פנסיה וקצבת ביטוח לאומי

RedStrawberry

New member
פנסיה וקצבת ביטוח לאומי

שלום, מה הדין לגבי אנשים שיש להם נכות פיזית כלשהי, והם מקבלים קצבת נכות מהביטוח לאומי וכפי שידוע הביטוח הלאומי מגביל את הכנסות נוספות של אותו זכאי עד למכסה של אותה הקצבה (למשל הקצבה 2000 שח והוא יכול להרוויח בחוץ רק עד 2000 שח) אז מה ההשלכות של זה לגבי זכויותיו בפנסיה ?? הביטוח הלאומי לא מפריש לפנסיה אז מה קורה עם אותם אנשים שמגיעים לגיל פנסיה עם פנסיה קטנה הרבה יותר שבקושי מספיקה למחייתם ? ועוד שיש להם קושי במציאת עבודה עם שכר נורמלי בגלל הנכות הפיזית (במקרה שלי זה ליקוי בשמיעה)

RedStrawberry

New member
זו לא בדיוק השאלה שלי

אני לא מדברת על מקרה של אנשים שמגיעים לגיל פנסיה אלא על אנשים הרבה יותר צעירים בני 20+ שיש להם נכות פיזית והם מקבלים קצבת נכות ואפילו מהקיצבה הזו לא מפרישים לפנסיה. והם בד"כ מוגבלים בהכנסות נוספות כל עוד הם מקבלים בפועל את הקצבה , ויש הרבה מקרים שהם לא ממשיכים לקבל את הקצבה לכל החיים אלא רק עד שימצאו עבודה עם שכר סביר או עד אחרי שיסיימו ללמוד (במסגרת פרוייקט שיקום מקצועי) . אז האם מהקצבה הזו מפרישים לפנסיה או מה ? ומה ההשלכות של זה לגבי זכויותיהם על הפנסיה בעתיד ? מקווה שכעת הובנתי טוב יותר

הזכאות באמצעות ביטוח לאומי היא רק לקצבת

זקנה והשלמת הכנסה במידת הצורך, לפי מצב משפחתי ומספר התלויים בך. אין כל תוכנית אחרת לפנסיה במל"ל.

למעלה