פרק 10 - הדחה בזימבבואה

JAMES DEAN

New member
פרק 10 - הדחה בזימבבואה

הערב הזוגות פוגשים את הסבון מזימבבואה, הסבון הכואב ביותר בעולם.
מי יקרצף עד שהסבון נגמר ולמי זו המקלחת האחרונה במירוץ?

ny22

New member
מנהל
צפייה מהנה
מקווה שהפעם יראו יותר את רן ובן

אני ממש אוהב את הזוג הזה וחבל לי שלא מראים אותו יותר :-\

סטילהוק

New member
הם כבר ממש מגזימים עם משימות החיפוש מחט בערימת שחת

מתחילת העונה בכל לג, ברובם בסופו, יש משימת מציאת מחט בערימת שחת שהיא משימת מזל לכל דבר. ועד שהבנות מיכל ועומר התקדמו כבר למקום השני וטיה ופיי למקום הראשון באה המשימה שהחזירה אותן שוב לאחור. אין יותר מעצבן מזה.

די כבר עם משימות החיפוש מחט בערימת שחת בכל לג, יש גבול לכל תעלול הפקה!!!

סטילהוק

New member
יהיה זה לימוד לקח לצמדים הבאים במירוצים העתידיים

לעולם, אבל לעולם לא מוותרים על משימה ונותנים לצמד אחר לעבור אותכם בזכות הפסד טכני כי ויתרתם להם. תראו מה קרה לרן ובן שרצו לעשות טוב, כי ריחמו על צמד המבוגרות, ואז הידרדרו אחורה עד שמצאו את עצמם אחרונים. ובסוף תראו לאיפה המבוגרות הגיעו בזכות הויתור הזה של הבנים, ולאיפה רן ובן...

אז אם מישהו מהצמדים העתידיים שצופה בעונה הנוכחית מתכוון ללכת בדרכם ולוותר על משימות לצמד מבוגרות כי הן מזכירות לו את אמא שלו, שיזכור מה קרה לרן ובן בעקבות הויתור המטופש הזה שלהם.

ואגב, גם האם ובתה ויתרו למבוגרות על המשימה במשימת הפינגווינים, וגם הן כבר לא במירוץ.

אין לי בעיה עם מי שמעדיף להיות בן אדם ולא חרא של בן אדם, אך יש גבול בין להיות בן אדם לבין לוותר על משימה לטובת צמד אחר שהגיע להתמודד במירוץ בדיוק כמוכם ולא מגיעים לו שום הנחות, בטח ובטח לו קבלת ניצחון טכני במשימה כי ויתרתם להם על המשימה. זה כבר לא להיות בן אדם, זה לצאת טיפש ופראייר.

פרארי1

New member
יש פה עוד לקח

כל דיבורי ה"תעשה טוב, תקבל טוב", "הכל כתוב" ושאר משפטי עידוד עצמי, הם לא יותר ממשפטי עידוד עצמי ותו לא.
&nbsp
&nbsp

ny22

New member
מנהל
בן ורן

כל כך אהבתי אותם

מה זה חבל לי שהם הלכו.
מה שכן - מגיע להם ח"ח על הגישה שלהם
- תמיד אופטימיים ותמיד עם חיוך

AA86

New member
לא יודע למה דובר על הסבון הכואב בעולם

בפרק זה לא הוזכר בכלל, מה שכן, זה מחזור של משימת החמאם שהיתה בעונה 3.

סטילהוק

New member
כי כל דבר אצלנו בישראל מקבל נופח בהגזמה פרועה

לא מדובר כלל בסבון כואב, מדובר בכך שבשביל להשיג במהירות האפשרית את הציפור השחורה שבתוך אחד מחמשת הסבונים הגדולים היה על הצמדים לשפשף את הליפה עם הסבון חזק על העור של שותפיהם לצמד על מנת לסיים מהר יותר.כמו שעשתה פיי לטיה, כי היה להן עצור.

