צואה דמית

lollllipop

New member
צואה דמית

ד"ר שלום
בת 27, אסטמה ברקע
היום בעת שהלכתי לשירותים, פעמיים, הבחנתי בצואה דמית מאד..המים בשירותים הפכו לאדומים וגם הצואה עצמה הייתה אדומה מאד (סליחה על התיאור)
יש לציין שמבדיקה עצמית הבחנתי שיש לי טחור חיצוני, אך לא נראה לי שהוא יכול היה לגרום לדימום הרב ולא נראה לי שיש פיסורה כי אין כאבים בעת מתן צואה, כמו כן - הדימום קורה רק במתן צואה ואני לא רואה סימני דמם על התחתונים.
כמו כן, אין איבוד משקל או הזעות לילה
תור לרופא משפחה יש רק בעוד שבועיים, רציתי לדעת האם זה בסדר להמתין את השבועיים האלה או שכדאי לבקש תור דחוף, כמו כן - אם במהלך השבועיים האלה זה יעבור מעצמו, האם עדיין יש טעם ללכת לרופא?
תודה מראש

דמם רקטלי

טחור חיצוני יכול להעיד גם על טחורים פנימיים שהם הסיבה העיקרית לדמם לא כואב בקבוצת הגיל שלך ויכולים לגרום לדמם משמעותי כולל יצירת אנמיה
מחלות כרוניות מתבטאות בדמם לאורך ימים ושבועות לרבות עם שלשול. את מתארת דמם חריף שעיקרו טחורים או מחלת סעיפים (שקעים/כיסונים בדופן במעי הגס) וללא שינוי ביציאות.
אני ממליץ להתחיל טיפול כטחורים ובמידה ואין הטבה אז להתחיל בירור מעמיק יותר. כדאי גם להבדק על ידי רופא פרוקטולוג (כירורג לבעיות פי הטבעת)
הטיפול בטחורים כולל אמבטיות ישיבה של 20-30 דקות, פעמיים ביום במים חמים (לא רותחים) ושימוש במשחה או פתיליות בעיקר מסוג פרוקטוגליבנול
אגב לא סביר בעיני שתור לרופא משפחה לוקח שבועיים שכן רופאת משפחה הינה הקו הרופאי הראשון בקהילה וזמינות רופאי המשפחה צריכה להיות בטווח של ימים.

למעלה