צומת דרכים בהשקעה

צומת דרכים בהשקעה

*אני יודע שאיש לא יכול לנבא את העתיד ויש גורמים פסיכולוגיים. כח החזר של משנכתא שניה. לא מצפה לתשובה. רק לעיצה או לתובנות של בעלי נסיון.

יש לי חצי דירה עם ההורים ברחובות. החלק שלי שווה 750 אשח. ואני מקבל שכ״ד של 2000 שח.

שפרתי דיור ורכשתי דירה בנווה שרת בת״א על הנייר מקבלן. כיום מעריך ששווה 2.4 מש״ח. כיוון שאני משפר דיור - התחייבתי למכור את הדירה הראשונה עד שנה מתאריך אכלוס. כלומר אוגוסט 2018.

אם אמכור את הדירה מוקדם - אוכל לעשות כמה דברים:
1. להשתמש בכסף כהון תחילי לקניית דירה על הנייר נוספת. בשווי של 2.4 + 750 אשח = 3.1 מש״ח. דירה עם אכלוס עם יותר משנה וחצי כדי שלא אשלם מס שבח על הדירה של 2.4 מש״ח.

2. לרכוש ב750 + משכנתא קטנה דירה בפרפריה - נתיבות נניח. ב900 אשח.
להשכיר ב3 אשח.

3. לקנות בשותפות דירה במרכז הארץ (יש סטארטאפ שמאפשר לקנות ביחידות של 100 או 50 אשח) ולהיות בעלים בטאבו של 10% או פחות מהדירה שתושכר ותנוהל במשותף.

4. לחכות עד המועד האחרון למכירת הדירה ברחובות.

5. להשקיע את הכסף בתוכנית חסכון (פוליסת חסכון)

6. לפנות לאנשי ליווי בתחום הנדלן שעתמורת עמלה מוצאים נכס. משביחים. משכירים ומוכרים עבורך.

*באופן כללי, אני גר בשכירות די זולה בת״א. יש לי אפשרות לקנות דירה למגורים בת״א. כנראה באזור שלא ארצה לגור בו. אבל זו גם אופציה. אם היא תחסוך לי שכירות (2000 שח בחודש).

מה לדעתכם ימנף את הכסף שלי בצורה הכי טובה ורוב הסיכויים שיניב תשואה גבוהה (שכירות או מכירה)?

מה הייתם מציעים?

למעלה