RossieL

Active member
זימבאבווה HERE WE LEAVE

נבחרת המתמודדים הולכת ומצטמצמת ואנו מתחילים לראות היווצרותה של חמישיה מובילה.
מובילי החמישיה די ברורים, אבל השאר, כל כך דינאמי וכל כך משתנה והכל הכל עוד יכול לקרות.

גם הפעם, אתחיל מהסוף, מההדחה של רן ובן.
ציער אותי שנאלצו לעזוב, אבל, השם לא תמיד כדי לסייע, מסתבר [טוב, אולי יותר לקארין ואריאל] ואם היו פשוט מתמקדים במירוץ, סיכוי טוב שעדין היו בו.
חבל, באמת חבל, אבל אלו חוקי המשחק.

החזקים והפייבוריטים שלי - חביב ויצחק, סיד ואיל
לעת עתה הם נותנים עבודה.
הם עונים על כל מה שצריך: מצחיקים, מעצבנים, חדורי מטרה ובעיקר- חזקים.

הפתעת העונה שהולכת ומתעצמת: טלי וגילי
וואו, פעם שניה שהן מקום שלישי על השטיח.
לא מובן מאליו בכלל!
הן נשברות וקמות, ממש נחום- תקום.
רוחן לא נופלת גם כשהיא קצת מועדות. הן מתעשתות וחוזרות אל עצמן ועושות הכל כמו גדולות.
אין ספק, דוגמא ומופת לכל מי שצופה במשחק וחשב פעם לגשת למיונים וחשש שבגלל גיל, משקל, כושר - לא כדאי לו.
אז הן ההוכחה שהכל אפשרי. שנאמר: אין דבר העומד בפני הרצון!

הרמת הגבה של התכנית- אביעד ועדן.
ווי, לא שמעתי את עדן צורחת, מתלוננת, מסנג'רת את אביעד.
נהפוכו, הפעם היא היתה שותפה.
במשימת כדי המים, הם היו בזה לגמרי יחד.
כן, היו מתוסכלים, אבל לא איבדו את זה. [טוב, בעיקר לא איבדה את זה].
ואז במשימת הסבון - איך שהיא סבלה לה שם בשקט.
אני לרגע חששתי לה, רק חיכיתי לצוויחה.
אז עדן, שיחקת אותה בפרק הזה.
תמשיכי כך ואני יותר מאשמח לכתוב על ההתקדמות ��

המאמי של המירוץ היו ונותרו, בעיני, אריאל וקארין.
באמת, הם זוג כל כך מתוק, עד שלפעמים אפשר לקבל התקף סכרת, אבל מהר מאד מתאזנים ופשוט אי אפשר לא לאהוב אותם.
שיתןף הפעולה ביניהם, הכבוד שהם רוחשים האחד לשני, יכולת ההכלה, ההבנה את הקושי בהתמודדות, הפירגון והתמיכה.
אריאל כל כך התקשה במשימת הצייד, לרגע היה נדמה שהוא מתכוון לוותר, אבל קארין היתה שם, בשבילו, הם לקחו זמן מאד יקר, אבל היא לא ויתרה לו שיוותר לעצמו והם עשו זאת, בסופו של יום, כמו גדולים.

ורק כמה מילים בנוגע למשימת הסבון
לא יודעת כיצד אני הייתי שורדת [אם בכלל] משימה כזו.
מים קרים וגוש סבון בתוך שק ליפה ששורט וחורט בגוף.
ניסיון לייצר משימה שהיא פיזית ומזל ... כאילו כייפית, אבל אחת שהיא כלל לא.
מזל שפינקו אותם בשייקים, קצת עוררו אותם והזריקו להם בוסט של אנרגיה.
ובכל זאת, כולם עשו זאת ואפילו הצליחו להגיע לשטיח של רון.
נקיים אך מרוטים כמו תרנגולים ��

ומה לגבי שאר הזוגות?
טיה ופיי מרגישות פגועות מכך שכבר נקודת עצור שניה מאותם הזוגות.
הללללו, זה המשחק.
גם אתן מנסות לעצור זוגות.
"לא אישי" אתן אומרות, גם האחרים אומרים לגביכן את אותו הדבר.
אתן חזקות ומאיימות ורוצים אתכן בחוץ.
לגיטימי.
רק אל תשכחו שהגעתן לתחרות, לא לקייטנה.

