פצעי לחץ

פצעי לחץ

שלום רב אולי מנסיונכן תוכלו לייעץ. לקשישה המרותקת למיטה התפתח פצע לחץ עמוק (האח כינה אותו שטחי בינוני אבל נראה זוועה) נראה מזוהם, וצבע סגול סביב לו. ניסינו מדבקות גרנופלקס כבר חודש - מתרפא צעד קדימה שניים אחורה. לא ברור לי אם ההחמרה היא כי אל הקפדנו על שינוי תנוחה או כי הגרנופלקס לא יעיל. אז מעבר לשינויי התנוחה ההכרחיים כיום- יש תכשיר שמוכר למישהו בעניין? ושנית, יצאו לאותה גברת בצקות בכפות הרגליים, זו אישה שהפכה מרותקת למיטה לפני חודשיים והכל חדש לנו. מה עושים כדי למנוע? שלישית- האם מישהו כאן גם היה לא פעם על סף התמוטטות עצבים מהצוות הרפואי? מהמלחמות? מזה שתמיד אבל תמיד אתה מרגיש שעושים לך טובה אם אתה רוצה לשאולש אלות, להעיר את תשומת הלב, לנסות להבין משהו? ואיפה זכויות החולה? חולים חרדים/דמנטיים זכאים למלווה בחדר בשעת ביקור רופאים, לך תתווכח עם כל הצוות שאתה זכאי להישאר שם... והאם קרה גם לכם מה שהרופאה אמרה שהיא נתנה הוראה לחבוש/לעשות קומפרסים/ להוסיף עירוי והאחיות לא יודעות/לא מגיעות/עושות בערך? - האם גם אתם נוכחתם באנשים צווחים מכאבים ומשככי הכאבים מגיעים אחרי שעות? ומה לגבי זילזול ברמותה כאב של החולה? (אקמול יספיק... ) נידעתם שכדורים ניתנים בצורה שגוייה כמעט בכל מנה ומנה למשל יש כדוריםלא מעטים שאסור לרסק? יש כדורים שמוטב לחכות בהפרשים של חצי שעה בין אחד לשני לאפשר ספיגה שפויה בגוף ולמנוע הצפה של הכבד, ומה לגבי סותרי החומציות למיניהם.. שנותנים כדורים סותרי חומציות -שיותר מחצי מהאוכלוסייה נוטלת כדוגמת לוסק ואומפראדקס- יחד עם כדורים אחרים למרות שהראשונים פוגעים בספיגתם ואמורים להינתן שעתיים קודם? שבכלל נותנים כדורים שגורמים תופעות לוואי מטורפות וידועות מראש מכו הקאות וכאבי תופת בבטן בלי לתת במקביל משהו שמקל על זה- רק אם תצעק, ואז יעברו שעות.. ומה על טעויות וחוסר תשומת לב לפרטים בסיסיים. על הדברים הבאמת גדולים אני לא מדברת. טרוף.האמון באנשים מתמוסס, כי אם רופאים ואחיות מסוגלים לראות יסורים ולהפנותא ת הגב בצורה שיטתית שלא לדבר על לתרום להם - מה נשאר... הממ.. אם נחזור לעניין שלשמו התכנסנו - תודה על העצות אם יש בעניין פצעי הלחץ ובכלל...
סברסייה

הממ הבהרה

יצאה לי הודעה מבולבלת, חסרת מילות קישור ועוד כמה דברים - מצטערת, העייפות העצבים וגם המחשב שתורם את המאותגרות שלו לעניין - היו חלק בדבר. כאמור, אני אשמח לעצות בנוגע לפצעי הלחץ, הנפיחות ברגליים ובכלל... יום טוב, סברסייה

אנפה2

New member
שלום רב לך סבסיתות, ברוכה המצטרפת אלינו.

לגבי בצקת ברגלים, יכול להיות שיש בעיה בכליות, יכול להיות שיש בעיה בכלי דם, זה דורש בדיקה שמעבר לכתיבה בפורום, זה יכול להיות מתרופות שהחולה לוקחת, צריך להביא את החולה לרופא , שיבדוק איזה תרופות היא מקבלת, מה מצבה הגופני וכן הלאה וכן הלאה. לגבי פצעי לחץ יש מזרון מיוחד שהוא נראה כמו תבניות ביצים, אפשר להשאיל אותו ביד שרה, או במקום דומה. בפצע הקיים צריך לטפל, ושוב רופא צריך לראות, כי אם לחולה יש סכרת, ההתיחסות היא כבר אחרת. כן רובינו פה נתקלנו בבעיות שונות ומשונות, צריך המון אורך רוח וסבלנות, מה יעזור לך לחטוף התמוטטות עצבים, האם זה יפתור לך את הבעיות?. בהצלחה.

