פתיחת XLSX ב-OPEN OFFICE, אפשרי?

ilan316

New member
פתיחת XLSX ב-OPEN OFFICE, אפשרי?

האם ניתן לפתוח קבציי אקסל 2007 - XLSX.* ( גליון בגודל של 1048576 שורות) , ב-OPEN OFFICE? לעומת 65536 שורות שמיוצר ע"י OFFICE 2003 ומטה. למעשה הצלחתי לפתוח גליון XLSX ב-OPEN OFFICE אך הוא ישר ההמיר לי אותו ל- 65536 שורות.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אם לא תקבל תגובות טובות מזו שלי . . .../images/Emo43.gif

אזי, למיטב ידיעתי, כמות השורות שניתן להציג ב-"OO" נשאר כשהיה [65,536]. כמות העמודות גדלה מ- 256 לכדי 1,024 אבל גם זה עדיין רחוק, מאד, מ- 16,384 העמודות של "אקסל 2007".

מיכאל אבידן

Member
מנהל
ואת כל זה אתה מצפה ממשתמש רגיל ../images/Emo35.gif...../images/Emo43.gif

והאם קראת את ה"הסתייגויות" שמוצגות בקישור - או בקישור משנה - שהצגת
כש-"MS OFFICE 2010" עומד להיות משווק, בעוד זמן קצר ביותר, - ניתן לרכוש את גרסת הסטודנט של "MS OFFICE 2007" בכ- 399 ש"ח. הייתי מעוניין לשמוע דיעה בלתי
משוחדת, ממשתמשים רגילים, - במה הם היו בוחרים.

מה התוכנה המתאימה ?

כששואלים אותי האם אופן אופיס היא תוכנה רצינית , בהכירות איתה. אני יכולה לענות שהיא תוכנה טובה הנותנת מענה לרוב המשתשמים. ברור לי שאם יש אנשים שעובדים עם קבצי אקסל גדולים במיוחד או משתמשים ב-VBA . ההמלצה היא להשתמש במיקרוסופט. לא נבקש מכל אחד לתכנת את האפליקציות שלו. מצד שני רוב המשתמשים יכולים להשתמש ב-WRITER ,CALC או IMPRESS ולהסתדר מאוד יפה. אני משווה את הבחירה לרכישת מכוניות. אם אני נוסעת כל יום 3 ק"מ עם הרכב שלי לעבודה בעיר, אני לא צריכה לרכוש ג'יפ ! במחשבים, רוב המשתמשים צריכים תוכנות אופיס ,אבל לא כולם צריכים את אקסל 2007 ...

נתנאל531

Well-known member
ברור שלא

אני לא מצפה מאנשים שיבנו את OpenOffice מקוד מקור, מדובר על האפשרות העקרונית, סך הכל גם מסמך גליון אלקטורני במידות כל כך גדולות הוא לא דבר מצוי למתשמש הרגיל. יש גירסת Office ללינוקס? לפחות שאפשר יהיה לנסות את הדמו...

מיכאל אבידן

Member
מנהל
רחוק מהמציאות . . .../images/Emo43.gif

אינני יודע את מי אתה מכנה "משתמש רגיל". לרוב רואי החשבון יש קבצי א'קסל' בממדים ענקיים. [בני הוא רואה חשבון וחכן יש לי מושג במה מדובר] לא אני ולא הוא מכירים רואה חשבון שמתמצא גם בתכנות קוד פתוח. אין לי דבר וחצי דבר נגד חבילת "OO" - אבל חשוב
לזכור שהיא היתה מאד אטרקטיבית כשחבילת "MS OFFICE" עלתה כמה מאות דולרים
אבל, במחירים שהיא נמכרת היום - המממממ...

מיכאל אבידן

Member
מנהל
העלות היא "רק" 146 $ . . .../images/Emo43.gif

וזה הרבה יותר זול, בהרבה, מ-3 שעות של תכנת כדי לבצע שינויים בקוד המקור. מי שמעוניין יכול להוריד - ללא עלות כלשהיא - את גרסת "אופיס 2010 בטא" שלכל הדיעות פועלת יפה מאד. קישורים לרכישה + קישור להורדת "2010" ניתן למצוא באתר 'מיקרוסופט'.

xroeeh

New member
אתה מהלל כל כך את Excel

אבל אתה לא באמת מכיר חלופות אחרות, לדעתי, Excel הפסיק להיות מוצר נחות עם היציאה של גרסה 2007, עכשיו הוא רק תוכנה חלשה יחסית לתוכנות אחרות (גם Calc חלש אבל לפחות אף אחד לא מהלל אותו כמו שאתה את Excel). נסה קצת את Gnumeric ותראה איך גליון אלקטרוני צריך להיראות, הוא לא רואה את Excel ממטר מבחינת פונקציות (שלא לדבר על סטטיסטיקה ששם Gnumeric משתמש ב R על מנת לבצע את פונקציות הסטטיסטיקה שלו) ומבחינת עבודה עם גרפים (הוא סוף סוף מכניס סדר לגרף). לגבי גודל גיליון, הוא מגיע גם למעל ל 8 מיליון שורות... והוא לא היחיד, ישנם עוד גיליונות אלקטרונים אחרים, זה ש Excel נפוץ לא אומר שהוא כזה טוב... רועי

