פרק ב'

danig6

New member
פרק ב'

אני נשואה בפרק ב' בעלי והילדה שלי במאבקי שליטה אגו וגאווה אני בינהם אני לחוצה ולא כל כך יודעת כיצד לפתור את הבעיה אשמח לקבל עצות או הפניה למישהו בתחום תודה

sombol1

New member
על מה הויכוח אם יורשה לי לשאול ?

ואיך היחסים שלך איתה כשהוא לא נמצא ? לדעתי את צריכה להגיע להסכמה עם בעלך על איך נכון לגדל את הילדה ואיך לא לתת חום ויחס ורגישות והבנה תוך גבולות אדומים כשצריך...

danig6

New member
בת שלי

היחסים שלי עם הבת שלי טובים מאד היא בת אחרי 3 בנים מאד מפונקת ומאד חכמה, היא בגיל 14 שגם ככה זה גיל משוגע, לדעתי היא מתחרה איתו על האהבה והתשומת לב ממני, הבעיה העיקרית שהיא מעירה לו על כל דבר שהוא עושה או אומר יש מאבקי כוח בינהם והכל על שטויות ולא דברים עקרוניים. אני כבר עייפה מכל זה ואין ל חשק אפילו לחזור הביתה. אני לא יודעת כל כך להציב לה גבולות ואני חושבת שזו עיקר הבעיה

sombol1

New member
אולי תתנו לה שניכם יחס מועדף ? אתם הגדולים

היא בת 14 גיל קשה מאוד המון בעיות הורמונים פחדים גילויים ריגושים..... אולי תשתדלי לתת לה יותר ? אולי גם בעלך יעזור ויתחשב בה ויוותר לה ? תנסי להסתכל מנקודת מבט שלה היא באמת קיבלה יחס טוב כל חייה פתאום מגיע מישהו ולוקח לה את כל היחס הטוב הזה.... אם הוא היה גם בן 14 כמוה מילא.... אבל הוא כמבוגר כחיצוני שנוחת למשהו צריך לגלות התחשבות זו דעתי אולי אני טועה בהצלחה.

danig6

New member
הלוואי

הלוואי שהוא היה חושב כמוך הוא בקטע של אגו וכבוד ושום דבר חוץ מזה אין לו בעניים לצערי. מתפללת לעזרה נראה מאיפה תגיע תודה בכל אופן

Rinat 789

New member
לא הבנתי , האם הוא אביה החורג?

כי ציינת שאת בפרק ב' אז בעצם הוא לא אביה הביולוגי ?

sombol1

New member
מה זה הוא בקטע של אגו מול ילדה בת 14 ?!

אם את רואה שהוא בקטע כזה של כבד ושום דבר חוץ מזה אין לו בעיניים אז לדעתי תדרשי ממנו תנסי לדבר איתו להסביר לו כמה שזה חשוב לך ללכת איתו לטיפול זוגי אם צריך אחרת בשביל מה לחיות עם מבוגר שחושב שהוא בן 14 ?

danig6

New member
אב חורג

אין לו רק אגו מול העניים הוא אדם נפלא אני חושבת שהוא לא ידע איך להציב גבול כי הוא היה בהתחלה כמו חבר שלה השתעשע צחק אבל הבת שלי ניצלה את זה והיא לא מתייחסת אליו בכבוד בכלל. וכן הוא אבא חורג של הבת שלי מקווה שאם הזמן הדברים ישתנו

danig6

New member
אב חורג

בעלי הוא לא אביה של ביתי הוא אדם נפלא חם ורגיש הוא עשה טעות ולא ידע להציב גבולות ולכן היא המשיכה בכך. מקווה שילמדו לתת כבוד הדדי אחד לשני

danig6

New member
פרק ב'

לא הבנתי איפה רשום שם על פרק ב', בכל מקרה אשמח לדבר איתך תשאירי טלפון ואחזור אלייך שבוע טוב

limorsf

New member
מאבקי כוח בפרק ב' בדרך כלל לא נעלמים - כדאי

להתיחס אליהם ישירות. לדבר עם שניהם, כל אחד לחוד, על הגורם לבעיה לדעתך - כיצד על מנת שתרגיש טוב הוא לא שם לה גבולות, ולהסביר לו ששינוי ביחד חייב להיות מצד שניכם והדרגתי, על מנת שהיא תוכל ללמוד מזה. הוא כבר למד את שלו בחיים...להזמין אותו לשותפות איתך ולשים גבולות מצידך - שזה עיקר העיקרים - גבולות לך, לילדה ולבעלך. המצב נשמע מציק מבחינתך וכדאי לייצר את השינוי באמצעות דיבור ישיר ואמיתי בינך לבינם. במידה וזה לא עוזר, אפשר לסכם איתו שהוא מפסיק לענות לה, ולדרוש ממנה "הפרדת כוחות" עד שתייצרו שיתוף פעולה נעים יותר בהצלחה ועדכני אותנו לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

danig6

New member
הבת שלי

תודה רבה על ההתייחסות אקח זאת לתשומת ליבי

keren kr

New member
מציעה לשקף לשניהם

שלום לך, אני מציעה לך לעשות שיחה עם כל אחד מהם ולשקף להם שנורא קשה לך שהם לא מסתדרים , כי שניהם חשובים לך. וגם שאת מרגישה שיש כאן החמצה , שבמקום שיהיה ביניהם שיתוף פעולה ואחווה, יש ביניהם תחרות שלא תוביל לשום מקום. ולשאול כל אחד מה הוא מוכן לעשות מצידו , איפה מוכן להתאמץ בשביל לשפר את המצב, מה מציע לעשות, ומה מצפה מהצד השני. תשקפי את השיחה , כמובן ברשות לצד השני. בהצלחה. ובכל אופן , נשמח אם תעדכני אותנו, שנלמד כולנו.

למעלה