אוראל וניסים
ווי, כמה קיטוריישן, אלוהים.
ניסים, אם רצית לנוח ולהפעיל רק את שריר היד, היית צריך להישאר בבית.
לא, באמת, אתה חמוד, אתה מצחיק כשאתה מצחיק וגם כשאתה מתרגז, אבל לא יכול להיות שתנסה להפעיל רק את אוראל [ווי, אתה מזכיר לי במידה מסוימת את עדן...]
יאללה, מקווה שבפרקים הבאים נראה אותך פחות מקטר ויותר עושה.

עומר ומיכל
שתי ברביות אבל, לזכותן ייאמר, הן נחושות. ולמרות כל נקודות השבירה, הן עדין במירוץ. קטנות קטנות אבל ממזרתות.

לסיכום: פרק טוב, נחמד, לא כזה שגרם לי לשבת מתוחה בסלון, אולי רק רגע לפני ההדחה כשלא היה ברור מי מגיע ראשון אל שחר לשטיח, ובאמת חבל לי על רן ובן, אבל, זה המשחק וברכות לניסים ואוראל, ושיקחו את המקום הלפני אחרון כנורת אזהרה, כי בהתנהלות כזו, בפעם הבאה יהיו הם אלו שיעלו על המטוס חזרה הביתה.

יאללה, כמעט שבת, יש מה לעשות.
שבת שלום לכולם ונתראה אחרי הפרק של יום רביעי.

ny22

New member
מנהל
שבת שלום!!

אהבתי מאוד את הניתוח שלך...
אני הייתי בעד בן ורן ועכשיו אני מחכה לראות בעד מי אני אהיה

סטילהוק

New member
לי זה דווקא מובן מאליו טלי וגילי שכבר ויתרו להן על 3 משימות

כך שלא פלא שהן התקדמו לראש המירוץ ומגיעות לשטיח של רון שחר בין הצמדים הראשונים, כל צמד שהיו מוותרים לו על 3 משימות כבר היה במקום הראשון אפילו. שלא לדבר על כל העזרה שהן מקבלות מההפקה בכל אותן משימות "מזל" שמשום מה נראה לי שנתפרו במיוחד עבורן. קשה לי מאוד להאמין שהן מגיעות למשימת מזל של חיפוש מחט בערימת שחת עייפות ותשושות ומוצאות בשנייה את המחט שההפקה הכינה להן בכדי שלא ייצטרכו לעבוד קשה ולחפש שעות, כמו במשימת הר הזבל, או במשימת הסבונים האחרונה, שכבר על הסבון הראשון יצאה להן ממש "במקרה" הציפור השחורה, והן יכלו לנסוע ישר לפיטסטופ ולהגיע בין הראשונים לשטיח של רון. מה הבעיה להפקה לסדר שבכל 5 הסבונים שלהן ישימו ציפור שחורה? מישהו שם בכלל טורח לבדוק את זה שאין גם בשאר הסבונים האחרים את הציפור? ממש לא. בדיוק כמו שאף אחד לא יכול לבדוק אם הנהגים הצמודים שההפקה הצמידה לכל צמד במירוץ העונה לא מקבלים הוראות מההפקה לעכב צמדים מסויימים ולקדם צמדים אחרים, ובגלל זה אנחנו רואים למשל את ניסים ואוראל, עוד יקירי הפקה מובהקים שכבר ניצלו מהדחה אחת וכנראה שיינצלו מהדחה נוספת גם בפיטסטופ השני והאחרון במירוץ ללא הדחה "שנקבע מראש", שייפול ממש "במקרה" שוב בדיוק עליהם או על טלי וגילי או על צמד אחר מיקירי ההפקה שבולע את זמן המסך של כל שאר הצמדים שאינם יקירי ההפקה, מגיעים למשימה הבאה למרות שנשארו אחרונים במשימה הקודמת לפני הצמדים שעזבו מזמן את אותה המשימה והיו אמורים להגיע הרבה לפניהם למשימה הבאה, אך כנראה הנהג הצמוד שהצמידה להם ההפקה דואג לסובבם, כמו שראינו באיזו קלות הוא יכול לטעון שאיבד את הדרך ונסע "בטעות" לכיוון השני בדרך לפיטסטופ בפרק האחרון, ולמרות זאת הם הגיעו פני רן ובן, שיצאו דקה אחרהם, ועל ידי כך לעכבם עד שיקירי ההפקה שלא מפסיקים לריב ביניהם על שטויות ברסק יסיימו את המשימה הקודמת ויגיעו לפניהם למשימה הבאה, כמו למשל למשימת דו-קרב הגולם והפרפר, שאליה למרות שיצאו אחרונים הם הגיעו הפלא ופלא לפני מיכל ועומר ורן ובן שיצאו הרבה לניהם והשאירו אותם מאחור. אך אז אני שואל את עצמי למה לא מראים מה קורה עם מיכל ועומר בדרך, כי ברור שהנהג הצמוד שלהן שהצמידה להן ההפקה מעכב אותן בדרך למשימה הבאה, או טוען שטעה בדרך ונסע לכיוון השני, או אלוהים יודע מה, ואז הן מגיעות אחרי ניסים ואוראל למרות שיצאו מהמשימה הקודמת הרבה לפניהם. וזה גם יכול להסביר למה בקושי מראים אותן בין משימה למשימה, כי ההפקה לא רוצה להראות לצופים מה קורה בדרך עם הנהג הצמוד שהצמידה להן. ולמרות זאת הן לא מוותרות ולא מרימות ידיים ונתנות בראש ומצליחות להיחלץ מהדחה ברגע האחרון, למרות שיש לי תחושה שההפקה עושה הכל שהן יודחו.

