פסח ראשון ללא אמא

יערית48

New member
אחרי החגים

פסח חלף, כלי החג הוחזרו למקומם.שיחות הטלפון המאחלות חג שמח נדמו,
העולם חזר והתכנס למקומו,ואני נשארתי עם המחשבות על אמא,
ככול שחולף הזמן,הסביבה מתנתקת יותר, מצפה ודורשת חזרה מיידית לשיגרה. אני יכולה לדקלם את המשפטים ויודעת מה אחרים יגידו "יש לך משפחה משלך,יש לך ילדים" אמא שלך הייתה כבר מבוגרת וזה טבעי" " אמא שלך הייתה חולה והיא לא סובלת עכשיו"
אבל בשבילי זה לא טבעי, בכלל לא טבעי ללכת לבית שגדלתי בו למצוא שם את אבא חלש ושבור..
בכלל לא טבעי לחפש את הבלנדר של אמא בארון ואת הקערה בה ערבבה את הקמח והביצים...
בכלל לא טבעי להקיץ עם שחר מחלום שבו אני פוגשת את אמא ומספרת לה כל מה שקרה מאז שעזבה,
מספרת לה על אבא שהלך ברחוב ונפל ולא היה מסוגל לקום וללכת... מספרת לה שקרה לו כל מה שהיא ככ פחדה שיקרה ...(והסיפור על אבא הוא האמת היחידה שהייתה בחלום הזה).
התיק של אמא מונח בארון ליד התיק שלי ועדיין יש בו סוכריות, ארנק, ומפתחות. גם קופסא של כדורים
שאמא במשך כמעט ארבע שנים הייתה צריכה לבלוע לפני כל דבר שהיא אוכלת, כי לא היו לה אנזימים לעיכול בגלל סרטן הלבלב הנוראי הזה שליווה אותה....
ובכל פעם שעצוב לי אני פותחת את התיק הזה ולוקחת ממנו סוכריה - כאילו שאמא נותנת לי
ובכל פעם שאני בוכה אני לוקחת משם טישו....
ואני לא ילדה קטנה אני אישה עם ילדים שנחשבים כבר גדולים ועם עבודה ועם בית ועם לימודים
אבל אני כל כך מתגעגעת לאמא ....

אשבל1

New member

יערית48

New member
פסח ראשון ללא אמא

שלום לכולכן
לפני חודשיים איבדתי את אמא.
אינני ילדה קטנה אני אמא בעצמי לילדים שאפשר לומר שהם כבר בוגרים.
אבל במשך כל חיי הייתה לי אמא כל כך טובה וזה כל כך קשה עכשיו בלעדיה.
אמא הייתה חולה ונאבקה במשך תקופה ארוכה במחלת הסרטן, תמיד היה נראה שאנחנו מנצחות ואמא מצליחה לתפקד למרות הטיפולים הקשים.
החג הזה מאוד שונה מאוד מוזר.
ואני בטוחה שאתן מבינות על מה אני מדברת

אשבל1

New member
שלום יערית, אני מאוד משתתפת בצערך

כל כך עצוב לאבד אמא, כל כך עצוב שכל התקווה והאופטימיות להחלמה מתנפצות....

קשה ושונה לחוות לראשונה דברים לראשונה בלי אמא... את מוזמנת להישאר איתנו, לשתף , לספר עלייך ועל אימך, מה שמתאים לך..

יערית48

New member
קשה לספר ולכתוב

בגלל שעדיין הכל מעורב לי
כמעט במשך ארבע שנים כילתה מחלה אכזרית וארורה את אמא שלי
אני מביטה בתמונותיה לפני שחלתה ובתמונות שליוו את המחלה והכל כל כך שונה, כך שאני אינני
יודעת במה למקד את הזכרונות שלי.

למעלה