פרטנר והוט

מצב
הנושא נעול.
פרטנר והוט

פרטנר והוט
היי 1) מישהו שמע משהו שקשור לזה שפרטנר קונה את הוט? 2) במידה ופרטנר קונה את הוט. האם לדעתכם זה יזניק את שתי המניות? מנייה אחת יותר מהשנייה?

dw2322

New member
פרטנר רוצים

פרטנר והוט
היי 1) מישהו שמע משהו שקשור לזה שפרטנר קונה את הוט? 2) במידה ופרטנר קונה את הוט. האם לדעתכם זה יזניק את שתי המניות? מנייה אחת יותר מהשנייה?
פרטנר רוצים
אבל אני מסופק אם הרגולטור ירשה להם מכיוון שזה עלול להוריד את התחרותיות בענף ולפגוע בצרכנים. לדעתי פרטנר מוכנה לשלם הרבה הרבה כסף כדי לקבל שליטה בהוט (יעלה כמה שיעלה, אין הרבה הזדמנויות כאלה בחיים, גם אם זה יפגע מהותית ברווחיות שלה במשך כמה שנים, לפרטנר אין את הלוקסוס שיש לטבע להיות בררנים), מכיוון שזה יאפשר להם להציע חבילה משולבת (TV, אינטרנט ונייד) וליצור תשובה חזקה לקבוצת בזק (שכרגע הרגולטור לא מרשה לה להציע חבילה משולבת, אם זה היה תלוי בה בזק היתה מציעה את זה כבר אתמול). הבעיה שאם כיום יש 3 שחקנים ודרדל'ה הרי שאחרי מהלך כזה להערכתי מירס תפשוט רגל, בזק ופרטנר יהפכו לגורילות וסלקום תקלע לקשיים וכך קיבלנו 2 ומשהו שחקנים בשוק שזה יותר גרוע מהיום. מכאן ההערכה שלי שהרגולטור לא ירשה וגם אם הוא ירשה אני מאמין שסלקום תעשה הכל כדי לתקוע גלגלים במהלך. מהלך כזה מהווה סכנה אסטרטגית לקיומה והיא פשוט לא יכולה להרשות לפרטנר לעשות אותו. זה לא אומר שמהלך כזה בלתי אפשרי-עובדה, שופרסל הצליחה לקנות את קלאבמרקט מה שפגע בתחרותיות (היא הציעה לנושים הצעה שאי אפשר לסרב לה, וזה מה שגם פרטנר תציע), אבל להם היה טיעון חזק של הגנה על העובדים כך שהצליחה לכופף את הרגולטור. מכאן הערכתי שסלקום לא תהיה נחמדה כמו שריבוע היתה. שים לב שהידיעה דיברה על רכישת השליטה, קרי אחזקות הבנקים בהוט, ולא הצעת רכש מהציבור, כך שבעלי המניות הקטנים בהוט לא יראו שקל מהמהלך (שכאמור להערכתי סבירותו נמוכה). מה שהרגולטור כן היה רוצה, לדעתי, זה מיזוג בין מירס והכבלים, מה שייצור 4 שחקנים גדולים בשוק - זה כמובן יפגע קצת ב 3 הגדולים (ולכן אני מצפה להתנגדות מצידם) אבל לא פגיעה בלתי נסבלת ומאד יתרום לתחרותיות עבור הצרכן הפרטי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה