פקס-מודם חיצוני למחשב וירטואלי

פקס-מודם חיצוני למחשב וירטואלי

מערכת ההפעלה הראשית במחשב שלי הוא xUbuntu 14.04.5. במחשב מותקנת תוכנת Vmware, היוצרת מחשב וירטואלי, ובאמצעותה אני מריץ גם את מערכת ההפעלה Windows 98 SE. אני שוקל לחבר למחשב פקס-מודם חיצוני בחיבור USB כגון זה. שאלותיי:
1. האם ה- xUbuntu אמורה לזהות את ההתקן אוטומטית? אם לא, מה הדרך להתקין חומרה חדשה (לא מצאתי בהגדרות סורק חומרה חדשה או מנהל התקנים כמו ב- Windows)?
2. בהנחה שה- xUbuntu תזהה את ההתקן, האם סביר להניח שגם Windows 98 שבמחשב הווירטואלי תזהה אותו?
3. האם אפשר (ואיך) לשלוח בפקס, ישירות מהמחשב, מסמך שנכתב בליברה-אופיס (נכון לעכשיו לא מצאתי אפשרות כזאת בתפריטים, אולי משום שלא מחובר מכשיר פקס למחשב, אך ציפיתי שהאפשרות תופיע לפחות באפור)?
4. שאלת אגב: האם אפשר לשלב את גופני Windows 98 ב- xUbuntu, כך שאפשר יהיה להשתמש בהם גם בליברה-אופיס? אם כן, איך? האם די להעתיק את הגופנים לתיקייה המתאימה (לאיזו בדיוק)?
5. האם קיים התקן פקס-מודם חיצוני כמו המקושר לעיל, אך שיש בו שני שקעים, אחד לפקס ואחד לטלפון?

תודה רבה למשיבים.

BravoMan

Active member
שאלות קשות...

אתה מתעקש להשתמש במערכות הפעלה ישנות שכבר לא נתמכות ע"י היצרניות שלהן.
&nbsp
ה-xUbuntu 14.04 עוד לא כ"כ נורא, אבל Windows 98 הוא ממצא פרה-היסטורי.
למרות שבעמוד המודם שקישרת כתוב שהוא מתאים ללינוקס ול-Win98 ומעלה, אני מתקשה להאמין שתמצא דרייברים מתאימים ל-Windows 98 עבורו.
&nbsp
ספציפית לשאלותיך:
1. התקני מודם \ פקס מתחלקים ל-2 קטגוריות:
חומרתי ותוכנתי. חומרתי פירושו התקן שעושה את ההמרה בחומרה, והתקנים כאלה נתמכים בלינוקס "מהקופסה" כבר שנים רבות.
"תכנותי" הקרוי גם Winmodem, עושה את כל ההמרה ברמת הדרייבר הקנייני והסגור שלו, ולכן בד"כ נתמך רק ע"י Windows.
&nbsp
לא מכיר אישית את ההתקן הספציפי אליו קישרת, אבל אם הוא באמת "תומך לינוקס" כפי שהאתר מבטיח, יש להניח שמדובר בסוג ה-"חמרתי" והוא יזוהה אוטומטית ע"י Ubuntu ונגזרותיו.
&nbsp
2. אין קשר בין זיהוי של Ubuntu לזיהוי של Windows במכונה הווירטואלית.
תצטרך להגדיר usb passtrought כדי ש-Windows יראה את ההתקן, ותצטרך לדאוג לדרייברים מתאימים ל-Windows בתוך Windows כדי לעשות משהו איתו.
&nbsp
3. כל מה שצריך כדי לשלוח פקס מליברה אופיס זה להדפיס את המסמך.
אם מותקן ומזוהה התקן פקס, הדרייבר שלו אמור להוסיף מדפסת לרשימת מדפסות שהיא למעשה התקן הפקס.
הדפסה למדפסת הזו תשלח את הפקס.
&nbsp
זה אמור לעבוד גם מתוכנות אחרות שיודעות להדפיס דברים.
&nbsp
4. ניתן להעתיק פונטים מתיקיית windows לתיקיית fonts. בתיקיית הבית של ubuntu (שים לב לנקודה לפני שם התיקייה. אם היא לא קיימת, יש ליצור אותה)
אם המאגרים עבור המערכת שלך עדיין זמינים, תוכל גם להתקין חבילה ttf-mscorefonts-installer שמתקינה פונטים של MS.
&nbsp
5. קיימים לא מעט התקנים כאלה, הנה דוגמה לאחד:
https://www.ebay.com/itm/Dual-Port-...h=item3abb09a751:g:ZksAAOSwaA5Wk3Rd:rk:2:pf:0
&nbsp
כמובן, אתה צריך 2 קווי טלפון נפרדים כדי להשתמש בו.
&nbsp
בהצלחה!

