פרחי באך?

Balancedflow

New member
ברוך הבא רון ואהבה ../images/Emo140.gif

קודם כל הרשה לי להתפעל - יש לך כינוי נפלא
באשר להתחלה של טיפול בפרחי באך - אני לא רואה סיבה שלא לטפל בבעיות שציינת. עם זאת, לא נתת לנו מספיק פרטים על הנער. קרבתך אליו, הסיבות לעייפותו, כיצד באה לידי ביטוי הרגישות שלו, האם הוא מקבל או קיבל בעבר טיפולים לבעיות אלו או אחרות, מה המצב המשפחתי, האם הנער עצמו מעוניין בטיפול? האם זה מפריע לו המצב שאתה מתאר או מפריע רק לסביבתו? על שאלות אלו ורבות אחרות יש לדעת את התשובות על מנת לדעת באיזה כיוון טיפולי כדאי ללכת.

היי, תודה רבה על קבלת הפנים!

טוב.. רון זה שמי ואהבה... זה מה שחשוב - וגם בריאות... אז ככה, מדובר באחי הצעיר. בן 14 שבחודשים האחרונים מתלונן על עייפות ומידי פעם על כאבי ראש. אני זוכר את עצמי בתור נער - ישן 14 שעות בלילה בסופי שבוע אבל במהלך השבוע ערני, נפגש עם חברים, יוצא.... הוא כמעט לא יוצא. יש לו המון חברים וחברות. הוא נראה מצוין. אומר ומשתף (גדלנו בבית מאוד פתוח) שהכל ממש בסדר חוץ מזה שהוא מרגיש עייף כל הזמן ומתקשה להתרכז.(הוא לא לקוח סמים, הוא נגד כל מה שלא טיבעי, גם לא מעשן). לא שאלתי אותו אם היה רוצה טיפול כזה או אחר. הייתי שמח לקבל קודם הסבר ולדעת אם זה יכול להתאים לו לפני שאני מתחיל לבלבל אותו עם כל מיני טיפולים. האם היית ממליצה לעשות טיפול דרך קופת החולים או שחייבים לעשות דרך מישהו פרטי בסוג טיפול כזה?

Balancedflow

New member
../images/Emo140.gifרון,

תודה רבה על הפרוט. לכאורה, אני לא רואה סיבה לא להתחיל טיפול בפרחי באך, אני חושבת שזה בהחלט יכול להועיל ולהקל על אחיך את גיל ההתבגרות, המלווה בעייפות וכאבי ראש כפי שאתה מתאר, עם זאת, אני חושבת שבמידה והתלונות על כאבי הראש הן תכופות, יש מקום לעשות ברור רפואי יותר מעמיק. אתה אומר שאחיך נגד כל מה שלא טבעי, אז אני מרשה לעצמי להניח שדוקא לתמציות האלה הוא כן יתחבר. מההכרות שלי עם שיטת העבודה של קופות החולים אני אישית פחות ממליצה עליהן, אבל אני לא יכולה להגיד ש"חייבים" ללכת למטפל פרטי. בסופו של דבר חשוב מאוד החיבור למטפל והאמון שנוצר בתהליך הטיפולי. בנוסף, ההמלצה שלי היא תמיד ללכת למטפל שמתמחה בכמה תחומים, ויכול להשלים את הטיפול בכמה אופנים.

למעלה