פרוזאק וסמים קלים

פרוזאק וסמים קלים

לדוקטורים ואורחי הפורום שלום אני מעשנת סמים קלים (חשיש,גראס) במשך כבר כמעט 5 שנים, כאשר בשנתיים-שלוש האחרונות על בסיס יומי (פחות או יותר). לפני כשבועיים הפסקתי זמנית עם העישון, מסיבות אישיות, ובכוונתי להמשיך לעשן אך בתדירות יותר נמוכה של לא יותר מפעם-פעמיים בשבוע ואולי אף פחות, אבל לא להפסיק בכלל. במהלך רוב חיי סבלתי מדיכאונות ברמה כזאת או אחרת ואף קיבלתי מרשם לפרוזאק (פלוטין), אבל השתמשתי בו רק פעם אחת במשך חודש ומשהו לפני כבערך 4 שנים. הסיבה העיקרית שלא התחלתי לקחת ממש את הפלוטין היתה עישון הגראס, כי ידעתי שהם לא הולכים טוב ביחד, לפחות ברמה היום יומית וחוץ מזה, שהשימוש בגראס בעצם סיפק את ה"נוגד דיכאון" שהייתי זקוקה לו. כיום, מכיוון שהשימוש "הכבד" בסמים קלים הסתיים, חידשתי את המירשם לפלוטין, אך אני מתלבטת אם להתחיל את הטיפול שצריך להימשך לפחות חצי שנה (לפי הוראת הרופא) ואפילו עד שנה, כי אינני רוצה לוותר על הגראס בכלל. בחיפוש באינטרנט לא הצלחתי למצוא אפילו מחקר אחד שבדק את הנזקים וההשפעות של השימוש של שני החומרים יחד. ברצוני לדעת האם ניתן להמשיך להשתמש בקנאביס בזמן טיפול בפלוטין ובאיזה תדירות/מינון זה אפשרי. ברור לי שהעירבוב בין שניהם הוא בטוח לא בריא, אבל שאלתי היא עד כמה ובאיזה אופן כן אפשר להשתמש בשניהם בלי שהנזק יהיה מוגזם. מאוד חשוב לי שהתשובה תיהיה מבוססת עד כמה שיותר על מחקרים ועובדות וכמה שפחות על דעה אישית (למרות שברור לי שאי אפשר להתנער ממנה לגמרי). המון המון תודה מעשנת

למעלה