אבל תסביר לי למה?אם בעוד 100 שנה נוכל >לשחזר באמצאות הקידמה את הסביבה. אני אשאל אותך שאלה. נניח שאתה נגר, ואתה הנגר הטוב ביותר בעולם. יש לך שולחן שקנית מהמוזיאון, שולחן עתיק ויפה, חזק ובנוי היטב, אולי השולחן היפה והטוב ביותר שראית. אתה, בתור הנגר הטוב בעולם, בטוח שאתה יכול לתקן את השולחן במקרה שהוא ישבר ואפילו לבנות חדש. האם בגלל שאתה יכול לתקן אותו/לבנות אותו מחדש אתה תשבור אותו בכוונה?! לא יותר פשוט לשמור על הסביבה היום מאשר להשתגע מחר איך לשקם אותה??ואיך אתה כ"כ בטוח שנוכל?! למה לקחת את הסיכון. זה העולם שלנו, הבית שלנו. האם אה היית נותן לבית שלך לההרס רק בגלל שאפשר לשפץ אותו?! >צריך להמשיך את הפיתוח ואת מדע ולא לעצור אותו רק כך נוכל באמת לשמור >על הסביבה. שוב, מי אמר שאיכות סביבה=עצירת הקידמה?? מכיר את המונח פיתוח בר-קיימא?

קל להרוס, קשה לבנות

אתה חושב שיש פתרון לכל? אתה חושב שלמין האנושי יש פתרונות לכל? גם אנחנו חלק מהטבע. ולצערנו הרב - אנחנו האלמנט שמשפיע על הטבע בצורה הקשה והנוראה ביותר, שיתכן שזו תהייה מכה קשה שלא נוכל להתאושש ממנה!! מה נעשה בקשר לזיהום האוויר יגדל? אני רואה רק ריבוי של כבישים שהורסים כל חלקה טובה ומקומות מחיה לבעלי חיים, ומכוניות שפולטות עשן מסוכן. צריך לפעול בחוכמה ולהתקדם בהדרגה, באיזון. צריך למצוא פתרונות לדברים השליליים לפני שמתקדמים הלאה.

תמיד יש פתרון...

כמה הערות: 1. כל הבנה בסיסית בהסטוריה של כדור הארץ מראה שהאלמנט האנושי משפיע על הטבע בסה"כ די מעט. ע"ע עידן הקרח, למשל. 2. אין דבר כזה "מכה שלא נתאושש ממנה" ובטח שאם כן זה יהיה בגלל ארה"ב סין או הודו... ישראל והפוליטיקה שלה לא ממש רלוונטים לנושא 3. כשזיהום האויר יגדל אני מניח שנלבש מסיכות ונפסיק להשתמש בכלי רכב מזהמים - מה את חושבת? יש רכבים שפועלים על חשמל, או מימן. הכל תמיד רק שאלה של כסף. 4. תעשי פעם טיסה מעל שמי הארץ ותראי שבקושי רואים כבישים. אפילו במרכז הרוב עדין ירוק או חום. אפשר להרגע. ואני דווקא תורם ל"אדם טבע ודין" כך שאני בהחלט "ירוק" אבל זה לא קשור לסדר היום של בחירות 2006.

shades of blue

New member
אין סיכוי לירוקים כאן זאת לא גרמניה

בבחירות בגרמניה השנה המפלגה הלאומית לא עברה את אחוז החסימה, מפלגת האיחוד הנוצרי הדמוקרטי, המפלגה הימנית השמרנית שזה אפשר להגיד כמו מפלגת הליכוד או מפלגת קדימה או שתיהן ביחד, קיבלה 37% (ביחד עם המפלגה הנוצרית הבווארית) מקביל ל-44 מנדטים אצלנו, המפלגה הסוציאל-דמוקרטית שזה כמו מפלגת העבודה קיבלה 36% שזה מקביל ל-43 מנדטים אצלנו, המפלגה הליברלית שזה כמו שינוי קיבלה 10% שזה מקביל ל-12 מנדטים אצלנו, מפלגת השמאל שזה כמו מר"צ+חד"ש קיבלה 9% שזה מקביל ל-11 מנדטים אצלנו ומפלגת הירוקים קיבלה 8% שזה מקביל ל-10 מנדטים אצלנו. - בישראל מפלגת הירוקים לא תעבור את אחוז החסימה.

motyka

New member
מי יהיו מועמדי הירוקים?

האם יהיו פנים חדשות ונקיות, או פוליטיקאים שנכשלו במקום אחר, וקפצו על העגלה?

זה ממש מה שאנחנו צריכים ... לא!

אתה רק בן 16, אז זה לגיטימי שאתה חושב ככה. אבל פוליטיקה היא משחק מורכב, וכן - מלוכלך - וכל מנהיג חייב להיות לא רק מנהיג ומדינאי אלא גם - ובעיקר - פוליטיקאי. ובשביל זה דרוש ניסיון פוליטי. זה למשל אחד הגורמים העיקרים להצלחת שרון. הוא אולי מושחת, אבל פוליטיקי מאד מאד מנוסה. יהיו בקרוב 3 אלטרנטיוות - ליכוד, קדימה, עבודה - וזה בהחלט מספיק. ודרך אגב, בניגוד לביבי ושרון, לא זכור לי שפרץ נחקר אי פעם במשטרה בנושא שחיתות, כך שלזרוק את התינוק עם המים לא ממש לענין.

NacroMittler

New member
אני לא יודע בקשר לפרץ

יכול להיות באמת שהוא לא מושחת. אבל מה עם כל שאר המפלגה שלו? זה שהראש לא מושחת לא אומר שהגוף לא רקוב עד העצם. וגם אם יש צדיק אחד בסדום, זה לא אומר הרבה. >אבל פוליטיקה היא משחק מורכב, וכן - מלוכלך - וכל מנהיג חייב להיות לא >רק מנהיג ומדינאי אלא גם - ובעיקר - פוליטיקאי. ובשביל זה דרוש ניסיון >פוליטי. זה למשל אחד הגורמים העיקרים להצלחת שרון. הוא אולי מושחת, >אבל פוליטיקי מאד מאד מנוסה. כל אחד יכול להביא יועצים מפה עד להודעה חדשה. היטלר למשל, אחד השליטים הגאונים בהיסטוריה (אמנם משוגע, אבל גאון), אותו היטלר אשר עמד בראש האימפרייה הגדולה ביותר בהיסטוריה של אירופה, היה טירון גמור בכל הנוגע לפוליטיקה. אבל הוא היה כריזמט גדול, וכנראה שהיו לו יועצים טובים. זה הכל. וד"א, גם שרון לא נולד פוליטיקאי. לפי מה שאתה אומר, כשאחרון הפוליטיקאים ימות, תמות יחד איתו הפוליטיקה הישראלית. ודבר אחרון, זה שאני בן 16 לא אומר שאתה יכול לזלזל בי. גם אם אתה לא מסכים עם דיעותי, הן אינן פחות טובות משלך. אני מבטיח לך שאני יכול להציג את טענותיי ולנמק אותן לא פחות טוב ממך.

למעלה