תגיד שמת לב שבמשימה של שטר

האם ובת סיימו לפני מיכל ועומר אבל ראה איזה פלא הן הגיעו לשטיח לפניהן אז להפקה הייתה הזדמנות מושלמת להדיח אותן והנה הן עדיין איתנו

סטילהוק

New member
במשימת השטר הבנות יצאו שנייה אחריהן והשיגו אותן בדקה ה90

ואגב, כבר מתחילת העונה הנוכחית רואים ומרגישים שגם העריכה של הפרקים כולה עריכה מגמתית ובשקושי מראים את מיכל ועומר, שמקבלות אולי הכי פחות זמן מסך מכל שאר הצמדים במירוץ. ומספיק להשוות בין זמן המסך שמקבלים יקירי ההפקה ניסים ואוראל שגם הם משתרכים מאחור, לעומתן, בכדי להבין עד כמה העריכה מגמתית העונה. אך כמו שכבר אמרתי, לפעמים התוכניות הזדוניות של ההפקה לקדם ולהשאיר במשחק צמד פייבוריטים על חשבון צמד אחר מצליחות לה ולפעמים לא. בגלל זה הרבה פעמים בריאליטי בכלל ובמירוץ בפרט, יש הפתעות שאף אחד לא צפה ומגיעים לגמר צמדים שאף אחד לא האמין שיגיעו. וזאת למרות התערבותה של ההפקה, ולא בגינה. כי תהיה בטוח שאם זה היה תלוי אך ורק בהפקה, תמיד היו מגיעים לגמר שלושת הצמדים יקירי ההפקה ולא הצמדים שבאמת היו אמורים להגיע לגמר לולא התערבות ההפקה. אך לפעמים זה כן מצליח להפקה, ואז גם אין הפתעות.

