פרסנולוגיה, אבחון וטיפול (מוח אחד נאדר בוטו)

ferdinand11

New member
פרסנולוגיה, אבחון וטיפול (מוח אחד נאדר בוטו)

שלום לכולם: מזה מספר שנים מתגברת תורה ייחודית הטוענת שניתן לאבחן אנשים, בצורה מדהימה ומפחידה לעיתים, באמצעות קריאת הפנים שלהם, תורה זו הלכה עוד צעד קדימה וטענה שאם ניתן לאבחן דברים מסויימים על פי מבנה הגולגולת ניתן גם להבין ולהשלים עם חתימתו הגנטית ובכך להביא את האדם המטופל להישגים בחיים, הישגים רוחניים לצד גשמיים. עד היום עברו טיפולים בהצלחה למעלה מ - 800 איש בהם פוליטיקאים מפורסמים, סלבריטאים ואנשים מין השורה. מתקיימות הרצאות וסדנאות מטפלים בנושא שהולך ותופס תאוצה גם במדיה האלקטרונית וגם במדיה הכתובה. נאדר בוטו מטפל בזה ובמוח אחד גם. האם מישהו מכם שמע על זה? האם זה ייתכן?

freearth10

New member
אבחון אנשים

היי ferdinand11, עד כמה שאני יודעת נאדר בוטו מאבחן בעזרת העפעוף, אבל כמובן שיכול להיות שעם השנים הוא למד גם מוח אחד, ראה כי טוב, ומשתמש גם במוח אחד. הוא אדם מאוד מיוחד שספג את הרפואה העתיקה בילדותו, למד רפואה וחזר אל המקורות שבו והוא משלב את כל מה שהוא יודע בטיפול באנשים . ממליצה לך מאוד לקרא את הספרים שלו. הידע שלו ברפואה הסינית, ההודית, נקודת המבט ההוליסטית שלו פשוט מאירה, מעירה ומחברת. יצא לי לפגוש תלמידים שלו או אולי תלמידים של תלמידים שלו ולצערי לא התלהבתי מהם. אז כמו בכל שיטה ושיטה זו לא השיטה אלא האדם שלמד ומיישם אותה. מאיה

פרסונולוגיה

הי פרדיננד, לי אישית קצת קשה עם התחום הזה שמנסה "להלביש" על אנשים תכונות בהתאם למבנה או לצורה החיצונית שלהם. זה תמיד נשמע לי גזעני, נובע מדעות קדומות ומתוויות ותיוגים של אנשים. אני ממש לא אוהבת את זה. תורת הגזע הנאצית התבססה לא מעט על הבדיקות האלה של מבנה הפנים והגולגולת. (ד"א מבנה הגולגולת נקרא פרנולוגיה). בנוסף - ראיתי במספר מקורות - ספרים, חוברות, מאמרים מודפסים ומאמרים ברשת - שמבנה של השפתיים למשל אומר על פי גישתו של X שמדובר בקמצנות - היאחזות ואי שחרור ואצל Y אותו מבנה מדבר על וורקוהוליות ומסירות לעבודה. אז במה נבחר? (וזו רק דוגמא שעולה בי כרגע. יש עוד רבות מסוג זה) אני בהחלט מבינה את הרצון והצורך "לקרוא" אנשים כדי להבינם טוב יותר ולהיטיב לסייע להם בצורה הכי נכונה להם אישית ולכן מקבלת את "הכלי" הזה כמשהו שניתן להיעזר בו כדי לזהות תכונות אצל המטופל. אולם יש להתייחס לכל התחום הזה בהרבה זהירות ובערבון מוגבל. שבת שלום תמר

תגובה לשאלתך

בנוסח השאלה מעורבות שיטות שונות אז ננסה להבהיר והבדיל. התאוריה הראשונה שפותחה היתה פרנולוגיה ופותחה ע"י פרנץ גוזף גול. חקר המח היה בחיתוליו והוא טען שמבנה הגולגולת משפיע על מבנה אישיות התנהגויות רגשיות דיבור ועוד. עם הזמן המחקר הוכיח שהרבה מהדברים שגול ייחס לגולגולת שייכים למרכזים במח כמו וורניקה בורוקה ועוד מאחר והיא לא התחדשה עם המחקר היא נעזבה וירדה ברמת הדיוק. ממנה פותחה הפרסנולוגיה (רוברט ואליזבט וויטסייד) היא מתייחסת לתכונות מולדות ונרכשות כאחד ולכן מנתחים שונים מגיעים לאבחונים שונים תווי הפנים נקראים פזיונומיה שיטה לא מדוייקת תלוייה באינטואציות המנתחים ומתייחסת להתנהגויות נרכשות מבנה תפקוד של מח אחד הוא פרי פיתוח של דניאל וויטסייד והוא מתייחס בעיקר לתכונות מולדות נאדר בוטו מערב אבחון לפי האלמנטים מהרפואה הסינית וקצת פרסנולוגיה. בשיטות אלו נעזרו הרבה יותר מ- 800 איש והן עוסקות בזיהוי הפוטנציאל המולד והמימוש שלו. כאמור לא כולן מדייקות באותה רמה. בברכה תמר חרפ"ק מורה בכירה למח אחד

שרה דהן

New member
כישורים אישיים/מבנה תפקוד/פרסונולוגיה

בוקר טוב, בתוספת למה שכבר נכתב בשרשור זה: כל נושא שעוסק באנשים אינו יכול להיות אחיד לכולם. כל אחד ואחת מאיתנו יחיד ומיוחד בדיוק כמו טביעות אצבעותיו. לכן תמיד צריך לשים לב להקשר ולחיבור עם האדם שאותו "קוראים" ( ולא רק את תווי הפנים שלו, אלא בכלל). לעניין החיבור בין תווי פנים וגוף לתכונות (בקינסיולוגיה ההתפחותית אנו קוראים לתחום זה כישורים אישיים- הכוונה היא להתייחס לכך כאל כשרונות ויכולות שיש לאדם) - אנשי מקצוע אמינים אינם מנצלים ידע זה כדי "לאבחן" אנשים ו"לקרוא" אותם. אנו משתמשים בידע זה כדי האיר ולהעיר את תשומת לבו של הנבדק לכישורים שיש לו והוא אולי לא מודע אליהם, לכישורים שיכולים להעצים אותו, לכישורים שמעכבים אותו בסיטואציות מסוימות, לקבלת אינפורמציה בתהליכי איזון קינסיולוגיים שונים ובעיקר - לאפםשר לאדם להכיר ולקבל את עצמו עם "התוכנה" שאתה הוא הגיע לעולם. ברגע שאדם מכיר את עצמו ומקבל את עצמו, הוא יכול לבחור לשנות או לא. התחום הוא תחום מרתק מאין כמוהו, והוא יעיל ומועיל כשמשתמשים בו בצניעות, בהתכווננות נקייה ובמידה הנכונה. שבוע קסום לכולנו, שרה

למעלה