צביעת מזנון מעץ מלא.

sarkofag

New member
צביעת מזנון מעץ מלא.

בוקר טוב,

ברשותי מזנון שניסרתי ממנו סרח עודף, ועכשיו אני צריך לשפכטל את פס הניסור (קנט) ומן הסתם גם לצבוע אותו.

אז אני 'מתלבש' על העניין, ומבקש להתחדש ולשנות את צבע הבוק הבנאלי למשהו אחר - לצורך העניין דובדבן.

שאלתי: האם אני יכול לצבוע לצבע אחר לגמרי, ועדיין לשמור על מראה העץ הטבעי (= לא לאטום) ?

צביעת מזנון מעץ מלא

בוקר טוב! אז ככה: השאלה היא האם השפכטל שעשית/תעשה הוא בגוון העץ המקורי של השולחן? כיון שאם לא, אז יווצרו הבדלי גוון על העץ, וכיון שאתה רוצה לשמור על המראה והטקסטורה הטבעיים של העץ אז בכל איזור השפכטל יהיה הבדל גוון. מצד שני, אם השפכטל לא יצר הבדל גוון אז לאחר שיוף המזנון אתה יכול לבוע בצבע לזור על בסיס מים בגוון דובדבן, או להחליט על מראה שונה לחלוטין ולצבוע בצבע אטום -אוניאור על בסיס מים בכל גווני המניפה שלנו.
בהצלחה!

sarkofag

New member
תודה רבה
, ו...

את השפכטל שאמרח איישם בצבע המזנון (בוק/טבעי), וכך אוכל להחליט אם להשאיר את המזנון כולו בצבע המקורי או להתחדש בצבע אחר.

לגבי הצביעה על המשטח - מדובר במשטח חלק ובעל ברק, ואני מניח שהוא נמשח במקורו בסוג של לכה ? נניח שכן. האם אותו לזור יכול להיות מיושם על משטח כזה ישירות ?

חידוש השולחן

בכל מקרה חייבים קצת לשייף את המשטח, על מנת לפתוח את סיבי העץ שיספגו היטב את הלזור החדש.
בהצלחה!

למעלה