כן אבל אם זה היה הפוך אתה בטוח

היית מקטר על זה

בקשר לזמן מסך אני מסכימה איתך וזה אותו זמן מסך של זוגות שכבר עפו

בכל אופן לדעתי היקרים של הפקה יותר מעניינים בגלל זה הם זוכים לזמן מסך רב יותר . ושים לב לא בהכרח מדובר בזוגות שאני אוהבת כי את הדתיים ,סיד ואיל ,אביעד ועדן אני לא אוהבת אבל אני לא יכולה להכחיש שהם יותר מעניינים מעומר ומיכל ומכל השאר שכבר עפו
(למרות שלצערי גם בן רן שאני כן אוהבת לא היו מעניינים)

סטילהוק

New member
לא, זה לא.

האם והבת שהודחו לפני בן ורן קיבלו לפחות פי 2 זמן מסך ממיכל ועומר, ואפילו את המריבות המטופשות שלהן טרחו להראות לנו על חשבון הבנות. וגם נוי והדר שנאלצו לפרוש מהמירוץ, למרות שהעריכה הציגה את פרישתן כהדחה רק בכדי ליצור מתח, קיבלו יותר זמן מסך ממיכל ועומר. שלא לדבר על רן ובן שקיבלו הרבה יותר זמן מסך מהבנות, ואפילו כשנשארו אחרונים והשתרכו מאחורי כולם טרחו להראותם.

ותסלחי לי מאוד, אך "מעניינים" זה עניין של טעם אישי, מי שאותך מעניין לא בהכרח מעניין גם אותי או מישהו אחר מהצופים, כל אחד וטעמו האישי וצמדים שהוא יותר מתחבר אליהם או פחות מתחבר אליהם. ואני דווקא כן אוהב את הדתיים וכן מתחבר אליהם, למרות שמרגיז אותי שבעריכה מנסים לקשר בין אלוהים להצלחתם במשימות.

כבר ציינתי בתחילת העונה מי הצמדים הפייבוריטים שלי, וזה ממש לא השתנה במהלך המירוץ. עדיין הצמדים הפייבוריטים שלי הן טיה ופיי, עומר ומיכל ואריאל וקארין. שאר הצמדים פחות מעניינים אותי ואני לא מתחבר אליהם, שלא לדבר בכלל על אלה שמרגיזים ומעצבנים אותי כמו צמד התאומים האוחצ'ות חביב ויצחק.

בדקת עם סטופר ?

לדעתי בגלל שאתה אוהב אותן נראה לך שמראים אותן הכי מעט
אני מסכימה איתך שמראים אותן מעט אבל לא מעט מכל מי שהודח

נו ומה עם זה שהראו לנו שמיכל לא רצתה לעשות את משימה הבשר ואת הערות שלה על הזוגות ?

זה נראה לי יוצא כמו יהודית וזוהר

אתה צודק שעניין זה עניין של טעם
אבל כבר הסברתי לך שחלק מאלו שנחשבים מעניינים אני לא אוהבת אולי הייתי צריכה לכתוב לך שהם לא מעניינים אותי אבל אני מבינה למה הפקה חושבת שהם מעיינים ולכן נותנת להם זמן מסך ואולי גם עוזרת להם לדברייך
(ושוב אותי רן בן כן מעניינים אותי למרות שאני יכולה להבין
למה הפקה לא חושבת כמוני )

סטילהוק

New member
הקטע עם הבשר היה רק פרק אחד

וגם זה היה רק בכדי להוציאן רע בעיני הצופים.

