פרק ב

dafna l

New member
פרק ב

גירושין תקופה קשה מאד לכל הנוגעים כל אחת ואחד מסיבותיו שלו אלימות פיזית קשה אלימות נפשית קשה ניסיון של אחד לשנות את האחר להאמין בדרך שלנו לשינוי ומה שמתאים לי לא מתאים לו השאלה איך פרק ב, יהיה שונה אין לא אבחר לי כבן זוג/ בת זוג את אותה דמות מתעללת אין לצאת ממעגל קסמים זה איך לבחור בשנית מבלי ליפול לאותו דפוס ישן? לדעתי הויתור על עצמנו הביטול העצמי הוא זה שבעוכרנו לקבל את הביטול למען שלמות המשפחה למען שימור האהבה שהיתה מנת חלקנו לא האמנו שאנו ראויים לטוב שבעולם הסכמנו להתפשר על מעט שבמעט אני החלטתי עד שלא אלמד לוותר על הביטול העצמי לכבד את עוצמתי יכולתי לא מנסה משנה את דפוס הביטול העצמי קשה קשה מאד השינוי אך בלעדיו אמעד שוב בהצלחה לי ולכל אחת שתסכים איתי דפנה

שרי42

New member
מינון נכון

בכל מערכת שאנחנו נמצאים במחיצת אנשים - אנחנו מותרים מעצמנו, אחרת לא היינו יכולים להסתדר. אתה מבטל את עצמך - למען הילדים אתה מבטל את עצמך - למען ההורים אתה מבטל את עצמך - למען החברים אתה מבטל את עצמך - למען השכנים אתה מבטל את עצמך - למען הבוס ביטול עצמי = התפשרות ורצון לא להכנס לעימותים מיותרים או לחילופין קבלת דעת הרוב = דמוקרטיה השאלה היא רק אם אנחנו יודעים להשתמש במינון הנכון שלא יגרום לנו לההפך לאישיות שונה, לוותר ויתורים מרחיקי לכת שיגרמו לנו להתעורר מאוחר יותר ולהבין שבעצם הויתור אנחנו גורמים לעצמנו נזק בל יתואר. כשהבנתי סוף סוף כי לא חשוב מה יאמרו ההורים, לא חשוב מה יאמרו השכנים, לא חשוב מה יאמרו החברים......חשוב רק מה אני מרגישה, חשוב לי שילדי לא יחיו לפי דפוס של חיי משפחה שהוא לא אמיתי זה היה הרגע שקמתי ועשיתי מעשה.

שבור

New member
שרהל`ה

יא פולניה!!! מה יש לך עם כל המשואות האלה , מעבר לעובדה שהן קיצוניות מידי ולא תמיד תופסות לגבי כולם , החיים זה לא מודל וגם לא משוואה , אבל בכל אופן כל הכבוד על האומץ שגילית בסוף

צועניה-

New member
דברי טעם

המחשבה על מה הלאה, היא חשובה וצודקת לדעתי. ובכל זאת עצם הבחירה לא להמשיך בחיי נישואין לא יוצלחים, לבחור להתגרש היא היא הבחירה, אולי הראשונה שלך/שלנו, לא לוותר על עצמנו. החוויות שאנו עוברים בחיים, אנשים שאנו פוגשים באם ללמד אותנו גם משהו על עצמנו, וכל פעם אנו לומדים משהו חדש/נוסף גם מאותה חוויה. בהצלחה בתהליך השינוי - ``אנו חיים כדי להשתנות, ומשתנים כדי לחיות``

ronn29

New member
הסכמה

אין לי אלא להסכים איתך.במערכת יחסים חשובה הגמישות והפשרנות.עקשנות מובילה רק לכעס ,הכעס מוביל להורדת האמון ומכאן הדרך קצרה לניתוק וחיפוש אוזן קשבת אצל אדם אחר.באופי האדם שולט האגו ,מעט מאוד אנשים יכולים להביט על עצמם ולתקן את עצמם.רק אנשים בעלי מודעות עצמית גבוהה או בעלי מודעות רוחנית יכולים להגיע לרמה כזאת. כי מה מבדיל אותנו בני האדם מהחיות,לטוב ולרע כולנו בעיקר הגברים שולט יצר הכיבוש בין אם לכבוש אישה או לדרוך על גופות חברים לעבודה כדי להתקדם.קשה לשנות אופי של אדם שעוצב עוד בילדותו,הבעיה העיקרית בנישואין שכל אחד מנסה לשנות את השני במקום להשלים אחד את השני.יכול להיות שגירושין גורמים לשינוי אך זה מאוד נדיר.מי קם בבוקר ושואל את עצמו ``אילו טעויות עשיתי אתמול? כיצד אני יכול לתקן אותם?`` אי אפשר לשנות את דרך האדם.ושמא נאשים את האדם הראשון שאכל מעץ הדעת?

יפעת*

New member
את כל כך צודקת

כי בעצם יש לנו את הנטייה לבחור את אותן הבחירות בדיוק כאשר אנחנו מחפשים שוב בן זוג, או ללכת לקיצוניות השניה, לההפך המוחלט. צריך למצוא את נתיב הביניים, וכדי לדעת מה באמת טוב לנו, אנחנו צריכים לדעת מה הן הפשרות שאנחנו רוצים לקבל על עצמינו, מתוך בחירה של ``מה טוב לנו``, לעצור לרגע (ארוך) ולהסתכל פנימה. וזה לא תמיד כל כך פשוט, כשיש כל כך הרבה מסביב. גירושים הם צעד ראשון. מאחלת לך המון הצלחה בדרך שבחרת בה, מאחלת לך את הכוח להיות עוצמתית כפי שאת רוצה. יפעת

יויו.

New member
אין שחור או לבן!

החיים על פי יויו,מורכבים מגוונים של אפור. שביל הזהב ,פרופורציות. איך מוצאים אותם? ניסוי ותהייה! בהצלחה. יויו

למעלה