צבעים לבית

• פותח הנושא MLVC
  • פורסם בתאריך

MLVC

New member
צבעים לבית

שלום רב! כבר פניתי לכאן בעבר וסייעת לי! מרוב מאמרים בנושא צבעים לפי הפנג שואי לבית כבר התבלבלתי. אשמח אם ניתן יהיה לעשות סדר- איזה צבעים מתאימים לכל חדר בבית- סלון, חדר שינה וכו'... הכוונה היא לצבוע רק קיר אחד או שניים בכל חדר (כרגע הדירה כולה מסויידת בלבן) תודה רבה על העזרה!

בחירת צבעים לבית

שלום לך, וברוכה השבה, מאמרים בנושא צבעים עפ'י הפנג שואי לעולם יהיו כלליים ולא יכוונו לבית ספציפי, זאת משום שלכל בית מתאימות המלצות שונות. גם כן אוכל להמליץ המלצות כלליות. הצבעים המתאימים לבית הינם צבעים רכים, חמימים, נעימים. רצוי להמנע מקירות כל הבית בצבע לבן משום שהינו צבע מאוד קר ויאנגי. בחירת צבע אדום/בורדו/ורוד בוהק/כתום בוהק מומלץ רק לאחר יעוץ מקצועי. במידה והבחירה לצבעי הקיר הינה צבע קיר אחד רצוי שיהיה בגוונים בהירים, נייטרלים ורצוי חמימים. בהצלחה, אושרה הד סיני

MLVC

New member
תודה והמשך שאלה...

מה הכוונה בדברייך- צבעים חמימים, רכים, נעימים- בז', צהבהב-בננה, ירקרק? יש עוד דוגמאות שמתאימות? אגב, הם מתאימים גם לסלון, גם לחדר שינה ולשאר חדרי הבית? או שנניח צהוב/קרם לא טוב בחדר שינה? מה עם גווני כחול- במקום אחד קראתי שזה מרגיע, ומצד שני, לא מומלץ בחדר שישנים בו... קצת סותר, לא? תודה רבה ושבוע טוב לכולם!

בחירת הצבעים

צבעים חמימים הם צבעי אדמה, צבעי אש רכים, למשל על הספקטרום הבז'- צהוב-חום-כתום בגווניהם הבהירים, הכחול נחשב צבע קר. לסלון לא מתאימים הצבעים הקרירים משום שזהו איזור ציבורי, חברתי, של תקשורת בין אנשים ולכן השימוש הנהוג הוא בצבעים החמימים. איני יודעת מה קראת ואיני כאן להסביר כל מאמר (-; ההמלצה לבחור בגוונים נייטרלים היא משום שהם אינם "בעייתיים" ברמת ההשפעה על הצ'י ונעימים ברמת ההשפעה על האדם. בחירה והתאמת הצבעים בעלי "אופי" והשפעהרצוי לעשות בדיקה ואיבחון הבית. אין נוסחה שבה נאמר כי לחדר מסוים מתאים צבע אחד, ולחדר השני מתאים צבע אחר. שבוע נפלא, אושרה הד סיני

MLVC

New member
שוב אני כאן לשאול...

ראשית תודה על המענה המהיר והרציני- יישר כוח! בעניין הצבעים- האם ניתן להיות יותר ספציפיים גם אם אין מפה של הבית- נניח לסלון מתאים צהבהב/ בז' לימון? לחדר שינה יתאים ירקרק בהיר (גוון פסטלי)? או יותר נכון אילו גוונים מתאימים לחדר שינה- שתשרה בו אנרגיה טובה ונעימה? רוב תודות!

צבעים רכים וחמימים יתאימו לכל חדר וחדר

כתבתי לך שאין טבלה קבועה ובה המלצות לכל חדר, בחרי עפ'י טעמך ועפ'י סגנון ביתך כך ישדר אופי הרמוני יותר וקשר בין החדרים והרהיטים. אנרגיה טובה ניתן להוסיף לא רק עי' צבעי קירות, עפ'י שלא הייתי ממליצה על צבעי ירוק בחדר השינה. לחדר שינה הייתי ממליצה על צבע רך ובהיר בקיר אחד - והוספת כתמי צבע בגוונים כהים יותר עי' הוספת כריות, שטיחון, תמונות וכד'. בהצלחה! אושרה הד סיני

למעלה