תאמיני לי שכמי שצפה באינספור תוכניות ריאליטי ומירוצים מכל הגרסאות בעולם אני כבר יודע לזהות מתי ההפקה רוצה בטובת מתמודד או צמד ומתי היא רוצה ברעתו ועושה הכל להציגו רע, כולל להשתמש בכל רגע חולשה של שלו ולצמצם את זמן המסך שלו לכמה שרק ניתן. זה קורה בכל תוכנית ריאליטי ישראלית ולא רק במירוץ למיליון. בגלל זה יש מתמודדים וצמדים יותר זכורים וכאלה שפחות ומה שעושה את ההבדל זו כמות זמן המסך והחשיפה שהם מקבלים בתוכנית. ומי שמחליט מי יקבל יותר על חשבון מי שיקבל פחות זה אך ורק העורך של התוכנית. קרי, אם העורך לא אוהב צמד מסויים, ולא משנה בכלל מה הסיבה, הוא יעשה הכל באמצעות עריכה מגמתית בכדי להשכיחו מהצופים, אם זה בצמצום זמן מסך, אם זה בהתמקדות בחולשותיו על פני התמקדות בקטעים הטובים שלו, ואם זה בהבלטת הפייבוריטים שלו על חשבונו. ולכן אני כבר מזמן לא מתרשם מעריכה, לא נופל בפח המגמתיות שהעורך של התוכנית מנסה להוביל, ולומד לראות מעבר למניפולציות המגמתיות של העריכה, לא שבוי של הכיוון המגמתי שהעורך של התוכנית מנסה לכוון ולהוביל אותי ואת כל יתר הצופים אליו. ולא רק במירוץ, בכל תוכניות הריאליטי שבהן אני צופה. וזה מה שעושה את ההבדל בין מי שצופה בריאליטי רק בשביל לצפות, לבין מי שכבר יודע לקרוא בין השורות של העריכה המגמתית ולזהות מה מסתתר מאחוריה, וגם מבין את מה שהוא רואה.

אך בשביל זה צריך לצבור ניסיון של שנים בצפייה בתוכניות ריאליטי, ומי שעדיין טירון בתחום הצפייה בריאליטי ויצא לו לצפות פה ושם רק בכמה עונות בודדות, לא יבין בכלל על מה אני מדבר, ואיזה הבדל ענקי יש בין צפייה רק בכדי לצפות לבין צפייה עם הבנה גם במה שצופים.

אתה זה שהזכרת את ריב של יהודית וזוהר

ולא דברנו אם הקטע מוציא אותן טוב או לא
אלא אם מראים אותן או לא

אז נשאלת השאלה למה הפקה נגד /או לא בעד מיכל ועומר
וזה צריך להיות רק הגיוני שאם הפקה היו חושבים שהן מעניינות אז הם היו בעדן הם היו מראים אותן יותר

איפה ראית שאני לא מסכימה איתך שעורכים בוחרים לערוך איך שבא להם ויכולים להימנע מלהראות קטעים לא טובים של מתמודדים האהובים עליהם והפך
אני רק אומרת שלדעתי עומר ומיכל הן לא הצמד שהפקה הכי לא אוהבת כמו שאתה טוען (מקבלים פחות זמן מסך)
כי אם זה היה נכון הן היו עפות מזמן במקום זוגות שעפו (להוציא נוי והדר שעפו בגלל פציעה)

אבל כן מאלו שעכשיו נשארו אני חושבת שהפקה תעדיף שהן יעפו כי שאר מביאים יותר עניין
ושוב לא שאני מעדיפה זוגות אחרים על פניהן
אלא בגלל שלכל זוג יש איזה משהו מעניין
נגיד אביעד ועדן שאני ממש לא אוהבת
אבל התנהגות המעצבנת של עדן יותר מעניינת
מאשר התנהגות של מיכל ועומר שדי סבבה אחת עם השנייה
ואין מה לעשות צופים (ושוב לא אני ) מעדיפים שיש אקשן בין הזוגות מאשר רוגע

RossieL

Active member
מי מצדיק את הצפיה במירוץ

בהמשך לדברים שכתבתי, נתקלתי הבוקר במאמר של ג'ני דנסון.
כדי לא לפגום בדברים, פשוט מעתיקה ומניחה.

הדמות הכי מעניינת ומצחיקה של המרוץ למיליון היא גילי - (חלק מהצמד גיליוטלי) שגם אם אתם משתייכים לאותם אנשים שמשקרים לכולם ואומרים שאתם לא רואים מרוץ, אין סיכוי שפספסתם אותן - זוג חברות שעברו את גיל 50 ומצליחות לאזן בצורה מושלמת בין ציניות יבשה וכעוסה לבין עולם קסום שכולו פיות ועננים ורודים.

