פעוטה שמנמנה

יעליתה1

New member
פעוטה שמנמנה

בתי תהיה בקרוב בת שנתיים. היא אוהבת מאוד לאכול, אבל לא אוכלת כמויות מופרזות. עם זאת היא מאוד מאוד שמנמנה (שוקלת בסביבות 16-17 קילו). מאז לידתה היתה באחוזון 97, ומה שהעלה את המשקל הוא גם עצם היותה היפוטונית - היא עדיין לא הולכת ולכן להערכתי מוציאה פחות אנרגיה (דרך אגב, מבחינת גובה היא באחוזון 90). יש לי כמה שאלות- 1. בקרוב תלך לגן. בשל ההיפוטוניה היא אוכלת מאוד לאט. עם זאת, כאשר אינה אוכלת לשובע היא עצבנית. כבר הלכתי איתה לגן כמה פעמים וראיתי שאין לה שם סבלנות לשבת כמו בבית. ברגע בו הילדים גומרים לאכול היא גם רוצה לקום, למרות שלא אכלה אפילו רבע מהארוחה. אחכ כך היא עצבנית כי היא רעבה. אני לא כל כך יודעת איך לפתור את הבעיה. חשבתי לתת לה פרוסה עם ממרח בדרך לגן או יוגורט או משהו... מה דעתך? 2. היא עדיין לא מסוגלת לקחת עם כפית אוכל. אם אני מעלה לה את האוכל לכפית היא יודעת להכניס לפה, אבל לא להכניס את הכפית לקוטג' כך שתוכל להעמיס על הכפית מזון. מרפאה בעיסוק אמרה שאפשר לחכות עם הטיפול בנושא אבל אני קצת מוטרדת. יש לך אולי מושג האם בגילה הקושי הזה עדיין לגיטימי? 3. וסתם שאלה קטנה- האם קטשופ ללא תוספת סוכר הוא תוספת רצויה לארוחת הצהריים או שהוא לגמרי מיותר ועדיף בלי? תודה רבה

יעליתה1

New member
ועוד הערה

עשיתי יומן תזונה של שבוע והתייעצתי עם דיאטנית ילדים בקופ"ח. ההערה שלה היתה שהיא באמת אוכלת בסדר מבחינת כמויות. בבדיקות דם תפקודי בלוטת התריס נמצאו תקינים

תוליק 1

New member
1. תני לה בבוקר קורנפלקס עם חלב

אפשר גם כריך או מעדן או פרי ככה לא תהיה רעבה ולא תהיה מתוסכלת שלא גמרה את האוכל .

למעלה