אנפה2

New member
אגב, לגבי תרופו, ידוע כי לכל התרופות

יש תופעות לואי לחלק מציבור החולים, השאלה מה חמור יותר, לקחת את התרופות או לא לקחת אותם, וזה על אחריותו של החולה או של המטפל. גם בזה אין אפשרות ליעץ.

גנגי

New member
כמו שאמרה אנפה,

רובנו עברנו את מה שאת עוברת, ואני שמחה שמצאת את דרכך לכאן. אני זוכרת את הלחץ הנורא הזה ואת הבלבול וחוסר הישע - את עומדת מול מערכת שלמה שנדמה לך שכולה מתייחסת אלייך (ולמי שאת מטפלת בה) כמו לאוויר. אכן מקומם מאוד. אבל זה עובר. תתחילי מעניינים טכניים - כמו שאנפה אמרה - מזרן מיוחד ששואלים ביד שרה יקל עליה מאוד על הכאבים. זה לא ימנע אותם, אבל זה יקל. לגבי משחה אני חושבת שרצוי להתייעץ עם רופאים או רוקחים, וגם זה לא עובד כמו קסם, אבל זה מקל. גם לאמא שלי יש פצעי לחץ שמציקים לה נורא, אבל המטפלת הופכת אותה כל חצי שעה בערך מצד לצד, ויש הקלה. אל תילחמי ברופאים, הרוגז שלך לא עושה שירות טוב לא ליחסים שלך איתם, ולא ליכולת השיפוט שלך. תעשי מה שאת חושבת שצריך, ונסי לדבר איתם בטוב, לא מתוך עצבים. זה יהפוך את כל הקומניקציה ביניך לבינם לרגועה יותר, ויש יותר סיכוי שילכו לקראתך. ואנחנו כאן. תחשבי עלינו בתור קבוצת התמיכה שלך.

וואו....זה מדהים כי זאת בדיוק מה שאני עוברת

אם סבתא שלי זה פשוט נורא...... ואתמול שבת קושי היה עם מי לדבר וסבתא שלי פשוט סבלה והיא אישה אם כח סבל בחיים לא התלוננה ,ואם היא מגיעה למצב של כאב מסוג זה שאיתי אתמול זה פשוט הטריף אותי נתנו לה אופטלגין.....ואין להם סבלנות בכלל. פשוט עצוב להיות זקן במדינתו לצערי הרב......

noasn

New member
שלום הנה

מספר נקודות חשובות לפצים מזרון לפצעי לחץ בא עם משאבה חשמלית וגורם למזרן לרטוט כל הזמן ובכך לא להישאר מקובע באותה תנוחה מה שימנע פצעים ואדמומיות אם לאישה כבר יש פצע דבר ראשון לדאוג לשינויי תנוחה כל שעתיים עדיף מקסימום 4 גם בלילה וגם להביא לאותו מוסד פלסטיקאי פרטי באופן חד פעמי שיוכל להתוות להם המשך טיפול רוצה לציין שפצע לחץ יכול לגרום לזיהום בדם ספסיס שיכול להביא למצבים ממש לא טובים עוד דבר כריות שהעקבים וכריות הרגליים לא יונחו ישירות על המיזרון אלא באויר באמצעות כריות שהייתי מציעה לך להביא מהבית כי במוסדות כאלו תמיד יש מחסור בזה להפוך מצד לצד את הגוף כל שעתיים עד ארבע באמצעות סדין מתחת לחולה וועוד שתי כריות אחת בגב שהאדם יהיה על הצד ואחד מחזיק את הטוסיק גם על הצד וגם בין שתי הרגליים עוד כרית שלא יהיה ביניהם חיכוך ושיפשוף וכששוכבים על הכב כרית מתחת לרגליים שהעקבים וכריות הרגליים יהיו באויר ולא על המזרן\כרית וגם מומלץ לקנות ולהביא למוסדולשים בעצמכם כי לצוות לרוב אין זמן לשים משחה מומלץ פנטן אם תמצא או דסיטין ולמרוח על העקבים למנוע דמומיות ועל הטוסיק וגם מתחת לחזה אם יש אדמומיות וגם מתחת לבית שחי אם יש אדמומיות מריחות של בסיס יומיומי לפחות גם לדאוג לשמפו לגוף עם מקדם לחות גבוה כדאב כי השמפו שמשתמשים שם הוא לרוב מאוד זול וגורם ליובש את המזרן אם המשאבה ניתן להשיג ביד שרה או עשר מציון יש עוד הרבה פרטים קטנים אשמח לעזור אם תפנו אלי במסר נעה

למעלה