צדק? רק אם אלה ששופטים אותך הם בצד שלך, ולא בגלל שהם אובייקטיבים

bralon1

Member
איך מוודאים שהשופט/ים יהיה/ו בצד שלך?

יש הרבה דרכים...

אני שונא גישות פסימיות כאלה. יש כמה ערכים שהאדם שואף אליהם והקיום זקוק להם. חשוב לשמור על מוסר ועל צדק. אילו רוב האנשים היו רעים, היה העולם מתמוטט. אנשים מגינים זה על זה ומהאיחוד הנפשי נוצר כוח. אבא שלי הביולוג אמר לי שאפילו לקופים יש מוסר כי האבולוציה גילתה שזה תורם לה, זנים מוסריים שורדים יותר.

bralon1

Member
אני שונא גישות פסימיות כאלה. יש כמה ערכים שהאדם שואף אליהם והקיום זקוק להם. חשוב לשמור על מוסר ועל צדק. אילו רוב האנשים היו רעים, היה העולם מתמוטט. אנשים מגינים זה על זה ומהאיחוד הנפשי נוצר כוח. אבא שלי הביולוג אמר לי שאפילו לקופים יש מוסר כי האבולוציה גילתה שזה תורם לה, זנים מוסריים שורדים יותר.
יש אנשים כמוך שלא אוהבים לשמוע את האמת.
כי זה מפריע להם עם האמת שלהם...

מי שאומר שהחברה לא מסודרת לא יודע על מה הוא מדבר. במדינה דמוקרטית יש חוק, סדר ומוסר ויש מוסדות ששומרים על המוסר ומגנים על האזרח.

bralon1

Member
מי שאומר שהחברה לא מסודרת לא יודע על מה הוא מדבר. במדינה דמוקרטית יש חוק, סדר ומוסר ויש מוסדות ששומרים על המוסר ומגנים על האזרח.
אין לך מושג על מה אתה מדבר.
מי מגיע לשלטון?
איך הוא הגיע לשלטון?

זה שאתה לא שואל שאלות זה חוסר כבוד למקצוע הפילוסופיה.

משמעות המוסר שאדם חייב להתחשב ברצונות אנשים אחרים כדי לא לעשות עוול לחלשים ולא לכפות את רצונו על אחרים. רצונך - קרא לזה אלוהים. מי שלא מוסרי צריך להענישו, ויש מי שיעניש וכך טוב.

למעלה