בהתחלה גילי הוצגה לעולם כאמא של ירדן וויזל, זו שרצה למיליון לפני שנה כחלק מהצמד אן וירדן והיום מתחזקת קריירה כאושיית רשת עם 170,000 עוקבים. אבל גילי מוכיחה את עצמה שמי שעוקפת את הבת שלה ככוכבת רשת, לפחות בסיכויים שלה לזכות לחיקוי בארץ נהדרת, למרות שבהצלחה להם עם הניסיון הזה - היא דמות כל כך קיצונית שלא ברור מה עוד אפשר לעשות כדי לצחוק עליה. החלק הטוב ביותר הוא העובדה שהשתיים מוכיחות שהן הרבה יותר מליהוק מצוין למשבצת ה"מבוגרות", ובניגוד לזוגות שהיו באותו טייפ קאסט בעונות האחרונות - להן יש סיכוי ממשי להגיע לסוף. והסיבה לכך היא גילי, שמעופפת על חד קרן ממשימה למשימה ומפנקת אותנו בראיית עולם שנלקחה היישר מתורות רוחניות שאנשים נאבקים לאמץ כבר אלפי שנים, או מרשימת התסמינים של כדורים פסיכיאטרים. הנה כמה מהתכונות שכולנו צריכים ללמוד ולאמץ מגילי:

האחיזה שלה במציאות מקרית למדי
אחת הבעיות שמפילה זוגות חזקים היא דווקא העובדה שהם חושבים יותר מדי ומלחיצים את עצמם בכל משימה. כאילו, הם במרוץ, המטרה שלהם היא לסבול למען ההנאה שלנו, אבל בעולם בו כולם צורחים כי הם צריכים להתמרח בחומר שמיוצר במעי של פילים ("קקי שעדיין לא הוקק" ע"פ מיכל) נראה שגילי מצליחה למצוא את הטוב בכל דבר - מורחים את טלי בג'יפה מסריחה? נהדר! תמרחו לה על כל הגוף, זה בטח יעזור לה לכאבים! מטפסות עליה חיות מלחיצות שגורמות לשאר המשתתפים לחרבן במכנסיים? איזה כיף שיש מיטה שאפשר לנוח עליה, ועוד לקבל מיני מסאז'. להאכיל תנינים? הבעיה היחידה היא שגילי לא יודעת איך קוראים להם, אבל גם לזה יש פתרון - פסססטטט פססטטט של חתול. מה? יש להם אוזניים, עובדה. תודו שזו דרך מדהימה לראות את העולם, כי עם כל הכבוד לאנשים שמספרים שהם מחפשים את הטוב בכל דבר, גילי באמת עושה את זה. גם אם "זה" אומר להסביר לטלי שהן קיבלו עצור בגלל שהן זוג חזק, ולא זוג שאף אחד לא ציפה לפגוש אחרי נקודת ההדחה הראשונה. אתם אומרים שהיא לא מחוברת למציאות? אין בעיה - אתם תישארו עם המציאות שלכם ועם החיבור הקדוש, נראה לאן תגיעו. בהצלחה עם הציפרלקס.

היא לא מסוגלת לחשוב שלילי
אנשים תמיד אומרים "תחשוב טוב יהיה טוב", אבל גילי לא צריכה להגיד לעצמה כלום, כי היא פשוט לא מסוגלת, טכנית, לחשוב אחרת. זה בדיוק המקום בו העולם הקסום, הצבעוני והפסיכודלי שלה משאיר אבק פיות לכל שאר הזוגות. גם ברגע בו היא נשברה ובכתה (האגדה אומרת שעל כל דמעה שמזילה גילי, מלאך מסטול מאופיום מאבד את כנפיו) היא מיד התעשתה ונזכרה שהיא רוצה להישאר במרוץ. כן, אדם אחר היה מוותר ומבין שמה שלא הורג אותך עלול לפצוע אותך קשה, לגרום לטראומות או לאשפז אותך בבית חולים זמבי (זמביני? זמביוני?) אבל גילי זימנה אליה את אלוהי הסוד הכמוס לפרה ולסוס והוכיחה שהיקום מקשיב, והיקום בתמורה שלח לה זוג שלא יודע איך לעזאזל נוצר צבע ירוק. אני בטוחה שאם גילי תעצום את העיניים חזק חזק היא גם תצליח לבקש את דרכה עד לחמישייה הראשונה, רק בכוח השקר העצמי. חיוביות מוגזמת? אין דבר כזה. או איך שאומרים בגן עדן - המציאות שווה בדיוק את איך שאנחנו תופסים אותה. לא פחות ולא יותר.

