פצעים בגב

IאילהI

New member
פצעים בגב

שלום למנהלים ותודה על הזמן שאתם מקדישים! אני בת 30 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי פצעונים בגב (בעיקר בחלק בעליון) ובזרועות (רק בחלק העליון). במהלך השנים הייתי אצל כמה רופאי עור. אחד אמר שאין מה לעשות (כמו שלא מצאו עד היום פתרון לנזלת, לדבריו). חלק נתנו לי משחות שגירדו מאד מאד והאחרון נתן לי רט- אויט. ששיפר מעט אך ממש ממש לא פתר את הבעיה. עלי לציין שזהו האזור היחיד בגוף עם פצעים, כך שמוזר לי לחשוב עליהם כעל פצעי בגרות. קוסמטיקאית נתנה לי סבונים ומשחה והוראות לשפשף את הגב במקלחת עם שכחתי איך קוראים לזה
לאחר שנואשתי פניתי לרונית רפאל ושם הם הציעו טיפול פילינג (יקר להחריד), במקביל התחלתי להסיר שיער בלייזר מהגב כי אולי זה קשור לשיערות (יתכן והלייזר לא יהיה יעיל מכיוון שהשיערות בהירות ופלומתיות). כרגע אני אחרי טיפול פילינג ראשון, אחרי ימים של כאבי כוויות וקילוף הגב. הגב נראה טוב יותר מזה שנים אך עדיין רחוק ממושלם. אני עתידה לעבור טיפול פילינג נוסף בעוד כשבועיים. אני סקפטית לגבי ההצלחה וממש נואשת. יש רעיונות? כיוון נוסף שאוכל לבדוק? מפריע לי מאד חוסר האסטטיקה של הפצעים וגם הגירוד. דבר נוסף, הקוסמטיקאית במכון וגם הרופאה שעושה את הלייזר אמרו שהפצעים נראים שונה משל שאר המטופלות ונראים יותר כמו פריחה. הרופאה התפלאה שלא שלחו אותי לבדיקת דם או ביופסיה שלהם. תודה רבה! אילה

תשובה

היי אילה תודה על פנייתך איני יכול להגיד שאני יודע מה ממה את סובלת בלי לבחון את הפריחה. יתכן ומדובר ב-מצב שכיח למדי המכונה קֶרָטוֹזִיס פִילָרִיס. מצב זה יכול להיות קל ואז הוא מוגבל לאזור הזרועות (חלקן החיצוני) ואילו במקרים קשים הוא מקיף גם אזורים נוספים כגון ירכיים, פנים, אמות, עכוזים, גוף, רגליים. מה שבולט בנגעים זה המרחק היחסית שווה בין אחד לשני (וזאת מפני שמקורם באזורי זקיקי השערה) כל אחד מהם הוא גבעה קטנה נוקשה. לעיתים צבע הנגעים הנ"ל פשוט כצבע העור ואז הם גם פחות בולטים - לעיתיםאף לא רואים אותם כלל ורק כשמעבירים יד על האזור יש תחושת חספוס. לעומת זאת הם יכולים להיות גם בצבע אדום. הסיבה להמצאותם : לא לגמרי בטוחים. אבל יש בהחלט נטייה גנטית משפחתית לתופעה הנ"ל. החדשות הרעות: לא יודעים לטפל הזה בצורה מושלמת. כן ניתן לעזור באמצעים שונים- למשל אחוז הלקטט הגבוה ב u-lactin- forte עשוי לעזור. החדשות הטובות : זה לא מסוכן. עובר לבד עם חלוף השנים (בבית האבות כבר לא ידעו שהיה לך את זה) ... ציינת שאת מבצעת טיפול לפצעים במכון קוסמטיקה - ובכן במידה ומדובר באבחנה הספציפית הנ"ל הרי שלמיטב ידיעתי לאחר שמסירים את נגעים נוצרים תחתיהם נגעים אחרים כך שלא מדובר בפתרון מוצלח במיוחד אפילו אם הוא יקר להחריד... יש כמובן אפשרות שאת בכל זאת סובלת מאקנה ועבור זה - טיפול קוסמטקי בהחלט כן עשוי לעזור, ויש גם אפשרויות רבות נוספות ! ולכן ממליץ לך לגשת לרופא עור בקופ"ח עם השאלות ששאלת על מנת למשיך הבירור והטיפול. בברכה ,

