פסיכו

taliabar1

New member
פסיכו

תהיתי איזה פורום הוא הנכון לשאלה הזו מקווה שמצאתי את המקום המתאים.

לפני שלוש שנים הייתי מאושפזת בגלל הפרעת אכילה, לאחר תהליך מייגע הגעתי למקום הרבה יותר בריא בו אני נמצאת כיום. באותה תקופה הייתי מטופלת אצל שתי פסיכולוגיות שונות, אחת בתקופה האשפוז ואחת במסגרת מרפאת חוץ. (יש לציין שמכוון שבאותה תקופה הטיפול נכפה עלי ללא רצוני שיתוף הפעולה איתו שאפה לאפס למרות שחיבבתי מאד את המטפלות)

כיום, מסיבה שאינה קשורה (לפחות לא ישירות) להפרעת האכילה הגעתי להחלטה לפנות לטיפול פסיכולוגי. מציאת פסיכולוג מתאים הוא עניין מסובך גם ככה, ולי קשה מאד להיקשר ולהיפתח מול אנשים. הרעיון הראשון שעלה לי היה לנסות ליצור קשר עם אחת מהמטפלות שהייתי אצלן באותה התקופה וידעתי שיתאימו לי ואוכל לסמוך עליהן אבל נרתעתי מכמה דברים- הסיבה הראשונה היא המרחק, דבר שנשמע לא משמעותי במיוחד אבל אני עובדת ולומדת והזמן הפנוי שלי די שואף לכלום וחצי.. הדבר השני הוא חוסר הביטחון שלי בטיבה של ההחלטה, אולי מוטב דווקא להתחיל מחדש עם מישהי שלא מכירה אותי עדיין ותראה אותי כמו שאני היום ולא בתור היצור העלוב שהייתי באותה התקופה?

ניק37

New member
הי טלי

מבינה מאוד את המצב.
אני הייתי באותו סיפור כמוך.
אחרי התלבטויות רבות, החלטתי ללכת למטפלת חדשה. לא בגלל שהיא תראה אותי באתו דמות עלוב, אלא בגלל שאני מאמינה שלכל תקופה מתאים מטפלת אחרת. את אמרת שאת במקום אחר עכשיו. לא הולכת לטפל דווקא ישירות בהפרעת אכילה. אך אם הקשר עם המטפלת הקודמת היתה מאוד טובה, אני יכולה להבין את הרצון להמשיך ללכת אליה. גם לי לוקח המווווון זמן עד שנפתחת. מאחרי האשפוז שלי, עברתי כמה מטפלות. בשלב מסויים הרגשתי שאני צריכה שינוי. להתקדם ולא להיתקע אם מטפלת שמומחית רק בהפרעות אכילה.
זה דעתי.. לא חד משמעי בכלל
מקווה שעזרתי.
בהצלחה!

sanest

New member
העניין הוא

באותה תקופה, כתוצאה מחוסר שיתוף הפעולה שלי, בעצם לא עברתי מבחינה פסיכולוגית את התהליך שהייתי אמורה לעבור, כאילו דילגתי על משהו ובסופו של דבר התוצאה לא שלמה. דווקא מסיבה זו חשוב לי לחזור אל אותה הפסיכולוגית כביכול להשלים את התהליך.. ולמרות שהבעיה עצמה לא הפרעת האכילה הן קשורות אחת בשנייה. האמת שמהבחינה הזו אני חושבת שבתכלס הסיבה שהכי מרתיעה אותי מלחזור אל אותה מטפלת היא הבושה. (לא בדיוק בושה במובן הזה אלא יותר כמו מתפדחת) לא בגלל העובדה שאני חוזרת לפסיכולוגית אלא כי זה יראה לה מוזר בצורה כלשהי.. לא בטוחה בעצמי בעניין.

למעלה