ציוני בגרות

rasto1

New member
ציוני בגרות

היי, ברצוני להגיש מועמדות לרפואה לשנת הלימודים 2019/2020
ציוני הבגרות שלי הם:
היסטוריה 2 יחל:99
אזרחות 2 יחל: 96
לשון 2 יחל: 88
ספרות 2 יח''ל:87
תנך 2 יח''ל: 96
מתמטיקה 5 יח''ל:88 אם כי מאמין שאשפר ל93 עקב ציון נמוך בשאלון
אנגלית 5 יח''ל: 94
כימיה 5 יח''ל: 85 ומאמין שאשפר ל90 במועד הקרוב
פרויקט מערכות רפואיות 5 יח''ל:96
בגרות בכתב מערכות רפואיות 5 יח''ל: 93

שאלתי היא האם ישנו צורך לשפר את תעודת הבגרות או ללמוד רק בכדי לשפר את ציון הפסיכומטרי?
כמו כן אשמח לדעת מה ציון הפסיכומטרי שעלי לקבל בכדי להעבור את סף הקבלה באונ' השונות

spdf

New member
חפירה קלה

בדקת במחשבונים של האוניברסיטאות השונות? וגם - מה הציון הפסיכומטרי שיש לך?

מבדיקה ראשונית שעשיתי בב"ש ובעברית עם הנתונים שלך (הנוכחיים, לא כולל שיפורים עתידיים) לב"ש מספיק לך פסיכו' מינימלי של 680 כדי לעבור שלב ואונ' העברית פסיכו' בסד"ג של 735 כדי לעבור להמתנה (ברור שכדאי לשאוף לציונים יותר גבוהיים כדי לחזק את הסיכויים לקבלה - מכיוון שהחתכים נקבעים בכל שנה מחדש בהתאם להיצע המועמדים...).
את סיכויי הקבלה בת"א ובטכניון לא בדקתי לך - אפשר לעשות את זה בקלות באינטרנט....

לדעתי, התשובה לשאלה שלך תלויה בכמה דברים:
1. מה הציון הפסיכומטרי הנוכחי ומה הסיכויים לשפר אותו? ציון מתחת ל-700 הוא סבבה אבל סביר להניח שהוא לא יאפשר קבלה למרבית המוסדות (אולי חוץ מב"ג) - ואפשר לשפר אותו עם עבודה קשה. לעומת זאת, אם הפסיכו' שלך כבר עומד על 740-750, הוא כנראה יאפשר מעבר שלב במרבית המקומות, וגם בדרך כלל הרבה יותר קשה לשפר בטווחים האלה כי זה עניין של כמה טעויות קטנות לכאן או לכאן...
2. הבגרויות היחידות שאני חושב שיכול לעזור לך שיפור בהן (וגם נותנות בונוס גבוה) זה כימיה ומתמטיקה. לדעתי אם מתמטיקה זה ברמת הלחזור על שאלון כשרוב החומר טרי בראש ורק צריך לתרגל, זה שווה את ההשקעה. כנ"ל לגביי כימיה. לגביי היתר - בכלל לא הייתי טורח (למרות שאולי יש כאן בטח כאלה שיאמרו אחרת).
3. מה המשאבים שזה גוזל? אם בכל מקרה יש צורך לשפר את הציון הפסיכומטרי באופן משמעותי, ועכשיו עצם שיפור הבגרויות יכול לגרוע ולפגוע בלמידה לפסיכומטרי - הייתי שם את הבגרויות על HOLD ומחכה לראות מה יעלה בגורל הפסיכומטרי (הפקלוטות לרפואה מלאות בסטודנטים עם בגרות סבירה ופסיכומטרי בשמיים, או להפך)... אם הלמידה לא באה זה על חשבון זה, והמחיר הכלכלי והאישי לא משמעותי, אפשר להתחיל מלתקוף בכמה חזיתות במקביל.

סיוג: זה מה שאני הייתי עושה במצב הזה - לקחת בערבון מוגבל. בהצלחה!

למעלה