היא לא מסוגלת להיות שיפוטית
בניגוד לזוגות אחרים שצורחים אחד על השנייה על כל טעות או קוראים לעצמם בכינויים מורידים כמו "זוג נאחס", גילי היא ילדה מקסימה שכלואה בגוף של אישה בת 50+ שכלואה בתוך ענן שעשוי צמר גפן מתוק. זו בכלל לא אישה. זו מטריושקה רוסית של דמויות מסרטים מצוירים שבכל פעם שפותחים אחת מהן, קופצת החוצה דמות נוספת, והפלא ופלא -היא יותר אופטימית מהשנייה. גילי היא ה-WING MAN הטוב ביותר שיכלה טלי לבקש. היא מחבקת, מתרגשת, מכילה וקוראת לה מלכה בכל צעד. ובניגוד לאנשים שמנסים "לתקן" את מי שאיתם, גילי לא מנסה להעביר את טלי מהצד האפל גם כשהוא מאד אפל, וגם כשטלי אומרת ועושה דברים שיכלו להרוס לכל אחד אחר את המורל, גילי מוצאת דרך לא רק להתעלם ממנה, אלא גם להרים אותה חזרה. גם כשטלי אומרת שגילי עושה לימונים מלימונדה וכל מה שהיא מצליחה לעשות זה ביטר למון, גילי לא מנסה להסביר לה שיש דרך טובה יותר לחיות את החיים, היא לא בעסקי התיקונים, היא בעסקי שחיית גב לא מאומצת בתוך בליל המחשבות שלה, ומבלה את זמנה בצורה מועילה יותר מהרגשה רעה ופחדים: חולמת איך היא לוגמת קוקטייל אננס על חוף קאריבי ורוקדת סלסה לצלילי השקיעה. כולנו צריכים להיות גילי.

היא מאד מאד מוזרה
העובדה שלפעמים קשה לעקוב אחרי קו המחשבה שלה כי הוא נראה כמו ציור של פיקאסו לא אומרת שגילי לא אינטליגנטית. למעשה גילי מוכיחה פעם אחרי פעם שהיא הרבה יותר חכמה מרוב הזוגות. היא זוכרת את כל מה שצריך במשימות זיכרון, יודעת מתי לווותר ומתי להתעקש, תמיד מוצאת דרכים לצלוח משימות בקלילות ומראה קליטה חדה ונכונה של המצב, שלא לדבר על רמת אינטליגנציה רגשית שמאפשרת לה להתחבר לאדם כמו טלי מבלי שטלי תרצה לנעול אותה בארון. עובדה, כל ה"חזקים" מאחוריה, מנסים להבין איך להדליק רדיו, לא יודעים מה זה כנסת ישראל ובאופן כללי מסתובבים ברחבי העולם ללא היכולת לנווט ימינה ושמאלה.

בסופו של דבר הדרך המנצחת, גם במרוץ למיליון, וגם במירוץ החיים, היא היכולת להרים את עצמך ואת האנשים שסביבך ברגעי משבר. זה לא מזל, זו יכולת. ולגילי יש אותה. אני לא אתפלא עד תום המירוץ היא תצבור קהל מעריצים מאמין ותתחיל סדנאות של חשיבה חיובית שיתקיימו בתוך בניין נטוש ומלחיץ בפלורנטין אותו היא תקשט עם כמה עציצים ותקרא לזה גילילנד.
ומי תהיה הראשונה לקנות כרטיס לסדנה שתדרוש מכולם ללבוש רק ורוד?
אני! מי בא איתי?
תשובה: אניייייייייי

למעלה