שליחת פקס והוספת גופנים

קודם כל תודה רבה וברוך שובך לפורום; חסרת כאן מאוד. ולגופו של עניין:
1. את ההתקן המדובר לא מצאתי בחנויות המחשבים המרכזיות, אך אם בכל זאת אשיג אותו, לא מובן לי מדוע אזקק לקו טלפון נפרד עבורו. כבר שלחתי המון מכתבים בפקס דרך קו טלפון יחיד (ששימש גם לדיבור) באמצעות כרטיס פקס-מודם, שהיה לי במחשב הישן (שלוח האם שלו שבק בינתיים), אשר הופעל ב- Windows 98 SE.
2. ניסיתי את הדרך שהצעת להוספת גופנים, והיא פועלת, אך קודם לכן (לפני שקראתי את תשובתך) ניסיתי דרך אחרת על-פי הסבר שמצאתי ברשת, ולפיו יש להעתיק את הגופנים (מסוג ttf) לתת-תיקייה האחרונה שבאחד הנתיבים האלה (או לתת-תיקייה נפרדת שתותקן בסוף אחד מהם):
usr/share/fonts/truetype
או:
usr/local/share/fonts
ואחר כך להקליד במסוף את הפקודה:
sudo fc-cache -fv
אני מניח שהפקודה האחרונה סוקרת את כל הנתיבים שמופיעה בהם תת-תיקייה בשם fonts ומעדכנת את המאגר, ואין בה צורך אם התת-תיקייה נמצאת במקום שנקבע מראש במערכת. זה נכון?
3. אחד הגופנים שהוספתי הוא Sivan, שאינו נכלל ב- Windows 98 SE, אלא בחבילת הגופנים המיוחדת למעבד התמלילים דגש. דא עקא, האותיות בגופן זה לא התמקמו במקום הרגיל של האותיות העבריות במפת התווים, וליברה אופיס מתייחסת אליהן כאל תווים לועזיים. התוצאה היא, שלא ניתן להפיקן בהקלדה, אלא רק דרך תפריט הוספה => תווים מיוחדים, משמאל לימין (מובן שזו דרך איטית ומסורבלת, שיכולה להתאים אולי למלה או שתיים, אך לא למשפטים שלמים). האם אפשר (ואיך) לשנות את מיקום תווי הגופן במפה, כך שיחזרו להיות תווים עבריים רגילים?

BravoMan

Active member
אובכן...

1. התכוונתי להתקן עם 2 שקעים.
הוא נועד לעבודה מול 2 קווים במקביל.
&nbsp
אם יש לך רק קו אחד, אני לא מבין כ"כ למה אתה צריך מודם עם 2 חיבורים.
&nbsp
אולי אתה פושט צריך מפצל של בזק, כמו זה:
https://bit.ly/2CYAHIc
כדי לחבר גם טלפון וגם מחשב לאותו שקע?
&nbsp
היום לא צריך להעביר את הטלפון הקווי דרך הכרטיס במחשב כמו שעשינו במאה שעברה...
(לא יאומן שאני כבר יכול להגיד "במאה שעברה". התחלתי להשתמש בזה כדי להתריס מתכנת צעיר אחד בעבודה
)
&nbsp
2. התיקיות אליהן העתקת הן תיקיות פונטים של המערכת, כמו תיקיית Windows.
התיקייה שאני הפניתי אותך אליה, היא תיקיית פונטים אישית של המשתמש שלך, והפונטים שתעתיק אליה יהיו זמינים רק למשתמש שלך.
&nbsp
היות ואתה משתמש יחיד במחשב, זה לא משנה היכן תשים את הפונטים.
אם היו מספר משתמשים, או לך לא היית גישת root למערכת (להריץ sudo), היכולת לשים פונטים בתיקיית הבית היית שימושית.
&nbsp
הפקודה fc-cache אכן סורקת את קבצי הפונט של המערכת ובונה cache עם המידע עליהם כדי לאפשר לתוכנות שונות להציג בזריזות רשימה של פונטים קיימים בלי לסרוק בעצמן.
&nbsp
3. וואי - דגש! היה לי אותו כשהייתי בתיכון! אתה באמת ארכאולוג

(אני לא מנסה להעליב, פשוט מאוד מפתיע לראות שאלות על תוכנות עתיקות כאלה)
&nbsp
אפשר לעשות את מה שאתה מבקש, אבל זה עשוי להיות טיפה מסובך.
במאגרים של Ubuntu קיימת תוכנה שנקראת Fontforge.
https://fontforge.github.io/en-US
יש גם גרסה שלה ל-Windows.
&nbsp
זו תוכנה חופשית ליצירה ועריכה של פונטים. אם הפונט המיוחד של דגש הוא פונט TrueType תקני, או אחד מהפורמטים האחרים שהתוכנה מכירה, ולא המצאה מיוחדת של דגש, תוכל לפתוח בה את הפונט, ולהעתיק את ה-"גליפים" (צורות האותויות) למקום הנכון בטבלת האותיות כדי שיזוהו כעברית.
&nbsp
לא נגעתי בתוכנה הזו שנים, אז אני לא יכול להדריך אותך בצורה יותר מדויקת איך לעשות את זה, אבל למיטב ידיעתי היא יחסית אינטואיטיבית, ואם לא, חפש סרטונים ב-youtube.
&nbsp
בהצלחה!

למעלה