IאילהI

New member
תודה על התשובה המפורטת

אני היחידה במשפחתי עם התופעה הזו. הלכתי כבר לכמה רופאי עור בקופ"ח אבל מהם לא באה הישועה. אני לא יודעת אם יש טעם לשוב אליהם. אלא אם כן יצוץ איזה משהו מהפכני. יאוש!

היי

את כמובן מוזמנת ג אלינו למרכז הרפואי ת"א מרפאת העור, אם את מעדיפה. בברכה .

IאילהI

New member
אם כבר נכנסתי לאווירת קיטורים...../images/Emo8.gif

אז זה מה שיש לי ברגליים כל חורף ונעלם בקיץ. רופא עור אמר לי לפני הרבה שנים שזו רגישות לגרביים... מכיוון שאצבעות הרגליים שלי קפואות רוב הזמן אני כל החורף עם גרביים, גם בלילה. זה בד"כ לא כואב, רק אם זה מתקלף לעומק.

IאילהI

New member
ועוד תופעה

זה התחיל בקיץ האחרון, כשהשוק נוגעת אפילו לרגע בדשא / עשב זה מיד קורה. נהיה אדום, נפוח ושורף. התמונה צולמה שעה אחרי שזה קרה, כשרוב הנפיחות כבר ירדה. שעה לאחר מכן הכל נעלם לגמרי. מה זה? איך פתאום זה קורה? זהו, סיימתי לקטר (בנתיים)
תודה רבה!

תמונות ופתרונן

שלום רב איילה , מה שלומך הערב ? לגבי התמונה השניה - ככל הנראה תגובה אלרגית מקומית (המכונה בעברית תיקנית סַרְפֶּדֶת) - המיקום שתמיד חוזר על עצמו בשוקיים כמו גם תיאוּרך כי הפריחה חולפת די מהר לאחר מכן הופעתה וכי תמיד קודם להופעתה מגע עם דשא או עשב , כל אלו מכוונים לכך שככל הנראה את רגישה למרכיבים אלו. ניתן להוכיח זאת בתבחינים עוריים שבחלקים שונים בעולם מבוצעים על ידי רופאי עור אך בארצינו הם משום מה מבוצעים על ידי רופאי האלרגיה למיניהם. אנשים רבים סובלים מרגישות למרכיבים אלו - בעיקר כאלו שיש להם ברקע : אסתמה , נזלת אלרגית, אקזמות בעור וכו. (ולעיתים תופעות אלו אינן נמצאות אצלם אבל כן בקרב קרובי משפחתם. ) דרך אגב - עלייך להזהר בעיקר בימים בהם נושבת רוח חזקה- החומר שמחולל האלרגיה (האלרגן) עלול לגרום לתגובה מפושטת בכל חלקי הגוף. לגבי התמונה הראשונה - קשה לאמר .... באבחנה מבדלת - פסוריאזיס, זיהום פטרייתי, דלקת אלרגית למגע ועוד לעיתים העיניים לא מספיקות ויש צורך גם בידיים ולפעמים אפילו גם זה לא מספיק לבצע אבחנה - ממליץ גם הפעם כי תפני לרופא העור הקרוב למקום מגורייך להמשך הבירור ...

שרה774

New member
משקה מרפא

לאחינית שלי, שסבלה הרבה בעור גם מרגישות לדשא ועוד פצעים ופצעונים, פריחות וכמעט גם פרחים, הועיל מאד משקה אלו ורה, אמנם זה לא פתרון שמשפיע תוך יום אלא תוך 3 שבועות אך חודש אך המעלה הגדולה שזה עוזר, והתופעה לא חוזרת (עכשיו היא כ-9 חדשים אחר תחילת ה"טיפול", ועדיין לא חזר שום פצע, נקוה שגם לא יהיה עוד.

למעלה