מיכאל אבידן

Member
מנהל
יפה שאתה מחליט מה אני מכיר ומה לא . . .../images/Emo43.gif

ולכן אגיב בדרך הכי קצרה שאוכל... "Gnumeric" לא נולדה אתמול - גם "OpenOffice", - לא. "Gnumeric" מותקנת אצלי ב-2 מחשבים ["OpenOffice" היתה מותקנת והוסרה מסיבות השמורות עמי]. מדבריך משתמע שניתן לדמות את "Gnumeric" ל"וולוו XC60" ואת "אקסל 2007" ל"מאזדה 3". [בכוונה לא דימיתי ל"מרצדס" ול-"מאזדה2"]. וראה זה פלא - ה"וולוו" מוצעת חינם
אין כסף, לכל דורש, ואילו המאזדה עולה 146 $. לא אכנס, כאן, לנושא הורדות פיראטיות של משתמשים פרטיים אבל אומר שהארגונים שאני מכיר, ואני מכיר 2-3 ארגונים, משתמשים ב"אופיס" ומחזיקים ברישיונות. ניסיון לטעון ש- "Gnumeric" לא מוכרת דייה - לא תוכל לסנגר עליה. בזאת סיימתי את טיעוניי את הדיון ב'אשכול' זה.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
"ברחה" לי השורה הכי חשובה . . .../images/Emo43.gif

צריך היה להיות כתוב: וראה זה פלא - ה"וולוו" מוצעת חינם אין כסף, לכל דורש, ואילו המאזדה עולה 146 $ ובכל זאת כל מכונית שלישית
בארץ היא "מאזדה" ולא "וולוו".

xroeeh

New member
אם כל רכב שלישי שנקנה הוא מאזדה 3

האם זה אומר שהיא רכב טוב? כי להבנתי זה רק אומר שכל רכב שלישי שנקנה הוא מאזדה 3, לא יותר ולא פחות...

מיכאל אבידן

Member
מנהל
או שהעם מטומטם . . .../images/Emo43.gif

ואתה - וגם אני [עם "מאזדה 6"] - אנחנו חלק מאותו העם. סבא שלי אמר לי פעם - אם מישהו, במסיבה, אומר לך שאתה שיכור - דלג הלאה... אם שניים טוענים זאת - דלג, דלג... אבל אם מעל 60% מהנוכחים [קרי בעלי ה"מאזדות"] אומרים שאתה שיכור - לך לישון. והמבין יבין...

GNUMERIC , EXCEL או CALC ?

מעניין, לא נולדתי אתמול ולא מכירה את GNUMERIC ? הסתכלתי מהר, מעוניינת שתספרו יותר. מה עושים עם התוכנה ? למי זה מתאים ? מה קורה בעברית ? במה היא טובה יותר מאקסל או CALC ?

תשובה מיותרת

ברור שאני יכולה לנסות בעצמי. אבל מעניין לשמוע מאנשים שמכירים את דעתם. אישית פעם ראשונה שאני שומעת על התוכנה ואני סקרנית לקבל מידע נוסף. תודה

BravoMan

Active member
יצא לי לגעת מעט מאוד בתוכנה הזו

ובכלל שימוש שלי בתוכנות אופיס מוגבל, אבל, היתרון היחיד שראיתי בה מול Calc של OO זה שהיא יותר קלה מבחינת צריכת משעבים (מעבד + זיכרון) הסיבה שנתקלתי בה בכלל הייתה כי התקנתי Xubuntu - הפצה קלה למחשבים חלשים ושם ה-OO הכבד יחסית מוחלף ב-AbiWord ו-GNUMeric.

xroeeh

New member
אבל זו תשובה מדוייקת

במיוחד שכאן מדובר בתוכנה קלה שניתן להתקין באופן חופשי על המחשב ולנסות לבד. הרי את חוות הדעת שלי על התוכנה אני כבר כתבתי מעל, אני חושב שהיא טובה יותר בכמעט כל פרמטר. לגבי השאלות שלך, הרי מרביתן הן שאלות של תחושה אישית, שאלות כגון, למי זה מתאים? יקבלו תשובה כגון, לי זה מתאים, או לחילופין מה עושים עם תוכנה? זה גיליון אלקטרוני, עושים איתו מה שעושים עם גיליון אלקטרוני וכך הלאה. ככה שבאמת לא היה צורך בתשובה אחרת פרט לנסי אותה בעצמך. השאלה היחידה שהייתי צריך לענות עליה היא התמיכה בעברית, ומניסיוני, התמיכה בעברית טובה מאוד. רועי

למעלה